Якщо вам потрібна викрійка простого топа, то ви можете завантажити тут.Точніше, відразу чотири викрійки. Дві з них просто елементарні, дві змодельовані на основі топа з вытачками. Всі чотири моделі підходять для початківців швачок.
Таблиця розмірів для всіх простих топів.
Розмір
Обхват грудей, см
Обхват талії, см
Обхват стегон, см
44
88
70
94
46
92
74
98
48
96
78
102
50
100
82
106
52
104
86
110
54
110
92
116
Крій та шиття простого топа
Викрійки топів 211 і 212 побудовані по одній основі, але мають значні відмінності. Різні лінії плеча, пройми, ширина і довжина викрійок роблять їх несхожими один на одного. При цьому кількість деталей і шиття збігаються повністю, тому техніка шиття для них дається одна.
Різниця у крою тільки для окантовочних беек, вони, ясна річ, різні по довжині у кожного топа. Ширина вінцевих при розкрої 3 см, довжину краще виміряти після виконання плечових і бічних шов простого топа. До довжині обов'язково додамо сантиметрів на 5-7 нахлест. Окантовка криється за поперечною або по косій.
Докладна техніка і варіанти шиття вінцевих у статті з викрійкою топ на бретелях. Можлива альтернативна обробка, про неї в кінці.
Отже, викрійка простого топа складається з п'яти деталей: спинки, полички, двох беек для окантовки пройм і однієї бейки для горловини. Викрійка спинки і полички простого топа дана без припусків, при крою деталей їх слід додати до плечових і бічних швах самостійно. При шитті на звичайній швейній машинці припуски не варто робити більше 1 см, краще 0,7-0,8. На подгибку низу додаємо 2 або 3 див. Останній варіант для виконання шва вподгібку із закритим зрізом.
Викрійка топа зроблена для еластичних тканин. При хорошій техніці шиття або шиття без окантовки можливо кроїти модель з щільних тканин.
При розкрої деталей простого топа не забуваємо робити додаткові рекомендовані надбавки.
Шиття простого топа починається з плечових швів. Для цього складаємо спинку і поличку особою і з'єднуємо плечові шви на машинці. Зметування звичайно не потрібно, але бажано.
Якщо ви шиєте на звичайній машинці, то шви обметываем, приутюживаем і заутюживаем на спинку.
Сточуємо бічні шви простого топа, обметываем, приутюживаем і заутюживаем на спинку.
Вимірюємо довжину горловини, пройм і топа, викроюємо бейки. Зверніть увагу, що ми вимірюємо готовий топ, а викрійка лежить в стороні. Бейки заутюживаем так само, як і в топі на бретельках. Бейки приметываем до проймам і горловині простого топа. Прокладаємо по бейкам оздоблювальні строчки. Видаляємо рядки сметывания.
Пам'ятаємо, що окантовка виконується різними способами. Саме тому викрійка на фото показана без оздоблювальних строчок, а не тому, що їх забули намалювати.
Низ обметываем, заутюживаем на виворітну сторону простого топа на 2 см і закріплюємо оздоблювальною строчкою. Можете відстрочити низ подвійною голкою або використовувати оверлок або распошивочную машину.
При обробці низу швом вподгібку з закритим зрізом спочатку заутюживаем низ на 1 см на виворітну сторону, потім на 2 см і підшиваємо.
Залежно від вживаного швейного обладнання та матеріалів для простого топа ви можете внести зміни в обробку пройм і горловини. З різних причин окантовка не завжди виходить, її можемо замінити на шов вподгібку. Він виконується з відкритим і із закритим зрізом.
Для шва з відкритим зрізом до горловини і проймам слід додати на шов не більше 1 см, обмітати, запрасувати на виворіт і відстрочити оздоблювальною строчкою. Ширину оздоблювальної строчки вибираємо самостійно, але при надто малій ширині зрізи простого топа можуть згинатися, їх буде видно. Краще ширину оздоблювального шва робити 0,5 см і більше.
