Спідниця сонце – це один з видів спідниці за кроєм. Така модель однаково добре виглядає на будь-якій фігурі. Повні жінки рідко ризикують надіти таку спідницю, думаючи, що вона збільшить обсяг стегон. Однак це не так, головне правильно вибрати тканину, малюнок, і знайти відповідний рівень початку кльоші.Знижуючи рівень початку клеша, можна візуально зменшити об'єм стегон.
Викрійка спідниці сонце – це звичайний коло з отвором для талії. Змінюючи радіуси кіл для талії і низу спідниці, можна скроїти найбільш відповідну саме вам по довжині, пишності та об'єму спідницю.
Для побудови викрійки спідниці сонце знадобляться наступні мірки фігури:
СТ - півколо талії = 38 см
СБ - півколо стегон = 52 см
Діз - довжина виробу = 70 см
Побудова викрійки спідниці сонце
1. На горизонтальній прямій відзначають точку Про, від якої вліво і право відкладають значення, рівне радіусу, який знаходять за формулою: (В + З), де
К – коефіцієнт, що характеризує кривизну верхнього зрізу спідниці по талії. Для спідниці сонце він дорівнює 0,32
З - вільне облягання до полуобхвату талії, в нашому прикладі дорівнює 1 див.
ВІД1 = 2 = 0,32 (38 см + 1 см) = 12,48 див.
2. Через точки Т1, Т2 проводять півколо, і тоді отримана нова точка Т.
3. Від точок Т1, Т2, Т відкладають необхідну довжину спідниці (в нашому прикладі 70 см).
Т1Н1 = Т2Н2 = ТН = 70 див.
4. Для того щоб скоригувати у бік зменшення фалди з середини переду, так як при русі вона виглядає більше, випрямляють лінію талії. Для цього від точки Т піднятися вгору на 2 див.
ТТ3 = 2 див.
Через точки Т1, Т3, Т2 оформити нову лінію талії.
5. Щоб зберегти довжину спідниці від точки Н вгору відкласти 2 див. Відрізок ПН3 = 2 см. І тоді відрізок Т3М3 залишиться 70 див.
Через точки Н1, Н3, Н2 оформити нову лінію низу.
6. Якщо спідниця сонце одношовная або двошовний, то для того, щоб в області швів створити штучну косину тканини для більш легкої її відтяжки, по низу спідниці зменшують фалди на 2-12 див. При цьому якщо тканина погано тягнеться, зрізують до 12 см, якщо добре – 2 див.
7. Якщо спідниця збирається на гумку, то окружність талії збільшують мінімум на 1/4 ВІД, і тоді її можна буде одягати через голову.
Наприклад 1/4 ВІД = 1/4 76 см = 19 см, 76 см + 19 см = 95 см, 0,32 (95 см /2) = 15 см і тоді ВІД1 = 2= ВІД = 15 см
Варіанти розкладок деталей викрійок спідниці сонце на тканини
Варіант 1.
При довжині спідниці до 60 см, які можна викроїти коло без швів з тканини шириною 150 див.
Застібка оформляється в розрізі по середині спинки.
Варіант 2.
Довгі спідниці (або при крої з вузької тканини) крояться двома півколами з бічними швами.Застібка оформляється в бічному шві.
Варіант 3.
Незважаючи на наявність бічних швів, в які можна вставляти блискавку, іноді зручніше (або того вимагає модель) вставляти блискавку по середині спинки. Для цього задній півколо кроїться з середнім швом.
Для розкрою зручно складати тканина в 2 шари з поперечним згином.
До речі!Навіть довгі спідниці-сонце можна викроїти цільним колом без швів, як у прикладі 1, якщо використовувати тканини шириною 280 або 300 див. Вуаль, тюль та інші тканини такої ширини продаються у відділі портьєрних тканин.
Розкрій довгих спідниць сонце без бокових швів
Проблема з розкриємо довгих спідниць в тому, що ширини тканини не вистачає на викроювання повного кола без бічних швів.
Однак, коло можна викроїти з надставками тих частин, які вийшли за ширину тканини. Ці шви створюють як би напівкола на бічних сторонах і виглядають в готових виробах як елемент дизайну. А якщо надставка невелика, то такі шви внизу виглядають зовсім непомітно.
При розкрої не забудьте про припуски на приточування надставок!
Послідовність пошиття спідниці сонце
1. В залежності від кількості тканини, малюнка, креслення, кроять деталі крою вибравши будь-яку пайову.
2.Відкладають припуски по талії 1,5-2 см, по бічних швах 1-2 см, по низу 0,7-1,5-2 см
3. Кожен клин спідниці сильно відтягують від талії вниз.
4. Всі шви спідниці сточують відтягуючи. Відтяжку продовжують праскою, утюжа шов. Кожен шов або разутюжівают або отутюживают. Обробляючи припуски, їх також відтягують.
Примітка.Перед сточуванням швів з дуже пухкої тканини, їх припуски і захід за припуск на 0,2-0,5-0,7 см проклеюють клейовий смужкою.
5. За припуск талії виконують складальний рядок і талію сутюживают.
6. Втачівают блискавку.
7. Втачівают пояс.
8. Обробляють і прасують низ спідниці будь-яким способом: підрубувальний швом з відкритим зрізом, підрубувальний швом із закритим зрізом, шов рубчик, окантовкою в колір виробу, просто оверлком, зигзагом, обробити мереживом.