Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Викрійка негліже
 

Негліже - це добре драпирующееся, жіночне виріб зі зміщеною застібкою, який можна надягати поверх нічної сорочки, комбинирующейся з ним. Зазвичай його проектують з прозорих або напівпрозорих матеріалів, що додає моделі легкість і чарівність.

Запропоновану модельну конструкцію негліже з вшитими рукавами зі зборками по окату краще виконувати на базовій схемі ліфа без верхніх виточок.

1. Скопіюйте базову викрійку ліфа без верхніх виточок, залишивши відстань між верхніми точками бічних ліній близько 30 див. Лінію талії не копіюйте, просто позначте її розташування.

2. Подовжите базову викрійку ліфа на необхідну величину: в даному прикладі довжина виробу по середині спинки становить 110 см (120 см в готовому вигляді після пришивання оборки по низу виробу).

3. Від нижньої точки на середині спинки накресліть горизонталь для побудови початкової лінії низу. Від верхніх точок бічних ліній переду і спинки накресліть вертикалі вниз для побудови первинних бічних ліній.

4. Розширте перед та спинку по низу у первинних бічних ліній на 15 див. Оформіть низ переду і спинки, як показано на мал. 1.

5. Для виконання конічного розширення переду і спинки накресліть вертикалі від точок, розташованих на середині ліній плеча переду і спинки, до низу деталей (мал. 2). Розріжте деталі за накресленим лініях та розсуньте їх на 15 см по низу, обертаючи стосовно точок на лініях плеча. (Конічне розширення переду і спинки на такі великі величини краще виконувати з застосуванням додаткових членувань, а не простим розширенням по бічних лініях.)

Вирівняйте лінії плеча переду і спинки, з'єднуючи їх крайні точки прямій. З'єднайте деталі переду і спинки по новим лініям плеча для оформлення горловини і пройми виробу.

6. Побудова горловини і краю борту

Збільште горловину виробу по лінії плеча переду і спинки і по середині спинки на 1 див. Накресліть пряму допоміжну лінію V-образного вирізу горловини переду прямою лінією від точки розширення горловини на лінії плеча до точки перетину середньої лінії переду і грудей.

Оформіть горловину спинки і переду лекальної лінією, надаючи лінії горловини переду заокруглену форму.

Для побудови краю борта від середини переду відкладіть по горизонталі вправо на рівні талії 7 см, на рівні стегон, які розташовані на 20 см нижче талії, відкладіть 10 см (для зміщеною застібки на дві петлі і гудзики). Оформіть лінію краю борта лекальної лінією, округляючи перехід до низу в кутку борту.

7. Побудова лінії пройми негліже

Проектуючи вироби з широкими рукавами зі зборками по окату, лінію плеча спинки і переду необхідно вкорочувати, щоб не було ефекту спущеного плеча.

Заузьте перед та спинку по лінії плеча на 2 см і накресліть нову пройму. Величина, на яку вкоротили лінію плеча вироби в області пройми, повинна бути додана до висоті оката рукава - таким чином збережеться первісна довжина лінії плеча.

8. Побудова напуску та куліскі в області талії і визначення розташування петель/гудзиків (рис.3)

Напуск в області талії виробу виконується на всій ділянці талії спинки і переду, крім області краю борта.Накресліть на спинці і фронті талію лекальної лінією по розмітці її рівня і розріжте деталі по ній від середини спинки до точки на лінії краю борту, залишаючи перед неразрезанным в цій точці.

 

Розсуньте частині спинки в галузі середньої і бокової ліній і частини переду в області бічної лінії на величину напуску, наприклад, на 8 см (у готовому виробі напуск буде вдвічі менше).Оформіть бічні лінії спинки і переду від верхніх точок бокової лінії до низу.Оформіть наново лінію краю борта на фронті.

Накресліть куліску, розташовуючи її нижню лінію на талії частин спинки і переду, розташованої нижче напуску. Ширина куліскі повинна відповідати ширині вставляється в неї еластичної тасьми.

Петлі/гудзики повинні розташовуватися в області середини куліскі (для більшої міцності за рахунок додаткового шару матеріалу) на однаковій відстані від лінії полузаноса, що є продовженням середньої лінії верхньої частини переду. Еластична тасьма, вставляється в куліску з внутрішньої сторони вироби, не повинна доходити до петель/гудзиків.

9. Завершення побудови куліскі

Скопіюйте з деталей переду і спинки частини куліскі, поєднуючи їх по бічній лінії. Поставте контрольні знаки на верхній і нижній лініях куліскі, що визначають місце розташування бічного шва виробу і місце закінчення еластичної тасьми.


10. Побудова рукава до негліже

Скопіюйте рукав базової викрійки ліфа без верхніх виточок.Ліктьову виточку від низу рукава не копіюйте. Збільшіть висоту оката рукава на 2 см - величину укорочення лінії плеча в області пройми виробу (рис.5).

Виміряйте довжину пройми спинки і переду від бічної лінії до контрольних знаків пройми, що визначають розташування області оката зі складками. Перенесіть довжину цих ділянок пройми спинки і переду на відповідні ділянки нової лінії оката рукави, поставте в отриманих точках контрольні знаки і від них накресліть вертикальні лінії розрізу для розширення рукава.

11. Розширення рукава

Накресліть середню лінію рукава до нової лінії оката рукава. Розріжте рукав по лініях розрізу і по середній лінії рукава. Розсуньте частини рукава по пахвовій лінії на рівні величини від середньої лінії рукава, як показано на мал.6.

В даному прикладі розширення рукава - 18 див. Збільшіть висоту оката рукава по середній лінії ще на 4 див. Накресліть остаточну лінію оката рукава між ділянками нижньої частини оката рукави, залишеного без змін. Перенесіть контрольні знаки оката з первісної конструкції рукава по горизонталі.

12. Подовження рукава

Для отримання напуску над оборкою, цельнокроеной з рукавом, подовжити рукав на 5 см в області низу. Відкладіть вгору від нової лінії низу рукава 10 см завширшки цельнокроеной оборки - і накресліть куліску паралельно лінії низу рукава.

13. Побудова волани

Оборки краще драпіруються, якщо лінія напрямку нитки основи на лекалах оборки співпадає з середньою лінією оборки. Якщо вона перпендикулярна до середньої лінії, оборки будуть більш жорсткими.

Ширина обробної оборки по горловині, краю борту і низу виробу може бути однаковою по всій довжині (10 см). Або, як в даному випадку, оборка може бути вузькою в області горловини, середньої ширини в області краю борту, нижче талії, потім до області низу виробу розширюватися.

Довжина оборки в два рази більше довжини зрізу, до якого вона притачивается. Найкраще деталь оборки побудувати цілком уникнути перекосів при розкрої.



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 1900 | Рейтинг: 0.0/0