Для шва вподгібку з закритим зрізом зробимо надбавку до проймам і горловині 1,5 див. Зрізи горловини, пройм і простого топа двічі заутюжим на виворіт. Зріз надсекаем по всій довжині на 0,3-0,4 див. Приметаем заутюженные припуски і закріпимо машинної оздоблювальною строчкою. Ручні рядки приберемо.
Пройми і горловини простого топа ви можете обмітати вузьким оверлком. Низ також може бути обметаний.
Замість окантовки і швів вподгібку обробку зрізів простого топа ви можете зробити за допомогою лапки для підрублювання. Не на всіх тканинах, але можна. І потрібно володіти деяким досвідом роботи з лапкою.
В топі дуже крутий поворот на горловини полички, при виконанні окантовки в цьому вузлі можлива деформація. Рекомендується спочатку спробувати свої сили в цій операції на пробники.
В цілому шиття простого топа відбувається швидше, ніж ви можете це прочитати.
Наступні дві викрійки трохи складніше.
Крій та шиття простого топа другого типу
Викрійка зроблена на іншому побудові, звідти і виточки.
З топом 214 все зовсім просто, це самий елементарний топ, але з обробкою. Довго зупинятися на ньому немає сенсу, крою та шиття у цій схемі розбереться будь початківець.
Викрійка простого топа дається без припусків, додаємо їх так само, як і для перших двох топів. До низу додаємо всього 0,7-1см.
Порядок шиття такий: сточуємо виточки на поличці, виточки заутюживаем вниз. На перед по середній лінії приметываем оздоблювальну тасьма, стрічки, мереживо і т. п. Настрочуємо тасьму на поличку топа.
До низу полички і спинки пришиваємо на машинці тасьму. Бічні і плечові шви сточуємо, обметываем і заутюживаем на спинку. Виконуємо окантовку.
Топ 213 вже не такий простий, в ньому шнурівка і обтачку горловини. Як по мені, так він навіть простіше інших разом узятих. Аж надто мені лінь робити окантовку.
Отже, викрійка цього простого топа має дві деталі полички, одну спинку, одну обтачку горловини спинки, дві обтачку горловини спинки. Докроим ще дві бейки для окантовки пройм за вже знайомою техніці і бейку для зав'язки довжиною 50 см і шириною 1 див.
Викрійка скачується без припусків на шви. Їх слід додати самостійно.
Обтачку горловини простого топа слід продублювати. Достатньо одного шару тонкого флізеліну, великої жорсткості не потрібно. Зрізи обтачек обмітати оверлком.
На поличці топа зробимо виточки, приутюжим і заутюжим вниз. Деталі поличок стачаем до мітки. Мітка і вічка на викрійці намічені для 44-46 розміру, для інших розмірів розмітив їх місцезнаходження своїми руками. Шов обметаем і надсечем у мітки. Шов заутюжим. На деяких тканинах допускається прокладання по ньому оздоблювальної строчки, її робимо за бажанням.
Стачаем плечові шви топа, обметаем, приутюжим і заутюжим на спинку.
Деталі обтачку стачаем в єдину деталь. Шви разутюжим.
Обтачаем горловину обтачкой, шов приутюжим, кути высечем. Обтачку отвернем всередину і выметаем враскол. Приутюжим. Прокладемо по горловині простого топа і розрізу на поличці оздоблювальну строчку на 0,1 див. По розмітці отстрочим перед.
Стачаем бокові шви. Обметаем, приутюжим і заутюжим на спинку.
Окантуем пройми простого топа.
Низ підверну і отстрочим так само, як і перше выкройках.
Поздовжні зрізи зав'язки подогнем всередину, зав'язку отстрочим.
За намітці на викрійці намітимо очі на фронті, поставимо блочки або зробимо петлі на швейній машинці, протягнемо зав'язку. Кінці зав'язки завяжем.
До всіх зрізах і швах цього топа можна застосовувати техніки обробки, як у перших выкройках.
Поличку топа можна розкроїти однією деталлю. У такому варіанті обтачке горловини полички також криється єдиною. На фронті розріз обробляємо паралельними строчками. Відстань між ними повинна бути 0,3 див. Робимо розріз строго між ними і вивертаємо обтачку. Ця техніка вимагає певної навички.
|