Чудова викрійка блузи з довгим рукавом відрізняється від більшості моделей сайту. Маса швів і оздоблювальних строчок вдало поєднуються з оригінальними широкими манжетами та коміром на стійці.
Блузка добре приталена, рельєфні шви поличок і спинки дають можливість дуже точно посадити виріб на фігуру. Але і робити блузку в «облипку» не варто.
Блузка з довгим рукавом в кожній своїй деталі особлива. Рельєфи на поличці і спинці, двошарова кокетка, довгі рукави з розрізом і оригінальною обтачкой, широкі манжети оригінальної форми з трьома ґудзиками, притачна планка під петлі, відкладний комір на дуже високій стійці. Це не квітка, а повне зібрання швейних вузлів, які можна зустріти в жіночих блузках і чоловічих сорочках.
Від чоловічих сорочок, раз вже вони були згадані, блузка дуже сильно відрізняється кройкой деталей і напрямком нитки основи, але шиття дуже схоже.
Для блузи з довгим рукавом краще всього підійдуть блузочні і сорочкові тканини, особливо гарні тканини без малюнка. Кипельно білий поплін так і проситься сюди.
Крій деталей блузи з довгим рукавом і припуски
Викрійка блузки побудована без припусків на шви. У ній дуже багато деталей, тому краще зробити з скачаним лекалами свій комплект, до якого і додати припуски.
Ми внесемо невеликі зміни в надбавки і зробимо їх більш зручними для шиття.
До всіх зрізах додамо 1 див. До нижнього зрізу блузки додамо 2 див. До горловини, коміра і стійці додамо припуск дорівнює ширині лапки швейної машинки. Це не так уже й обов'язково, можна просто додати 1 см до деталей викрійки, але трохи зручніше буде саме ширина лапки.
Клейовим флізеліном продублюємо зовнішні деталі манжет, верхній комір, внутрішню стійку, планку застібки рукави і планку застібки. Планку застібки заутюжим навпіл уздовж виворотом усередину відразу після дублювання. Робити це потрібно акуратно, на згині бувають заломи. Для крою флізеліну використовуйте викрійки деталей без зміни.
Інструкція по шиттю блузи з довгим рукавом
З викрійки перенесемо на рельєфні шви деталей спинки, поличок і кокеток контрольні мітки. Поєднуючи знаки, притачаем бочки до центральних деталей блузки, шви обметаем, заутюжим припуски до середини, прокладемо з рельєфів оздоблювальні строчки шириною 0,5-0,7 див. Одну кокетку накладемо на спинку особою, другий — особою на виворіт спинки і приметаем. Притачаем кокетки одним рядком. Видалимо тимчасові рядки.
Шов пришивання кокетки приутюжим, кокетки по черзі заутюжим вгору. Змітаємо вільні зрізи кокеток і закріпимо машинною строчкою на 0,3-0,5 см від краю.
Стачаем і обметаем плечові шви блузи з довгим рукавом, отстрочим на 0,5-0,7 див.
Внутрішній зріз планки заутюжим на виворіт. Зверніть увагу, що викрійка планки розташована на завантажених лекалах тією стороною до полички, якою вона притачивается. Планку накладемо на поличку, приметаем і притачаем. Шов приутюжим, разутюжим, приберемо припуски в планку, змітаємо. По шву пришивання планки прокладемо оздоблювальну строчку на 0,2 см від краю.
У нижнього коміра зріжемо з бічних і верхнього (решт і відльоту) зрізів по 0,2 див. Змітаємо деталі коміра з посадкою. Обтачаем комір дрібної машинною строчкою точно по краю флізеліну, прокладаючи строчку по верхньому коміру. Комір приутюжим, сутюживая посадку. Припуски нижнього коміра зріжемо до 0,3 см, верхнього — до 0,6, а в заокругленнях до 0,2 див. Вивернемо комір на лицьовий бік, виправимо шви і кути, выметаем, злегка приутюжим, видалимо тимчасові рядки, прокладемо оздоблювальну строчку на 0,5-0,7 см від краю.
По нижньому краю флізеліну внутрішньої стійки прокладемо допоміжну рядок, по ній заутюжим припуск на виворіт. З особи за заутюженному зрізу прокладемо оздоблювальну строчку на ширину лапки швейної машинки. Приутюжим.
До коміра приметаем стійки і обтачаем. Контрольні мітки, перенесені з викрійки, повинні збігатися. Шов приутюжим, припуски на заокругленнях надсечем, акуратно вивернемо на лицьову сторону, выметаем, по верху стійки по довжині коміра прокладемо сходинку в край.
Комір вметаем в горловину, поєднуючи мітки з викрійки стійки і плечові шви.Втачаем комір, видалимо тимчасові рядки.
Припуск шва приметаем до зовнішньої стійці, стійку внутрішню приметаем до шву і прокладемо по ній оздоблювальну строчку в край запрасованою зрізу. При цьому рядок не повинна потрапити на зовнішню стійку блузки.
З викрійки перенесемо на рукава блузки місцерозташування складки і розрізу, закладемо складку так, щоб вона дивилася назад. Розріз разрежем.
Зрізи планки застібки рукава заутюжим на виворітну сторону, крім одного вертикального, до якого найближче розташована стрілка нитки основи. Заутюжим планку виворотом усередину по вертикальною пунктирною лінії викрійки.
Від кінця розрізу зробимо надсечку для обробки другої сторони. Тут можна припуск просто двічі запрасувати і відстрочити. На таку подвійну подгибку йде зазвичай від 0,4 до 1 см ширини розрізу, такої довжини і потрібна надсечка. Подгибку робимо для далекої від складки боку розрізу.
Планку притачаем до розрізу на виворітну сторону довгого рукава. Отвернем на обличчя, шов приберемо територію, отстрочим в край, як показано на рисунку. З виворітного боку розріз рукава подошьем до планки вручну.
Нижній зріз продубльованою деталі манжета рукава заутюжим і настрочим від краю на 0,5-0,7 див Деталі манжета складемо особою і обтачаем. Приутюжим, кути высечем, припуски підріжемо, манжет вивернемо на лицьову сторону, выметаем і отстрочим оздоблювальною строчкою 0,5-0,7 див. Тимчасові рядки видалимо.
В пройму блузки вметаем довгий рукав, поєднуючи перенесені з викрійки контрольні мітки. Рукав втачаем, шов обметаем, пригладим праскою, пройму отстрочим оздоблювальною строчкою.
Стачаем бічний шов і шов рукава, обметаем і заутюжим на спинку.
Манжет приметаем до низу довгого рукава з вивороту, притачаем, манжет отвернем на обличчя рукави, припуски приберемо манжет, за заутюженному краю прокладемо оздоблювальну строчку в край.
Низ блузи з довгим рукавом двічі підверну на 1 см на виворіт, пригладим і закріпимо подгибку оздоблювальною строчкою.
З викрійки перенесемо місце розташування петель на комір, передню планку і манжети. Обметаем петлі і пришьем гудзики.
|