Викрійка халата з суцільнокроєними рукавами та капюшоном
Халат прямого силуету зі зміщеною застібкою, з суцільнокроєними рукавами і капюшоном, що робить цей прилад дуже зручним для відпочинку вдома або на пляжі, де капюшон по-справжньому функціональне доповнення.
Для цієї моделі підійдуть бавовняні з ворсом або махрові матеріали, а також інші матеріали з хорошою здатністю до адсорбції.
Побудова вихідної викрійки халата з суцільнокроєними рукавами
1.Скопіюйте перед і спинку базової конструкції сукні без виточок вільної форми, поєднуючи їх в області плеча - стик біля вершини горловини і з накладенням 2 см в області кінцевих точок плеча.
2. Скопіюйте та вставте з деталями переду і спинки рукав з дуже маленькою висотою оката так, щоб крайні точки пахвовій лінії рукава стосувалися бічних ліній переду і спинки і знаходилися на однаковій відстані від верхніх точок їх бічних ліній.
3. Розширте перед та спинку по боках, а рукав по передній і ліктьової лініях на 2,5 см.
4. З'єднайте прямою лінією (пунктирною) точку вершини горловини переду і спинки з точкою на середині низу рукава - отримана верхня лінія переду і спинки з суцільнокроєними рукавами.Скопіюйте перед і спинку вироби з суцільнокроєними рукавами окремо, розділяючи їх по верхній лінії.
5. У конструкції халата з суцільнокроєними рукавами важливо, щоб довжина і форма бічної лінії, переходить у нижню лінію рукава, на фронті і спинці була однаковою.Тобто повинні бути однаковими кути нахилів відповідних частин рукавів по відношенню до бічних лініях переду і спинки.
Скопіюйте перед і спинку вихідної викрійки халата з суцільнокроєними рукавами і накладіть перед на спинку, поєднуючи їх у вершини горловини. Середня лінія переду повинна бути паралельна середньої лінії спинки, знаходячись від неї на деякій відстані (рис.2).
Зверніть увагу, що кут нахилу рукава спинки по відношенню до бічної лінії халата менше кута нахилу рукава переду. Для коригування кута нахилу рукава спинки зробіть розріз на спинці від верхньої точки бічної лінії вгору до плечової точки і розгорніть відрізану частину так, щоб нижні лінії частин рукава збіглися - як показано на рис. 3.
6. На завершення побудови спинки халата з суцільнокроєними рукавами виконайте наступне:
розширте спинку на величину відкрився після повороту рукава трикутної ділянки у галузі первісної пройми спинки;
накресліть нову бічну лінію спинки з урахуванням повороту рукава спинки, відповідну спинки і переду вироби;
накресліть нову верхню лінію спинки, відповідну спинки і переду вироби.
Вийшло додаткове розширення спинки необхідно для виконання конструктивного моделювання купального халата, яке слід далі. Перед вихідної викрійки халата на даному етапі конструювання не змінюється, але він служить орієнтиром при конструюванні спинки халата.
7. Подовжите вихідну викрійку халата до бажаної величини, в цьому прикладі довжина виробу по середині спинки - 120 див. Накресліть лінію краю борта паралельно середини переду на відстані 12 см від неї (рис.4).
8. Оформіть бічні лінії переду і спинки, що переходять в нижні лінії частин рукавів, заокруглюючи кути в області переходу цих ліній, на відстані 6,5 см по діагоналі від вершини кута. Перехід цих ліній оформляється на ділянці від бічної лінії на рівні талії до нижньої лінії рукава на рівні ліктя.
Побудова капюшона до лікаря
Капюшон проектується з бічними частинами, суцільнокроєними з частинами переду, і відрізний задньою частиною. Горловину виробу необхідно збільшити до побудови капюшона.
1. Розширте горловини переду і спинки по лінії плеча на 2 см - одержана точка а (рис.5, 6).Поглибите горловину спинки по середній лінії на 1 см і накресліть нову горловину спинки від точки а під прямим кутом до середньої лінії спинки.
2. Побудову боковій частині капюшона, цельнокроеной з частиною переду
Продовжіть середню лінію, і краю борта.Відкладіть від точки а вгору по вертикалі висоту капюшона 43 см. Від отриманої точки накресліть горизонталь до перетину з продовженою лінією середини переду - одержана точка b, потім продовжите її до перетину з продовженою лінією краю борта - одержана точка с.
c – d = 1 див. З'єднайте точки d – b, продовжуючи лінію.
b – e = 5,5 див.
Накресліть бічну лінію бічній частині капюшона паралельно середньої лінії переду від точки а до точки вище точки a на 20 см, потім оформіть її лекальної лінією до точки е.
