Викрійка безрукавки складається з трьох обов'язкових деталей: полички, спинки і коміра-стійки. Побудова зроблено для синтетичних тканин і підкладки з утеплювачем. Але реально можна використовувати широкий спектр тканин.
Взявши цю викрійку безрукавки за основу, можна розкроїти і нашити таку кількість варіантів моделі, що навіть підрахувати не можна так відразу. Що відразу приходить в голову? Зшити з синтетичної тканини і простьобаний, а варіантів стібки може бути безліч. Зшити з бавовняної плащівки. Або двосторонню безрукавку. Або навіть з штучного хутра. Додати кишені. Шліци. Фігурний низ. Капюшон.
Викрійка дуже проста, це, сподіваюся, видно навіть початківцям, але ми спробуємо дещо незвичайну технологію. Буде багато окантовки, приготуйтеся. Буде утеплювач і стібка.
Крій безрукавки і додаткових деталей
Викрійка безрукавки побудована без припусків на шви. До всіх зрізах додамо 1 див.
Утеплювач крім з припусками 3 див. Не купуйте для безрукавки товстий утеплювач, достатньо 50 грам на метр.
Ми крім дві полички, дві спинки і дві деталі коміра-стійки. Цих деталей викрійки достатньо для пошиття, але вже дуже убого виглядає з вивороту.
Зазвичай при відтермінування блискавки на підкладці виходять защипи і складки, починаєш розпорювати, а підкладка розповзається в місці проколів, дуже негарно. Тому ми викроївши ще подборта, обтачку горловини, правого борту і низу.
Обтачку борти для блискавки крім по довжині борту і шириною 6 см (в готовому вигляді 3 см).
Синтетичні тканини не дублюють клейовими матеріалами, але прокладка все-таки потрібна. Прокладка з товстого і щільного флізеліну ставиться в комір. Зрізи борту також зміцнюються флізеліном, але вже тонким. Таким же способом зміцнюємо обтачку борту, зрізи горловини і плечові спинки безрукавки. Багато що залежить від обраної тканини, краще робити так на всіх типах матеріалів.
Якщо ви не робите окремих лекал для викрійки підкладки безрукавки, що рекомендовано, то можете поступити так: вирізати поличку і спинку без змін, настрочити на підкладку обтачку і подборт, підкладку підрізати.
Викрійку коміра ви можете самостійно виправити так, щоб він застібався на блискавку.
Інструкція по шиттю безрукавки з окантовкою швів
Підкладку безрукавки з'єднуємо з обтачкой, шов направляємо вниз. Закріплюємо обробної Шстрочкой на 0,1 див. Притачиваем подборта до поличках. Шви направляємо до середини і отстрачиваем на 0,1 див.
Викрійка джинсової куртки для жінок.
На поличці і спинці безрукавки заточеним кравецьким милом намічаємо квадратну стежку з розмірами 10-15 см. Якщо ви вже знайомі зі стежкой, то можете зробити квадрати менше.
Кладемо на стіл підкладку обличчям вниз, зверху накладаємо утеплювач, на нього горілиць укладаємо деталь верху. Складаємо зрізи деталей.
По лінії ставимо закріпки і продовжуємо рядок до тих пір, поки не зможемо щільно затиснути закріпки пальцями, тобто 3-4 див. Беремо закріпки лівою рукою і протилежний кінець лінії правою рукою, натягуємо, але не розтягуємо, і прокладаємо оздоблювальну строчку. Операцію повторити для всіх ліній стібки безрукавки.
Спинку і полички куртки закріплюємо машинної сходинку вкруговую з утеплювачем і підкладкою. Зайвий утеплювач зрізаємо, деталі осноравливаем.
Сточуємо плечові і бокові шви безрукавки. Шви окантовываем. Якщо немає спеціального пристосування, то можна виконати окантовку так, як показано на рисунку.
Замість куртки-безрукавки ви завжди можете зшити один з жилетів.
Такий спосіб хороший тим, що виходить окантовка без пристосувань, а відкритий зріз захований під швом.
Для виконання окантовки виріжемо смужку з косою або з поперечною шириною 3 см і трохи довше швів. Окантовку особою накладаємо на шов з боку переду. Пришиваємо окантовку на ширині лапки від краю.
Шов приутюживаем, стрічку заутюживаем від безрукавки. Заметываем окантовку на виворітну сторону. Перевіряємо гостроту голки, якщо вона затупілась, міняємо, інакше вона проб'є тканина.
Шов кладемо на спинку і прокладаємо строчку наскрізь в шов пришивання окантовки.
Обтачке борту
Обтачку борту обтачиваем з коротким краях, вкруговую прокладаємо оздоблювальну строчку на 0,1-0,7 див. На обтачку настрочуємо праву сторону блискавки. Обтачку пришиваємо до правого борту, другу частину блискавки — до лівого. Шви пришивання блискавки обробляємо окантовкою так само, як і бічні і плечові шви.
Окантовываем низ безрукавки звичайним способом, підгинаючи окантовку всередину біля блискавки.
Деталі коміра складаємо лицьовими сторонами і обтачиваем. Шви підрізаємо і высекаем, комір вивертаємо на обличчя, обтачиваем по колу і пришиваємо до горловини. Шов окантовываем і підшиваємо так само, як і бокові шви.
Як бачите, викрійка безрукавки з легкістю дає можливість змінювати модель на свій розсуд.