Викрійка довгої спідниці має довжину 100 див. Можемо сміливо сказати, що це довжина в підлогу. Викрійка побудована на основі прямої спідниці, техніка крою та шиття в двох моделей багато в чому збігаються.
Однак варіантів шиття по цій схеміможе бути кілька. Втім, це вірно і для інших моделей. З'єднання середніх і бічних швів не викличе утруднень навіть у початківців, тут все просто і зрозуміло. А от обробка низу і верхнього зрізу може сильно відрізнятися.
Стандартом обробки верхнього зрізу вважаються обтачку і пояс. Ми вже познайомилися з цими операціями в викрійці прямої спідниці і викрійці спідниці олівець. В останній ми ще докладно зупинилися на одному з методів обробки шліци в спідниці. І обтачку, і пояс ви можете викроїти самостійно.
У цій довгій спідниці ми можемо обробити верхній зріз окантовкою. Для початківців кравчинь і для тих, у кого немає окантовочного пристосування, така обробка не рекомендується. Окантовку можна викроїти разом з декоративними зав'язками, що додасть спідниці особливий вид. З такою обробкою верху спідниці викрійка стає дійсно складним.
Низ довгої спідниці можна обробити декоративної тасьмою, в цьому випадку форма повинна бути скоригована по довжині.
Крій довгої спідниці в підлогу
Викрійка довгої спідниці побудована без припусків на шви, їх зробимо самостійно. До всіх зрізах додамо 1 см, до низу спідниці додаємо стільки, скільки вистачить на вибраний метод обробки. Якщо пришити тасьму, то припуск можна і не робити. Не забуваємо уточнювати довжину!
Підкладку довгої спідниці крім по лекалах верху, вкорочуючи на 5 див.
Окантовку з зав'язками для верхнього зрізу викроюємо з двох частин по косій. Довжина зав'язок не менше 110 див. Краще викроїти трохи довше і потім обрізати, ніж не вистачить. Окантовку можемо вирізати і по поперечній. Ширина окантовки з урахуванням припусків на подгибку — 5 див.
З виворітного боку деталей довгої спідниці продублювати верхній зріз флізеліном на ширину 1,2-1,5 див.
Техніка шиття довгої спідниці
Початковий етап шиття простий і відомий всім любителям рукоділля, ця форма не відрізняється від інших спідниць. Деталі спідниці і підкладки обметываем вкруговую, зрізи приутюживаем праскою. З викрійки переносимо на спідницю лінії виточок і сточуємо їх. Припуски праскою заутюживаем середині спідниці.
Сточуємо середні шви полотнищ і підкладки довгої спідниці. Разутюживаем шви. Сточуємо бічні шви спідниці і підкладки, залишаючи в лівому бічному шві розріз для пришивання блискавки. Бічні шви разутюживаем.
Пришиваємо блискавку до довгої спідниці.
На підкладці по верхньому зрізу закладаємо і заутюживаем складки. Підкладку вкладаємо в спідницю і з'єднуємо їх машинною строчкою.
Деталі окантовки і зав'язок сточуємо, шов приутюживаем і заутюживаем. Окантовка дуже довга, тому заметываем вручну поздовжні зрізи, підвертаючих їх до середини виворітного боку. Приутюживаем окантовку і заутюживаем її навпіл уздовж. Верхній зріз спідниці осноравливаем і приметываем до нього окантовку. По окантовці з зав'язками прокладаємо оздоблювальну строчку. Після уточнення довжини зав'язок на зав'язки надіти кінцевики і зав'язати.
І нам залишається оформити низ. Якщо ви вибрали обробку декоративної тасьмою, то приметываем її до низу відступивши від краю 0,5 див. Настрочуємо тасьму на спідницю від лівого бокового шва, закінчуючи підворотом тасьми. Кінці тасьми з'єднуємо машинною строчкою.
|