Спідниця дзвін має форму зовні схожу з квіткою дзвоника – щільно облягає талію, допомагаючи приховати пару зайвих кілограмів, і розширюється донизу, при цьому має жорстку форму і не створює складок. Тому матеріал краще вибрати важкий, щільний, з тримає фактурою.
Такий фасон підходить для власниць струнких ніг і вузьких стегон, оскільки надає жіночну округлість і підкреслює стрункість.Основна перевага такої моделі в тому, що вона здатна приховати дуже багато недоліки фігури: і вузькі стегна і, як це ні парадоксально, надто широкі.
Для побудови викрійки спідниці дзвін будемо використовувати наступні мірки фігури:
СТ - півколо талії = 38 см
СБ - півколо стегон = 52 см
Діз - довжина виробу = 70 см
Побудова викрійки спідниці великий дзвін
1. Будують прямий кут з вершиною в точці О, від якої вправо відкладають величину рівну радіусу, який знаходять за формулою: (В + З), де
К - коефіцієнт, що характеризує кривизну верхнього зрізу спідниці по талії. Для спідниці великий дзвін він дорівнює 0,8
З - вільне облягання до полуобхвату талії, в нашому прикладі дорівнює 1 див.
ВІД = 0,8 (38 см + 1 см) = 31 см
2. Від точки О радіусом ВІД проводять півколо і на ній відкладають величину мірки СТ з урахуванням вільного облягання
СТ + ЗІ = 38 см + 1 см = 39 см
І тоді отримана нова точка Т1.
3. Від точки Т вправо по горизонталі відкласти відстань до стегон дорівнює 18 див.
Відрізок ТБ = 18 див.
4. Від точки О радіусом ПРО провести півколо.
5. Від точки Т вправо відкласти необхідну довжину спідниці (в нашому прикладі 70 см).
Відрізок ТН = 70 див.
6. Від точки О через точку М провести півколо.
7. Під лінійку з'єднати точку О з точкою Т1і продовжити далі. На перетині з полуокружностями, отримуємо нові точки Б1 і Н1
Дуга ТТ1 – передбачувана лінія талії
Дуга ББ1 – передбачувана лінія стегон
Дуга ПН1 – передбачувана лінія низу
Примітка.Після побудови перевірити довжину лінії стегон (відрізок ББ1), яка повинна бути дорівнює міркою СБ + ЗІ = 52 см + 2-3 див. Якщо після перевірки лінію стегон довелося збільшити, а як наслідок збільшилася лінія талії, то лишні сантиметри по лінії талії або сутюживают або зашивають в виточки по бічних швах, або в тонких тканинах оформляють збірку.
Для коригування фалд талії, а також з урахуванням відтяжки низу вироби, підвищують лінію талії і лінію низу. Для цього спочатку проводять бісектриси і на них вгору від передбачуваної талії і низу відкладають:
для великого дзвону – від лінії талії 1,5 см, а від лінії низу 3 см
для середнього дзвони – 1,25 см, 2,5 см
для малого дзвони – 1 см, 2 см
З чим носити спідницю дзвін
Спідниця дзвін сьогодні не менш популярна, ніжспідниця-тюльпан або спідниця-олівець. Таку спідницю можна частіше всього спостерігати в романтичних вечірніх нарядах або в стилі casual.
На такій моделі добре виглядають різні принти і малюнки і взагалі всякі прикраси, т. к. вони не будуть «заламуватись» в складках, яких в такій спідниці практично або зовсім немає.
Зазвичай ee шиють з тканин з жорсткою фактурою, таких як бавовна, льон, шкіра і т. п.
Як верху до спідниці дзвін бажано підбирати блузки, штани і топи нехитрої конструкції.
Проста спідниця дзвін у поєднанні з білою блузкою – прекрасний комплект для роботи. Такий образ буде виглядати менш суворо, але більш невимушено.
Спідниця дзвін у поєднанні з футболкою або оригінальним топ – хороший варіант для прогулянки. А на побачення до такої моделі краще надіти блузку або топ з об'ємними м'якими рюшами.
Бажано, щоб взуття в комплект до такої моделі була на підборах. Однак деякі дизайнери (наприклад, Erin Fetherston) пропонують носити «дзвіночки» з балетками.
Спідниця дзвін у поєднанні з туфельками на низьких підборах чи без них додасть образу романтичність і легку інфантильність.