Нове побудова викрійки річної блузки призначається для розмірів 44, 46, 48, 50, 52, 54. Блузка має форму трапеції і шиється без рукавів і коміра.
Кроїти блузку випливає з добре драпируемых тканин, що містять у своєму складі шовк, бавовна, поліестер.
Ви завантажуєте цю викрійку безкоштовно. Деталі викрійки блузки трапеції роздруковуються на 9 аркушів паперу А4.
Обробка зрізів горловини, пройм і робиться з допомогою беек, які можуть бути пришиті двома способами. Зазначені зрізи можна кроїти з припусками або без, що залежить від обраного способу пришивання. Детальніше про різниці в обробці трохи нижче в статті.
Крій блузки трапеції
Викрійка блузки зроблена без припусків на шви. Бічні і плечові шви крояться з припусками 1 сантиметр, низ — 1,5 сантиметра. Пройми і горловини кроять або без припусків або з припуском рівним ширині лапки вашої швейній машинці, але про це трохи пізніше.
Також потрібно розкроїти бейки для окантовки горловини і пройм. Проте якщо у вас тканину з малюнком, то можна купити готову однотонну бейку в магазині рукоділля. І ось в цьому випадку припуски до оброблюваним зрізах робити не слід.
При розкрої зрізів без припусків ширина бейки складе 3 сантиметри. При другому способі окантовки — ширина лапки + ширина в готовому вигляді і все це помножене на два. Припустимо, що ширина лапки 0,7 см, а ширина окантовки в готовому вигляді також 0,7 див. Отже, ширина раскроенной смужки буде 2,8 сантиметри.
Довжину вінцевих виміряйте по зрізах блузки і додайте 1 сантиметр.
Шиття блузки
Перед і спинку блузки складіть лицьовими сторонами і стачайте плечові і бокові шви. Шви пріутюжьте.
Обмітайте плечові і бокові шви, а також нижній зріз блузки. Шви пріутюжьте і заутюжьте на спинку.
Нижній зріз заутюжьте на блузку. Закріпіть низ оздоблювальною строчкою на швейній машинці.
І ось тепер саме час зробити окантовку.
Перший спосіб окантовки
Цей спосіб призначений для вибірки без припусків.
Бейку заутюжьте уздовж посередині виворітною стороною всередину. Один короткий зріз також заутюжьте на виворітну сторону. Поздовжні зрізи заутюжьте всередину, притиснувши їх впритул до середини бейки.
Заутюженную бейку приметайте до зрізах так, щоб зріз знаходився всередині бейки. Починати приметывать бейку потрібно від бокового шва для пройми, а для горловини — від лівого плечового шва. Починайте приметывать з незаутюженного кінця бейки. Прокладіть по бейкам оздоблювальні строчки.
Другий спосіб окантовки
Отже, при виконанні окантовки цим способом бейку заутюживаем вздовж посередині. Один короткий кінець заутюживаем всередину. Далі приметываем до зрізів горловини, пройм і з лицьового або зворотного боку. Скажу, що на мою думку, пришита окантовка з виворітного боку виглядає цікавіше, але її складніше зробити абсолютно рівною, на відміну від пришитою до лицьовій стороні.
Пришивати починаємо з тих же місць, що і в першому способі.
Після пришивання бейки шви приутюжить і підрізати до ширини 0,5 сантиметра. Шов цієї ширини легко заховати і обробляти. А ось підрізаний до ширини, скажімо, 0,3 см — складніше.
Потім бейку заметываем на виворітну сторону і закріплюємо її оздоблювальною строчкою на швейній машинці.
Кожен з цих способів має своїм нюанси і особливості, тому вам пропонується самостійно вибрати найбільш підходящий для вас.
|