2 викрійки поло зовні схожі, але побудовані для різних розмірів. Максимальний розмір поло — 66. Шиття по обидва викрійками однакове, тому і інструкція буде одна. Класичний варіант матеріалу для крою — трикотаж.
Трикотаж, хоч і класика, але це не чоловіча сорочка, у нас він підійде тільки для викрійки менших розмірів. У викрійці великих розмірів немає сенсу застосовувати саме трикотаж, вона побудована вільної з причин, думається, цілком зрозумілою всім. Для неї використовуються літні тканини, які вам найбільше подобаються: льон, бавовна, шифон.
У викрійок поло є невеликі відмінності в оформленні лекал комірів, а в моделі для повних є і лекало планки переднього розрізу, можете підглянути її форму для викрійки меншого розміру. Лекало коміра краще зробити єдиним, без згинів, так деталь вийде більш точною.
Для шиття поло використовуються швейна машина і оверлок, на які треба поставити спеціальні голки для трикотажу (у разі шиття саме з нього) або для звичайної тканини.
Крій деталей поло
Викрійки поло побудовані без припусків на шви, їх додамо самостійно. До всіх зрізах додамо 1 см, до низу рукавів і поло 3 див.
Для моделі маленьких розмірів викроївши планки розрізу переду.
Коміри і планки переду продублюємо тонким флізеліном. Також на нижню точку розрізу приклеїмо шматочок клейовий 1,5 на 1,5 см.
Техніка шиття поло
З викрійки на полички переведемо лінії виточок, стачаем, приутюжим, припуски заутюжим. Слабину навколо виточок сутюжим.
Спинку і поличку поло складемо лицьовими сторонами і стачаем плечові шви. На трикотажі, еластичних і тонких тканинах під сходинку подложим тасьму. Шви обметаем і заутюжим на спинку. По плечовим швах прокладемо оздоблювальну строчку на ширину лапки швейної машинки.
В обробці передніх планок у викрійок все-таки є різниця. У маленькому поло планки є продовженням горловини, комір і з'єднується з ними, у великому поло комір втачивается рівно в горловину, верхні сторони планок залишаються вільними.
Найпростіший спосіб обробити планки дано в інструкції викрійки спортивного топа, можете скористатися їй.
Ми зробимо планку трохи по-іншому. Внутрішній поздовжній зріз планок заутюживаем на виворіт. Деталі планок складаємо вздовж навпіл (в готовому вигляді) особою всередину і обтачиваем короткі зрізи: у маленького поло внизу, біля великої внизу і вгорі. Планки накладаємо на обличчя поличок і притачиваем до переду. Шви приутюживаем, припуски заутюживаем на планку. По шву пришивання планок прокладаємо оздоблювальні строчки в край. На ліву планку укладаємо трикутний припуск низу розрізу, зверху праву планку, прокладаємо оздоблювальну строчку квадратом, закріплюючи всі шари.
Нижній зріз внутрішньої частини коміра заутюживаем на виворіт і настрочуємо на ширину лапки. Складаємо комір вздовж особою всередину по лінії середини і обтачиваем кінці. Кути підрізаємо, припуски зрізаємо, приутюживаем, комір вивертаємо на обличчя і приутюживаем. Вільним зрізів комір накладаємо на спинку, вметываем в горловину, суміщаючи контрольні знаки коміра і плечові шви. Втачіваем комір, шов надсекаем в заокругленнях, припуск прибираємо територію, закріплюємо комір оздоблювальною строчкою в край по внутрішній частині.По кінцях і відльоту можна комір відстрочити на ширину лапки швейної машинки.
З викрійки переносимо на рукави і пройми контрольні мітки. Втачіваем рукава подвійною строчкою, поєднуючи мітки, припуски обметываем і приутюживаем. Іноді припуски настрачівают оздоблювальною строчкою на поличку і спинку.
Сточуємо бічні шви і шви рукавів, обметываем і заутюживаем на спинку.
Низ поло і рукавів заутюживаем на 1 см, потім на 2 см і настрочуємо припуски.
Самостійно ви можете змінити горловину так, щоб планки розташовувалися одна над одною і обмітати на них петлі і пришити гудзики. Або поставити кнопки.
Низ рукавів можна обробити обтачкой, яка умовно показана на викрійці рукава маленького поло. По суті, це окантовка з закритим зрізом.
|