Викрійка джемпера побудована для крою та шиття з еластичних тканин. В останні роки часто замість назви «джемпер» використовують термін «лонгслив», а часом і фуфайка з довгими рукавами.
Незалежно від того, яка з назв ви використовуєте, ми будемо шити джемпер. Ця квітка одна з небагатьох для еластичних тканин, де може застосовуватися виключно проста швейна машинка. Оверлок, звичайно, не зашкодить, але можна обійтися без нього, якщо вибрати щільний трикотаж.
Джемпер з довгим рукавом, тому тут допускається крій з щільних і товстих трикотажей, як кажуть, з «начосом». Ось для такого матеріалу можна обійтися без оверлока. Якщо ж ви купуєте для штани трикотаж шовковий або тонкий, то оверлок знадобиться. Ви повинні розуміти, що це не якийсь категоричну заборону, а наполеглива рекомендація, аж надто результат може вийти непривабливим.
Крій жіночий і припуски швів
Викрійка джемпера побудована без припусків на обробку. Самостійно додайте 1 см до бічних і плечових швах, окату та шву рукава.
До низу брюки і рукавів потрібно додати стільки, скільки вистачить на вибраний метод обробки. А методів навіть приблизно три: вузько двічі підвернути, обмітати і підвернути, зробити широку, від 2 см в готовому вигляді, подгибку. Підвернути припуск можна і на лицьову сторону. Вибір вам необхідно зробити самостійно виходячи з тканини і виходячи з ваших можливостей.
Для горловини зробимо припуск по аналогії з подгибом низу і низом рукавів.
Плечові шви для зміцнення можна стачать з тасьмою.
Техніка шиття джемпера
Спинку і поличку скласти лицьовими сторонами і стачать плечові шви, запрасувати на спинку.
Викрійка рукава побудована з міткою плеча, її потрібно перенести на окат розрізаний деталі. Вметать рукав в пройму, поєднуючи мітку, втачать, обмітати, шов приутюжить.
Єдиною строчкою стачать шви рукавів і бічні джемпера. Припуски обметати з боку поличок, шов приутюжить і запрасувати на спинку.
По горловині, низу рукава і низу прокласти обметочную сходинку, запрасувати, припуски настрочити. Або двічі вузько замітати на виворіт і настрочити.
|