Викрійка блузки з цільнокроєним рукавом побудована для літнього гардеробу.Носити її можна як з брюками і спідницями, так і в якості легкого жакета з сукнею або топом. Чудово виглядає з легких тканин.
Особливостей у цій викрійці блузки з надлишком. Цельнокроений рукав, комір зі стійкою, обтачке горловини, низ рукава з широкою гумкою, передня планка з гудзиками — досить багато рідкісних вузлів для такої, здавалося б, простенької моделі. Так, викрійка вийшла ой-ой-ой яка.
Крій деталей блузки з цільнокроєним рукавом
Ми крім одну спинку, дві деталі полички з уже даними припуском для обробки планки, дві обтачку горловини, два коміра і дві стійки.
Викрійка побудована без припусків, але припуски подгибки рукавів і планка вже входять до складу лекал. Для всіх швів додамо 1 см, 2 см на подгибку низу, нічого не додаємо до бортів і зовнішнього зрізу обтачку.
Перед шиттям треба продублювати верхній комір, внутрішню стійку, а при дуже тонкої або м'якої тканини, і зовнішню, обтачку горловини і планку на правій поличці. Для полички вирізаємо флізелін шириною 3,2 см і завдовжки по розміру борту, наклеюємо його між першою, на викрійці вона сірого кольору, і другою лінією від борту.
Техніка шиття блузки
З викрійки блузки переносимо на спинку лінії виточок, сточуємо, заутюживаем припуски до середини.
Припуски планки під гудзики і петлі заутюживаем по лініях викрійки на виворітну сторону. Не з'єднуємо з поличками.
Спинку і полички складаємо лицьовими сторонами і сточуємо плечові і бокові шви. Обметываем припуски разом і заутюживаем на спинку.
Деталі коміра складаємо особою і обтачиваем по кінцях і відльоту (коротким і верхнього зрізів), кути зрізаємо, припуски підрізаємо до 0,3 см, приутюживаем і вивертаємо. Выметываем комір блузки з суцільнокроєним рукавом, злегка пригладжуємо праскою, отстрачиваем вкруговую оздоблювальною строчкою в край, тимчасові нитки видаляємо, добре приутюживаем.
На стійку переносимо контрольні мітки з викрійки, надсекаем за ним зріз. У внутрішній стійки коміра нижній зріз заутюживаем між мітками, припуск настрочуємо рядком на ширину лапки від краю. Комір накладаємо продубльованою частиною на обличчя продубльованою частині стійки, поєднуючи центральні лінії, на викрійці це лінії згину. Зверху накладаємо другу частину стійки обличчям вниз, сметываем всі разом і обтачиваем стійку по кінцях і верху. Тимчасові стібки видаляємо, приутюживаем, шви надсекаем і вивертаємо стійку на лицьову сторону. Трохи милуємося і приутюживаем.
Комір вметываем в горловину, при цьому на спинці блузки ми вметываем тільки нижню частину, а від плечового шва до мітки — обидві деталі. До горловини приметываем обтачку так, щоб мітки викрійки обтачку, горловини полички і кінець коміра збіглися. Планку по лінії в готовому вигляді відвертаємо на обличчя і також приметываем до горловини. Притачиваем обтачку і втачіваем комір в горловину блузки з цільнокроєним рукавом одним рядком.
Видаляємо ручні рядки, приутюживаем, кути вирізаємо, в заокругленнях шов надсекаем не доходячи 0,2 см до строчки. Всі вивертаємо на обличчя, шви виправляємо і приутюживаем. Вільний зріз внутрішнього коміра настрочуємо на спинці на шов горловини в край.
Низ рукавів заутюживаем на 1 см на виворіт, потім по лінії викрійки і настрочуємо на рукави, залишаючи місце для протягування гумки. Гумку протягуємо в куліскі. Уточнюємо довжину, кінці зшиваємо, отвір для гумки зашиваємо.
Низ блузки з цільнокроєним рукавом двічі заутюживаем на виворіт і підшиваємо на швейній машинці.
На планку правої полички блузки переносимо з викрійки місце розташування петель. Петлі обметываем, на ліву поличку пришиваємо гудзики.
Низ суцільнокроєних рукавів можна обробити з гумкою іншим способом. Підходить він тільки для тонких матеріалів і гумки з-за дуже великої кількості шарів у вузлі. До сточування бічного шва виконуємо подгибку з куліскою, протягуємо гумку, закріплюємо біля решт, сточуємо і обметываем бічні шви, біля низу рукава припуск шва настрочуємо на цельнокроений рукав вузьким зигзагом.
|