Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Викрійка річного напівкомбінезона з бретелями і куліскою
 

Напівкомбінезон складається з ліфа без рукавів і штанів, об'єднаних в одне ціле. Модельна конструкція напівкомбінезона виконується на вихідній схемі комбінезона, яка забезпечує хорошу посадку виробу на фігурі людини.

І хоча майже будь-яка базова викрійка ліфа і штанів підійде для створення вихідної викрійки комбінезона, найбільш успішним буде об'єднання базової викрійки ліфа без верхніх виточок і вихідної викрійки класичних брюкТак як обидві ці конструкції мають середню ступінь прилягання, їх можна адаптувати для проектування виробів з різним ступенем прилягання.

Яку б базову викрійку ви не вибрали, важливо, щоб були чітко позначені лінії талії на кожній з них для правильного їх об'єднання.

Основний розмірний ознака, що дозволяє контролювати якість виконання креслення вихідної викрійки комбінезона - це дуга торсу через пахову область, тобто вимірювання довжини тулуба від сьомого шийного хребця вниз між ногами, потім вгору посередині між грудними залозами до крапки над яремної виїмкою. При знятті цього вимірювання сантиметрова стрічка повинна щільно прилягати до тіла.

Значення розмірного ознаки дуги торсу через пахову область з урахуванням надбавки на свободу облягання, повинно відповідати підсумковому значенню довжини частин комбінезона по середніх лініях.

Величина прибавки на вільне облягання по довжині комбінезона береться 11 см, хоча вона може варіюватися від 9 см до 13 см в залежності від:

  • призначення виробу;
  • ступені прилягання виробу;
  • довжини виробу - якщо воно вище коліна, потрібно надбавка меншої величини;
  • матеріалу, з якого буде виконано виріб, - еластичного чи ні.

Примітка. При використанні матеріалу, еластичного в двох напрямках, можливе об'єднання конструкцій верхньої і нижньої частин виробу по лінії талії без додавання надбавки на свободу облягання по довжині комбінезона.

При об'єднанні конструкцій верхньої і нижньої частин виробу по лінії талії контролюйте якість поєднання частин конструкції. Помилки, що виникають на цій стадії виконання вихідної викрійки комбінезона, в подальшому призведуть до поганої посадці вироби, і цей дефект неможливо буде виправити з-за недостатньої ширини припусків на обробку шва по лінії талії.

Побудова вихідної викрійки комбінезона

1. Скопіюйте тонкими лініями вихідну викрійку класичних брюк до лінії коліна, залишивши невелику відстань між частинами штанів в області бічних ліній.

Накресліть на частинах штанів лінії напрямку нитки основи і продовжите їх до верхнього краю аркуша паперу. Переконайтеся, що вони паралельні один одному.

2. Обведіть жирними лініями нижні частини передньої і задньої частин штанів від лінії коліна до стегон. Накресліть лінію довжини сидіння.

3. По лініях напрямку нитки основи на частинах штанів від лінії стегон відкладіть вгору у напрямку до верхнього краю аркуша паперу 5,5 см - збільшення на свободу облягання по довжині комбінезона (для можливості нахилятися або сідати).

Через отримані точки на лініях напрямку нитки основи накресліть нову горизонтальну лінію стегон.Змістіть верхні частини штанів по лініях напрямку нитки основи вгору, поєднуючи їх лінії стегон з накресленої горизонтальною лінією стегон з урахуванням надбавки на свободу облягання по довжині комбінезона, і обведіть жирними лініями верхні частини штанів.

4. На передній і задній частинах накресліть виточки по талії тонкими лініями, так як при побудові модельних конструкцій виробів зі складками в області талії вони не проектуються, але вони будуть потрібні при моделюванні виробів з більшим ступенем прилягання.

5. Через верхні точки на бічних лініях частин штанів накресліть лінію, перпендикулярну до ліній напрямку нитки основи, отримана базова лінія талії.

Поєднайте спинку і перед базової викрійки ліфа без верхніх виточок з задньої і передньої частинами штанів по базовій лінії талії так, щоб рівні середніх ліній деталей збіглися, а нижні точки на бічних лініях переду і спинки стосувалися базової лінії талії. При цьому середні лінії спинки і переду повинні бути паралельні продовженим лініях напрямку нитки основи.

При правильному поєднанні переду ліфа з передньою частиною штанів утворюється зазор по лінії талії між деталями.

