Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Викрійка спідниці-балон
 

Для виготовлення спідниці-балон вам знадобиться:

тафта або плащівка

потайна застібка-блискавка 18-20 см

підкладкова тканина

нитки в колір тканини

тонкий клейовий прокладочний матеріал для пояса

На спідниці-балоні можна виконувати солодкі різних видів, але більш ефектно виглядають зустрічні складки, відстань між якими становить 4-5 см, глибина складок - по 3-4 див.

Для того щоб визначити, скільки тканини необхідно для спідниці-балон, зробіть з паперу макет потрібних вам складок. Не варто закладати дуже глибокі складки, в цьому випадку спідниця-балон в готовому вигляді буде мішатися і западати по низу при ходьбі.

Більш детально про складках читайте в статтях: зустрічні односторонні складки.

Після того як ви зробили макет та визначилися з видом і розміром складок, необхідно розрахувати кількість тканини на спідницю-балон.

Приклад: обхват талії = 62 см; довжина спідниці = 63 див.

На макеті спідниці відстань між складками — 4 см, глибина кожної складки — по 3 см, отже, по лінії талії вийде рівно 13 солодкий (62 см : 4 см). Тепер рахуємо. Кожна складка дорівнює: 4 см + 6 см + 6 см = 16 см, отже, необхідно (16 см х 13) 208 см тканини по обхвату талії.

Ширина тканини = 150 см; нам знадобиться дві довжини виробу (63 см 63 см) плюс припуск на підгин низу, рівний 10 див., Відповідно, додаємо до отриманої величині ще 20 див.

Підсумок: на спідницю-балон необхідно (63 см 63 см + 20 см) 146 см тканини при ширині 150 див. Пояс викроюється з межлекальных випадів.

Викроювання спідниці-балон

Розрізаємо тканину навпіл, отримуємо два шматки завдовжки по 73 см кожен. Складаємо отримані шматки тканини лицьовими сторонами всередину і намічаємо лінію талії, низу (ширина припуску підгину низу = 10 см) і лінію бічного шва (мал. 1). Від лінії талії відступаємо вниз 18 см (довжина застібки спідниці-балон) і сточуємо бічні зрізи.

Притачиваем (приметываем) потаємну застібку-блискавку (мал. 2). Перевертаємо тканину на лицьову сторону і з обох сторін від застібки-блискавки розмічаємо складки, так, щоб застібка-блискавка розташовувалася між складок (мал. 3)

 

 

Після розмітки складок сколіть їх, наздогнавши дві останні так, щоб бічний, шов потрапив на внутрішню частину складки. Залишився припуск зріжте. Після того як ви скололи всі складки, закріпіть їх припуски по зрізу талії на машині або вручну.

Обробка підкладки для спідниці-балон


Для зменшення об'єму талії підкладка викроюється у вигляді конічної спідниці з чотирьох або восьми клинів (мал. 4), при цьому підкладка повинна бути коротше спідниця-балон в готовому виді на 10 см (63 см — 10 см = 53 см). Загальна ширина клинів підкладки по низу повинна відповідати ширині спідниці по низу (208 см).Частини підкладки викроюються з припуском на шви.Сточуємо клини підкладки, залишаючи між будь-якими двома клинами відкритий ділянка 20 см (для застібки), заутюживаем припуски всіх швів на одну сторону, припуски на ділянці застібки - разутюживаем.

З'єднання спідниці-балон з підкладкою

Складаємо спідницю і підкладку спідниці лицевими сторонами всередину, зрівнюємо зрізи низу, поєднуємо бічний шов спідниці з боку блискавки і шов з відкритою ділянкою на підкладці спідниці і притачиваем підкладку по низу. Вывертываем спідницю-балон на лицьову сторону і з'єднуємо спідницю і підкладку спідниці по зрізу талії на машині або вручну (мал. 5).

З решти тканини викроюємо пояс. При обхваті талії 62 см викроюємо смужку тканини довжиною 67 см (62 см (обхват талії) + 3 см (припуск на застібку) + 2 см (припуски на обробку кінців пояса)) і шириною 8 см (6 см (подвоєна ширина пояса в готовому вигляді) + 2 см (припуски на шви)).

Проклеюємо пояс клейовою прокладкою і заутюживаем навпіл уздовж довжини деталі. Один бік пояса окантовываем косою бейкой (мал. 6). Необроблений бік пояса притачиваем до верхнього зрізу спідниці і обтачиваем кінці пояса, правий кінець виконується з припуском на застібку (мал.7).

Вывертываем, виправляємо кінці пояса і огинаємо поясом шов пришивання пояса до спідниці (мал. 8). Потім складаємо зовнішню і внутрішню частини поясу між собою і закріплюємо рядком, прокладаючи її в шов пришивання пояса (мал. 9). Підшиваємо потайними стібками згини застібки на підкладці до стрічки застібки-блискавки (мал. 10), на лівому кінці пояса обметываем петлю, а до правого кінця пришиваємо ґудзик — і наша спідниця готова!

Спідниця-балон з односторонніми складками обробляється так само. Якщо при з'єднанні підкладки і верху спідниці зрушити бічний шов підкладки щодо бічного шва спідниці на 1 /4 довжини низу, то у вас вийде спідниця з закручується ефектом по низу виробу.



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 1484 | Рейтинг: 0.0/0