3.Побудова задній частині капюшона
Виміряйте довжину нової горловини спинки (від середньої лінії спинки до точки а). Відкладіть цю величину між точками f і g на горизонталі, проведеної від точки f. Накресліть вертикаль вгору з точки g.
g - a = 1 див. Точка а на капюшоні буде збігатися з точкою а на лінії горловини спинки.
f – h = 37 див. Накресліть горизонталь.
h – i = 14 див.
Накресліть бічну лінію задній частині капюшона під прямим кутом до верхньої горизонталі від точки i до точки j, потім оформіть її лекальної лінією до точки а. Поставте монтажні контрольні знаки по бічних лініях частин капюшона, приблизно на 6 см вище точки а.
Для побудови лекальної середньої лінії задньої частини капюшона по діагоналі від точки h відкладіть відстань:
h – k = 5 див.
Від вертикалі, яка є продовженням середньої лінії спинки, до точки l відкладіть 2 див. Накресліть середню лінію задній частині капюшона по точках i-k-l-f.
4.Поліпшення посадки капюшона
Оформіть перехід бічної лінії бічній частині капюшона до верхньої лінії фронту суцільнокрійного з рукавом (пунктирна лінія). Перенесіть довжину і форму пунктирною лінії переходу на задню частину капюшона та спинку в області верхньої лінії.
Примітка. При побудові капюшона згідно з поданим значенням його висоти він буде досить об'ємним. Щоб зменшити обсяг капюшона (при використанні еластичних матеріалів), накресліть виточку розчином 4 см на бічній частині капюшона від його передній лінії, яка є продовженням лінії краю борта (позначена штріхпунктіром) (рис.5). Поєднайте сторони виточки, вирізаючи її розчин, і вирівняйте ділянка переходу передній лінії капюшона до лінії краю борта переду вироби.При виконанні цієї операції змінюється кут нахилу капюшона щодо деталі переду, тому в даному випадку можна використовувати матеріал у смужку.
Яку конструкцію капюшона ви не вибрали, середня лінія переду є і лінією напрямку нитки основи.Передній край капюшону (і низ рукавів) можна відвертати.
Побудова пояси і кишені халата
Креслення пояса виконується у вигляді смуги довжиною, рівною значенню розмірного ознаки обхват талії х 3 значення довжини поясу є сталою величиною для модельних конструкцій подібних виробів.
Ширина пояса в готовому вигляді 2,5 см, тому ширина пояса на кресленні 5 див.
Додайте припуски на обробку швів по периметру пояса.
Розташування шлевок: середню лінію шлевкі накресліть на бічній лінії фронту на 5 см нижче лінії талії.
Побудова прорізного кишені з листочками
1. Відкладіть 13 см вниз від лінії талії, накресліть похилу лінію входу в кишеню під потрібним кутом.Край борта у виробі не повинен перекривати кишеню, тому відстань від середньої лінії фронту до переднього краю кишені повинно бути не менше ширини припуску на застібку. Накресліть листочку і підкладку кишені у відповідності з рис. 7.Зверніть увагу на форму підкладки кишені – вона має форму руки, тому цей кишеню більш комфортний у використанні, ніж кишеня з прямокутної підкладкою.
2. Скопіюйте листочку кишені з креслення на рис.7 і накресліть підкладку листочки, суцільнокроєні з листочками. Поставте контрольні знаки на поздовжніх лініях цельнокроеной листочки у одного її боку (рис. 8).
3. Скопіюйте меншу частину підкладки кишені, яка стикається з виробом, і поставте контрольні знаки для правильного з'єднання з листочками.
4.Скопіюйте з креслення більшу частину підкладки кишені. До цієї частини підкладки кишені додаються 2 см, щоб вона була досить довгою для перекриття проміжку між строчками пришивання до виробу листочки з меншою частиною підкладки кишені і більшої частини підкладки кишені (мал.9).
Примітка.Для проектування виробів з суцільнокроєними рукавами без середнього шва на спинці потрібні матеріали з дуже великою шириною. Якщо матеріал має недостатню ширину, є два варіанти:
проектувати спинку з середнім швом;
проектувати виріб без середнього шва спинки, з вшитими рукавами.
Побудова лінії пройми/оката такого виробу показано на рис. 10. У цьому випадку передня і задня частини рукава можуть бути об'єднані в одну деталь. Середня лінія рукава є лінією напрямку нитки основи.
Туфлі є не тільки елементом костюма, але також відіграють важливу роль у створенні образу жінки. Вони повинні бути не тільки модними, але і зручними. Туфлі на високій платформі вже довгі роки займають свою нішу у взуттєвій моді, адже відрізняються своєю практичністю і комфортом на відміну від взуття на шпильці. Купити туфлі на платформі не складе праці, важливо правильно підібрати до взуття відповідну одяг.