6. Розділіть навпіл відрізки базової лінії талії між крайніми точками бічних ліній спинки і задньої частини штанів, переду і передньої частини штанів. Через отримані точки оформіть бічні лінії комбінезона до верхніх точок бічних ліній переду і спинки ліфа і до стегон як показано на рис.1.

 

Моделювання напівкомбінезона з бретелями і куліскою


1. Скопіюйте вихідну викрійку комбінезона від лінії коліна до базової лінії талії. Виточки не копіюйте їх замінять складання в області талії вироби.

Накресліть лінію довжини сидіння і стегон.Накресліть лінії напрямку нитки основи на частинах комбінезона від нижнього до верхнього краю аркуша. По цим лініям зсуваються верхні частини вихідної викрійки комбінезона для побудови напуску в області талії.

2. Змістіть верхні частини вихідної викрійки комбінезона по лініях напрямку нитки основи на величину, необхідну для напуску в області талії, - в даному прикладі 5 см (не забувайте, що ця величина виглядає в два рази менше у виробі, надягнутому на фігуру). Обведіть верхню частину вихідної викрійки комбінезона і накресліть лінію грудей.

3. Для побудови бокових ліній напівкомбінезона накресліть з верхніх точок бічних ліній вихідної модельної конструкції комбінезона лінії, перпендикулярні лінії грудях, вниз до лінії низу виробу в готовому вигляді, яка проходить на 7 см нижче лінії довжини сидіння. Накреслені таким чином бічні лінії збільшують ширину модельної конструкції виробу по талії, стегон і низу.

Накресліть по базовій лінії талії куліску шириною 2,5 см для еластичної тасьми. Поставте контрольні знаки на бічних лініях для визначення рівня розташування куліскі.

4. Накресліть лінію низу виробу в готовому вигляді, перпендикулярну бічної лінії. Для побудови цельнокроеной манжети відкладіть вниз 2 рази по 2,5 см від крайніх точок на лінії низу напівкомбінезона і потім 3 см припуск на подгибку низу виробу. Оформіть лінії цельнокроеной манжети.

5. Побудова верхньої лінії і бретелі передній частині напівкомбінезона. Накресліть верхню лінію довжиною 7,5 см від середньої лінії переду напівкомбінезона, під прямим кутом до неї, на 5 см вище лінії грудей.

Для побудови внутрішньої лінії бретелі з'єднайте кінцеву точку на верхній лінії переду напівкомбінезона прямою лінією із крапкою на плечової лінії, яка відступає на 2,5 см від вершини горловини. Ширина бретелі з плечової лінії 5 див.

Накресліть зовнішню лінію бретелі паралельно внутрішньої лінії бретелі в області плеча, а потім плавно продовжите її до опущеною верхньої точки на бічній лінії переду напівкомбінезона.

6. Для побудови верхньої лінії і бретелі задній частині напівкомбінезона поєднайте передню і задню частини по бічних лініях і продовжите зовнішню лінію бретелі від бічної до середньої лінії задньої частини напівкомбінезона, плавно згинаючи її нижче лінії грудей.

7. Поєднайте передню і задню частини напівкомбінезона з плечовим лініях і продовжите лінії бретелі так, щоб вони заходили за середню лінію задньої частини напівкомбінезона та перехрещувалися для виконання застібки на петлі і ґудзики.

На мал. 2 показано, як бретелі будуть виглядати у виробі. Бретелі проектуються без плечового шва. Визначте місце розташування гудзики і петлі на задній частині напівкомбінезона та бретелі.

8. Для побудови припуску застібки на петлі та ґудзики накресліть лінію, паралельну середньої лінії переду напівкомбінезона на відстані 1,5-2,5 см від неї, в залежності від розміру гудзиків, від верхньої лінії до точки, розташованої на 15 см нижче базової лінії талії.Відзначте розташування петель/гудзиків на припуске.

9. Накресліть обтачку верхнього зрізу передній частині напівкомбінезона, суцільнокроєні з подборта і обтачкой бретелі. Накресліть обтачку верхнього зрізу задній частині напівкомбінезона. Ширина обтачку повинна бути достатньою для розташування петель по її середині (див. мал. 3).

10. Визначте місце розташування кишені, розміри листочки і підкладки кишені у відповідності з розмірами, зазначеними на мал. 2.

Кожна жінка навіть в домашній обстановці хоче виглядати добре. Трикотажний одяг для дому не тільки комфортна, але і виготовляється за останнім модним тенденціям. Компанія Tfashion пропонує широкий вибір трикотажних виробів, які відрізняються своєю якістю і зручністю, а також підійдуть для будь-якої ситуації.



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 1709 | Рейтинг: 0.0/0