Вироби в стилі фріформ стають все більш популярними не тільки серед модниць, але і рукодільниць. І це не дивно, адже кожна створена річ у такій техніці індивідуальна і неповторна! Пропонуємо вашій увазі опис в'язання гачком симпатичного жакета в стилі фріформ.
Фрагменти, пов'язані гачком в стилі фріформ («freeform» - вільна форма), дуже важкі, вимагають подвійного витрати ниток. Тому розрахунок необхідної пряжі для моделі вашого розміру: звичайне кількість ниток + ½. Наприклад: для в'язаного жакета 48 розміру треба 600 гр, але в нашому випадку - 800.
Отже, приступимо: створимо усілякі фрагменти. Потім розподілимо їх по викрійці або на свій розсуд.Головне правило в'язання гачком в стилі фріформ: ніяких правил! Тільки акуратність виконання. Для отримання біло-зелених фрагментів, до основної білої пряжі була додана зелена бавовняна нитка (в'яжемо 2 нитки разом).
Потім розподілимо їх по викрійці див. фото 4... або на свій розсуд.
Отримати хороший ефект можна якщо поруч виявляться деталі різного кольору. З'єднаємо окремі деталі простий ланцюжком гачком, щоб отримати нижню частину жакета і рукавів. Важливий момент: одразу все гладимо! Непроглаженные візерунки витягуються і втрачають форму. Кілька слів про викрійці: відкрию «страшний секрет» - підійде будь-яка викрійка для жакета, лише б розмір був ваш. Як її вдосконалити? Розрізати на однаковій відстані кожну деталь до лінії талії, розвести краю для отримання расклешенного краю, зафіксувати розрізи.
Додаємо гачком візерунки, ланцюжки, стовпчики до лінії талії (фото 7). Те ж саме для рукавів, приблизно на висоту 20 див. Нижній і верхній краї обов'язково повинні бути рівними, інакше вийде піджак «з хвостами». Від лінії талії вгору набираємо петлі на спицях і в'яжемо просту гумку (1 лицьова, 1 виворітна) за викройкою.
Рукава від лінії з'єднаних в полотно об'єктів набираємо спицями петлі, кількістю «скільки займе». Далі-звичайна гумка. Основний мотив техніки в'язання гачком в стилі фріформ: поштова стовпчик, який в'яжеться як на фото 8. Якщо виникають труднощі з витягуванням нитки, можна ввести всередину короткий гачок.
У даній моделі додано сіточка з тканини (фото 9), кілька елементів із залишків ниток відповідних за кольором. І взагалі: чим більше різних за структурою, формою, матеріалом ниток, тим «багатшою» виріб.
Обережно! Не перестарайтеся з вибором тонів. Колірна гамма помилкового підбору буде виглядати як старе клаптева ковдра сільської бабусі. І ще.. випустіть на волю свою фантазію! Удачі Вам.
|