Викрійка джинсовій спідниці для переважної більшості досвідчених і початківців любителів марна. Саме так, поки ми не згадаємо про те, що по цій схемі можемо шити не тільки джинси.
Міні спідницю майже такого самого вигляду можна зробити зі старих джинсів. Для цього потрібно розпороти крокові шви і підпороти середні. Причому оздоблювальні контрастні нитки потрібно обов'язково зберегти, а не розрізати. Але цю техніку, можливо ми розглянемо згодом, а поки що справжня викрійка.
Отже, перед вами викрійка джинсовій спідниці. Є безліч чудових щільних і не дуже бавовняних тканин, якими ви можете замінити джинсу. Або купіть вже варену джинсу. Варіантів багато, можна навіть габардин використовувати.
Крій джинсовій спідниці

Викрійка спідниці складається з безлічі деталей. Спідниця складається з двох деталей: переднього полотнища, заднього, кокеток, задніх накладних кишень, подзоров кишень, обтачек передніх кишень, мешковин передніх кишень, пояси. За однією кроять деталі: обтачку застібки, шлевок, откоска застібки, маленького накладного кишені. Справжні джинси будемо шити.
Викрійка джинсовій спідниці побудована без припусків на шви, їх додамо самостійно. До всіх зрізах додати 1 см, до верхніх зрізів накладних кишень 2 см, до низу спідниці 5см, до внутрішніх зрізів обтачку входу в кишеню і подзоров припуски не робимо.
Клейовим флізеліном дублюються зовнішні деталі пояса, входи в передні кишені, передній зріз правої половинки до розмітки оздоблювальної строчки (дивіться викрійку). Вхід в передній кишеню дублюється смужкою шириною 1 см, яку приклеюють до лінії входу в кишеню так, щоб вона розташовувалася усередині деталі, а не на припуске шва.
Деталь шлевкі викроюється одна, потім вона розрізається на п'ять частин.
Обтачке лівої сторони застібки — той самий гульфик.
Техніка шиття джинсовій спідниці
При шитті спідниці можливо кілька варіантів припусків швів, оздоблювальних строчок, шлевок і т. д. Викрійка і техніка шиття не обмежують вас, тільки підказують основні методу обробки спідниці.
Залежно від обраної тканини, вам, можливо, буде потрібно перед операціями шиття робити зметування деталей спідниці.
Починаємо шиття з волого-теплової обробки. Заутюживаем поздовжні зрізи шлевок всередину, шлевкі заутюживаем навпіл уздовж. Верхні зрізи накладних кишень заутюживаем на виворітну сторону на 1 см, потім знову на 1 див. Откосок заутюживаем навпіл уздовж виворотом усередину.
За шлевкам прокладаємо оздоблювальні строчки на 0,1 см від країв. По входах в кишені прокладаємо подвійні оздоблювальні строчки шириною 0,1 см, другу від першої на ширину лапки швейної машини. Всі приутюживаем, шлевкі розрізаємо. Якщо у вас є оверлок або запошивочная машина, то припуски і обробка може бути інша.
З викрійки переносимо на задні кишені лінії оздоблювальних строчок і прокладаємо їх на швейній машинці.
Необроблені зрізи накладних кишень спідниці заутюживаем на виворітну сторону, крім нижнього зрізу переднього кишені.
Передні кишені
Передня накладна кишеня накладаємо на підзор правої кишені по лініях, які перенесемо з викрійки. Внутрішні зрізи подзоров і обтачек входу в кишеню обметываем оверлком або зигзагом на швейній машинці.
На мішковину кишень джинсовій спідниці накладаємо облямівки і обтачку і пришиваємо їх по середині обметочниє рядки. Викрійка мішковини має точні лінії для цієї операції. На передні деталі спідниці накладаємо на обличчя мішковини обтачками і пришиваємо їх на швейній машинці. Шов заокругленнях высекаем, відвертаємо на виворітну сторону спідниці, выметываем і прокладаємо отелочные рядки по входу в кишеню.
