Це дуже цікава і гарна техніка популярна як у нас, так і за кордоном. У нашій країні її використовують в основному бабусі, вона, до речі, так і називається «в'язання бабусиним методом», за кордоном ж це цілий напрямок у рукоділлі.
І так для того щоб почати в'язати з тканинних смуг знадобляться:
- полотно або кілька шматків тканини одного або різних кольорів (залежить від того якийрезультат ви задумали),
- великі, а краще дуже великі ножиці,
- великий гачок.
Як же зробити тканинні смужки?
По-перше, треба визначитися з типом тканини, бажано використовувати таку, щоб не сипався край.Це може бути і бавовна і щось синтетичне, більш конкретну інформацію про властивості тканини можна отримати в магазині для рукоділля або на просторах інтернету. В основному використовують бавовну. Дуже цікаві вироби виходять з флісу.
Тканину потрібно випрати, відпрасувати, щоб не закручувалася по краях і можна приступати до нарізування смуг. Чим більше шматок тканини, тим менше на пряжу вийде вузлів.
Нарізати тканина можна декількома способами:
- По спіралі. Починаємо різати від одного з кутів і в наступному розі робимо плавний поворот на 90 градусів. Куточок щоб не стирчав можна так само зрізати півколом. Ріжемо тканина по спіралі від країв до центру, намагаючись робити смужки приблизно однієї ширини.
- По серпантину. Так само починаємо різати в кутку і ведемо по прямій до протилежного краю. Там не доходячи до краю на ширину смуги, розвертаємося на 180 градусів і ведемо ножиці в протилежнубік. За аналогією робимо до кінця відрізу тканини. Утворилися кути можна, так само скруглить, інакше вони будуть стирчати в різні боки, і псувати вигляд вироби.
Смужки тканини краще робити 1 – 2 сантиметри, так і в'язати зручніше і вид виходить красивий. Під час роботи з ножицями краще використовувати рукавички, так як можна натерти мозолі.
Нарізані смужки не варто і намагатися переміщувати якось розкласти. Вони дуже легко плутаються.Візьміть один кінець і змотайте в клубок, так і в'язати потім буде зручніше.
Приступаючи до в'язання краще приготуватися, що простий ця робота точно не буде і потребує неабияких фізичних зусиль, так як тканина це не нитка і ковзати так легко і вільно вона точно не буде.Тому краще не затягувати петлі, а в'язати дуже і дуже рихло.
Можна, звичайно використовувати для в'язання і спиці, але гачком, на мій погляд, виходитьефектніше. Головне, щоб діаметр гачка був максимально великим, наприклад № 10. Це помітно спростить вашу задачу.
Способів в'язання можна використовувати безліч. Від звичайної поверхні до самих різних візерунків.Дуже ефектно виходять килимки з тканинних смуг в'язані по колу.
Вироби теж можуть бути самими різними – сумки, прихватки, чохли на меблі, килимки та багато, багато іншого. Головне пам'ятати, що тканина має досить велику вагу, на відміну від пряжі, тому носити такий одяг, напевно буде достатньо складно. А в цілому все обмежується тільки вашою фантазією і терпінням.
|