Викрійка блузки з рукавами-ліхтариками і защипами на горловині — річна модель. Кроїти і шити її слід з тонких бавовняних тканин, у крайньому випадку смесовки.
Перед вами викрійка короткої блузки, розширений до низу, з короткими рукавами зі складанням по низу і окату, коміром, защипами на горловини спереду і ззаду, застібкою на ґудзики спереду, швом на поличці.
В цілому шиття просте, але обробка горловини з защипами і застібка спереду вимагають підвищеної уваги, тому для початківців дуже строго рекомендується спочатку спробувати на обробку непотрібних шматках тканини.
Тканина для блузки з ліхтариками і защипами найкраще купити однотонні або з дрібним і рідкісним або слабо вираженим малюнком. На строкатої тканини не будуть видні защипи, які є в блузці головним акцентом.
Крій деталей блузки з ліхтариками і защипами
Викрійка блузки побудована без припусків на шви, до всіх зрізах їх слід додати самостійно. Для літніх виробів з бавовняних тканин зазвичай роблять надбавки на шви 1 см або на ширину лапки для звичайної швейної машинки. До низу додаємо припуск в залежності від обраного вами методу обробки, для підрублювання спеціальної лапки додамо 0,3-0,4 см, для подвійний подгибки — 2 см. До горловини краще зробити надбавку на ширину лапки, щоб було зручніше ушивати комір.
Додатково викроївши обтачку передній застібки. На викрійці внутрішній зріз обтачек показаний сірої пунктирною лінією. Такий закруглений варіант зрізу робиться у обтачку в тому випадку, якщо він не настрочується на поличку. Надбавку до цього зрізу при обметування не робимо, при використанні лапки для підрублювання додаємо 0,3-0,4 див. При настрачивании внутрішнього зрізу обтачку слід додати до нього 1 см і змінити лінію з закругленою на лінію з кутом, як у переднього зрізу застібки.
Горловину поличок і спинки блузки найпростіше кроїти без точного оформлення ліній. Лінію горловини вирізати за лекалами вже після сточування защипів. Для горловини зробіть самостійно допоміжне лекало, враховуючи поворот лінії на вершині поличок у плечового зрізу, де знаходиться защипи з вытачкой.
Верхній комір і обтачку застібки продублюємо клейовим флізеліном.
Інструкція по шиттю блузки з защипами на горловині і ліхтариками
На спинку і поличку блузки переносимо з викрійки лінії защипів, сметываем, особливу увагу приділяючи защипу з вытачкой. Сточуємо защипи, видаляємо тимчасові стібки, приутюживаем, припуски на поличках заутюживаем до середини (защипи дивляться в бік пройм), на спинці — в ліву сторону. За защипам прокладаємо оздоблювальні строчки в край. Допоміжним лекалом наносимо лінію горловини в готовому вигляді, від неї прокладаємо строчку на машинці на відстані 0,1 см для закріплення защипів. Осноравливаем горловину, злегка приутюживаем деталі з лицьової сторони через проутюжильник.
Внутрішні зрізи обтачек обметываем. Обтачку приметываем лицьовими сторонами на полички, з'єднуємо на машинці від горловини до лінії середнього шва полички. Шви приутюживаем, ручні рядки видаляємо, надсекаем припуски до кінця рядки біля середнього шва, не доходячи 0,1 см до строчки, зрізаємо кут. Обтачку відвертаємо на виворітну сторону блузки, обтачанние шви приутюживаем. На тонких тканинах можуть залишитися проколи від ручної голки, тому на застібці нічого не сметываем. По вертикальному шву можна прокласти оздоблювальну строчку в край (на малюнку не показана).
Складаємо деталі полички лицьовими сторонами і сточуємо середній шов, обметываем, приутюживаем, заутюживаем припуск на праву сторону і отстрачиваем шов оздоблювальною строчкою в край. Якщо вертикальний шов ви зробили з рядком, то рядок середнього шва продовжуємо по нижньому краю застібки до вертикального шва.
Спинку і поличку складаємо лицьовими сторонами і сточуємо плечові шви, обметываем і заутюживаем припуски на спинку.
На верхній комір з викрійки переносимо лінію нижнього зрізу, заутюживаем по ній припуск на виворітну сторону коміра, припуск настрочуємо на комір рядком на ширину лапки швейної машинки. Кінці нижнього коміра підрізаємо, як в інструкції викрійки спортивного топа.
Деталі коміра складаємо особою і обтачиваем по всіх зрізах, крім нижнього. Комір приутюживаем, кути высекаем, припуски нижнього коміра зрізаємо до 0,5 см. Вивертаємо комір, виправляємо і приутюживаем шви. З викрійки переносимо на комір допоміжну лінію стійки і прокладаємо по ній сходинку. Будьте уважні при виконанні цієї операції, можливе утворення посадки і складок.
Комір накладаємо нижнім коміром на обличчя блузки і втачіваем його в горловину. Припуски шва прибираємо територію, по нижньому заутюженному краю верхнього коміра прокладаємо строчку в край.
На пройми і рукава ставимо контрольні мітки викрійки. За окатий і нижніх зрізах коротких рукавів ліхтариками прокладаємо допоміжні рядки на швейній машинці великими стібками. Вколюємо рукава в пройми по мітках, стягаємо рядками рукав по окату до розміру пройм. Втачіваем рукави, припуски обметываем і приутюживаем.
Сточуємо бічні шви блузки з защипами на горловині, припуски обметываем і заутюживаем на спинку.
Обтачку низу рукава сточуємо з коротким сторонам, шви разутюживаем. Заутюживаем обтачку навпіл уздовж виворотом усередину. Низ рукавів стягаємо допоміжної рядком до довжини обтачек, притачиваем обтачку, припуски обметываем, приутюживаем і заутюживаем з вивороту на рукави.
Низ блузки з ліхтариками і защипами обробляємо обраним раніше способом.
По розмітці викрійки обметываем петлі на застібці переду і пришиваємо гудзики.
|