Нижній зріз мішковини сточуємо і обметываем. Вхід у кишеню накладаємо на підзор і на машинці закріплюємо верхні і бічні зрізи рядком шириною 0,5 див.
Пошиття заднього полотнища спідниці
Кокетки притачиваем до деталей заднього полотнища. Викрійка побудована з контрольними мітками, при шитті використовуйте їх. У класичній джинсовій спідниці припуск шва прямує вгору, але зустрічаються і вниз, вибирайте самостійно. Шов обметываем і прокладаємо по ньому оздоблювальні строчки.
З викрійки переносимо місце розташування задніх накладних кишень і настрочуємо.
Сточуємо задній середній шов джинсовій спідниці, поєднуючи рельєфні шви. Шов обметываем і закріплюємо оздоблювальними строчками.
Передня частина спідниці і застібка блискавка
Середні зрізи передніх деталей спідниці обметываем оверлком або зигзагом до мітки оздоблювальної строчки. Викрійка переднього полотнища йде з лінією оздоблювальної строчки, де вона перетинається з середнім швом — мітка.
Откосок застібки обметываем по нижньому і вертикальному зрізу. Блискавку накладаємо на откосок і настрочуємо на 0,2 см від краю блискавки. Припуск на шов лівої деталі полотнища надсекаем по розмітці на викрійці для оздоблювальної строчки і заутюживаем на виворіт на 1 див. Откосок з блискавкою підкладаємо під запрасованою зріз і пришиваємо швом шириною 0,1 див.
До лівій половині переду пришиваємо обтачку застібки, склавши лицьовими сторонами, до розмітки оздоблювальної строчки. Шов разутюживаем, обтачку відвертаємо на виворіт спідниці, приутюживаем і прокладаємо оздоблювальну строчку по шву на 0,1 см від краю, закінчуючи її на мітці оздоблювальної строчки.
Перегляньте також викрійку класичних чоловічих джинсів.
Остаточні операції по шиттю
Складаємо деталі переднього полотнища джинсовій спідниці лицевими сторонами і сточуємо від низу до лінії оздоблювальної строчки блискавки, обметываем. Припуск шва заутюживаем на праву сторону.
Праву сторону накладаємо на ліву і складаємо шпилькою. З вивороту пришиваємо блискавку до обтачке. З викрійки переносимо на праву сторону розмітку оздоблювальної строчки. Отстрачиваем застібку і передній середній шов.
Переднє і заднє полотнище джинсовій спідниці складаємо лицьовими сторонами і сточуємо бокові шви. Обметываем, заутюживаем тому і прокладаємо по бічних швах оздоблювальні строчки.
Деталі пояса складаємо і обтачиваем верхній зріз, кути высекаем, приутюживаем і разутюживаем. Припуски зовнішньої деталі точно по флізелін заметываем на виворітну сторону і приутюживаем. Припуски внутрішньої деталі пояса заметываем по краях точно повторюючи зовнішню деталь, по нижньому зрізу трохи випускаючи (0,1 см).
Верхній зріз спідниці осноравливаем і намічаємо допоміжну лінію, відступаючи від краю 1 див. До зрізу приметываем тимчасовими стібками шлевкі. Викрійка пояса побудована з мітками його розташування. До наміченої лінії приметываем пояс, суміщаючи контрольні точки, бічні і середні шви і зрізи.
По поясу вкруговую прокладаємо оздоблювальну строчку. Шлевкі підгинаємо на 0,5 см і настрочуємо на верх паски. Нижні згини шлевок також настрочуємо, але вже на спідницю.
Низ спідниці заутюживаем на лицьову сторону на 1,5 см, потім ще раз заутюживаем на 3,5 см, подгибку заметываем ручними стібками. Прокладаємо оздоблювальну строчку по подгибку, відступаючи 0,5 см від краю.
На правій стороні пояса обметываем петлі, місце вказано на викрійці. На ліву сторону пояса пришиваємо або ставимо гудзики. На кишені можна поставити блочки.
|