Спідниця-тюльпан – це спідниця, фасон якої візуально схожий на перевернуту чашечку квітки тюльпан.
Спідниця-тюльпан зазвичай має довжину трохи вище коліна і об'ємний крій у верхній частині. Останнім часом такий фасон спідниці все частіше ускладнюється за рахунок різних драпіровок, багатошаровості, додавання різних запахів і кишень.
Краще всього виглядатимуть спідниці-тюльпани з сатину, шовку та інших тонких, тканин, які мають гладку фактуру. Товстий трикотаж тут буде недоречним.
Побудова викрійки спідниці-тюльпан
Для побудови викрійки спідниці-тюльпан використовують викрійку основи прямої спідниці.
1. Накреслити кокетку на передньому полотнищі спідниці як показано на рисунку.
2. Величину, рівну ширині кокетки по боковому зрізу переднього полотнища (8 см), перенести на бічний зріз заднього.
3. Оформити злегка вигнуту лінію нижнього краю кокетки на задньому полотнищі спідниці-тюльпани.
4. На фронті спідниці накреслити дві вертикальні прямі- лінії розрізів. Бічна допоміжна лінія проходить через лінію середини виточки до низу; передня допоміжна лінія проходить по середині ділянки від виточки до середини переднього полотнища.
Розташування і кількість цих ліній не постійно, вона змінюється в залежності від вибраної моделі спідниці-тюльпани.
5. Відрізати деталі кокеток, закрити виточки, і відкоригувати її зрізи.
6. Модель даної спідниці передбачає її розширення тільки в області стегон, отже, переднє полотнище спідниці збільшується тільки вгорі – по низу деталі не розсуваються.
По намічених лініях розрізати переднє полотнище спідниці не дорізуючи її до кінця.Розсунути отримані частини спідниці на величину, рівну глибині складок (тут глибина кожної складки 3-5 см).
7. У заднього полотнища спідниці-тюльпан силует може бути змінений за аналогією з переднім або ж збережений прямим. У цьому випадку існує два способи розподілу сумарного упору виточок на спідниці (після відрізання кокетки).
Варіант А: дві виточки на задній половинці спідниці об'єднати в одну і розташувати її на середині деталі подовживши на 1 див.
Варіант В: розділити загальний розчин виточок навпіл і прибрати його в бічний зріз і в середній зріз (пунктир на малюнку).
Кому підійде і з чим носити спідницю-тюльпан
Спідниця-тюльпан найкраще підходить жінкам середнього чи високого зросту. Невисоким жінкам краще уникати подібного фасону, оскільки він візуально робить зростання ще менше (зокрема ноги), а фігуру – ширше.
На худеньких, струнких жінок будь-який фасон буде виглядати красиво, проте трохи повним жінкам не варто впадати у відчай – спідниця-тюльпан може вдало приховати надлишки кілограмів на стегнах і сідницях за рахунок своєї об'ємної форми.
Довжина вище коліна вважається найбільш оптимальною для фасону «тюльпан», оскільки в цьому випадку ноги будуть здаватися довшим, а фігура в цілому буде виглядати гармонійно і збалансовано.
Спідниця-тюльпан з колготками і туфлями на підборах в тон зробить ноги візуально довшими. Не варто також забувати, що чим довше спідниця-тюльпан, тим вище повинен бути каблук.
Спідниця-тюльпан – це переважно легка спідниця для весняно-літнього сезону. Тому вона буде ідеально поєднуватися з босоніжками на танкетці або шпильці, з туфлями-човниками, з ботильйони на підборах.
Спідниця-тюльпан ідеально поєднується з блузками і сорочками, топами і футболками, жакетами і короткими піджаками. Також вона буде відмінно поєднуватися з топами-бюстьє та корсетами.
Для створення ділового, серйозного образу, таку спідницю краще поєднувати з суворою сорочкою простого крою, а також з блузками з важких тканин із оптичними принтами.
Для легкого, крихкого і витонченого образу до спідниці-тюльпану слід підбирати світлі блузки з легких тканин, з мереживом (або повністю мереживні).
Дизайнери пропонують дамам не розлучатися з таким модним аксесуаром, як пояс або ремінь, і спідниця–тюльпан – не виняток. Щоб візуально не збільшити талію, вибирайте тонкий пояс або ремінь однотонного або неяскравого квітів.