Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Утеплювачі для одягу
Щось я зовсім забула дати інформацію по утеплювачів. Вчора мені задали питання, і я згадала, що давно лежить заготовка для статті/

В курсі «Куртка від А до Я» є урок як простьобаний плащевку (або можна не плащевку) на утеплювач. Тут теж є свої тонкощі.

Я пам'ятаю, у моєї подружки ніяк не виходило акуратно зробити стежку: деталь то з'їжджала, то складочка застрачивалась

Якщо хочете шити якісні куртки, замовляйте курс тут:

Отже, які є утеплювачі:

Синтепон найдешевший, сильно поступається за якістю двом наступним, віджив свій вік, на зміну йому вже прийшли інші матеріали.

Тінсулейт — розробили в США, найдорожчий в розрахунку на щільність і метраж.

Холлофайбер — російська розробка, матеріал має високу якість, дешевше Тинсулейта.

Шерстепон - це суміш натуральної вовни і синтепону.

Тепер трохи докладніше:

СИНТЕПОН

Буває клейовий синтепон — НЕ екологічний (клейова основа — емульсія ПВА), що, на думку експертів, дуже небезпечно; — швидке руйнування в процесі експлуатації і при намоканні; — багаторазові стиснення сильно деформують полотно, — «злежуваність»; — низька теплоізоляція і повітропроникність; — нерівномірна щільність (понад 5-10 %) — сильна міграція волокна.

Буває синтепон термоскріплення — середні показники по теплоізоляції; — дуже низький термін експлуатації; — низька відновлюваність і формостійкість; — висока міграція волокон.

Матеріал екологічно чистий, має низьку вартість.

Шерстепон

Шерстепон — утеплювач, який, як пишуть виробники, поєднує в собі переваги волокон різного походження, нівелюючи їх недоліки.

Переваги:
  • екологічність. Даний матеріал є екологічним, так як не містить токсичних речовин
  • гіпоалергенність. Натуральна вовна аллергенна за рахунок присутності в ній ланоліну — тваринного жиру. У шерстепоне же відсоток вмісту ланоліну вкрай низький, так як в процесі виробництва сировина піддається ретельному очищенню
  • гігроскопічність — здатний вбирати і виводити вологу
  • хороша теплопровідність. Матеріал дуже тепла за рахунок того, що волокна та вовни, та синтетичного походження є порожніми, отже, заповненими повітрям, що забезпечує хорошу здатність утримувати тепло
  • зносостійкість. Полотно не скочується, не звалюється і при дотриманні правил догляду зберігає свої властивості і форму тривалий час;
  • легкість, еластичність, м'якість, пластичність. Завдяки цим якостям шерстепон чудово драпірується, отже ідеально підходить для утеплення верхнього одягу, він не буде стояти колом
На фото в Інтернеті я бачу, що шерстепон виглядає, як синтепон, тільки сіруватого кольору. Хоча у мене був дуже тонкий утеплювач, і його я теж купувала як шерстепон.

ТІНСУЛЕЙТ

Ізоляційний матеріал Тінсулейт являє собою поєднання теплозахисних і вентилирующих властивостей. Надійно зберігаючи тепло, він дозволяє безперешкодно випаровуватися зайвій волозі.

Цей утеплювач абсолютно не сковує рухів і забезпечує повний комфорт, дозволяючи ігнорувати будь-які погодні умови, в тому числі найбільш суворі морози. Навіть тонкий шар цього мікроволоконного утеплювача володіє дивовижними термоизолирующими властивостями у поєднанні з довговічністю, невибагливістю і легкістю у догляді.

Головне у всіх утеплювачі — їх здатність утримувати повітря. Чим більше пов'язаного повітря утримується в одиниці об'єму утеплювача, тим краще він зберігає тепло.

Типи утеплювач Тінсулейт:

1. З «Класик» — для модельної і міський верхнього одягу.

Випускається в трьох модифікаціях:

З - без флізеліновій прокладки. Призначений для кріплення на клеї або простежкой з інтервалом 10-18 див.

CS - з однобічним флізеліновій прокладкою. Максимальний розмір панелі без простежка 30 * 45 см, для панелей більшого розміру проводиться втяжка з інтервалом 10-25 див.

CDS - з двостороннім флізеліновій прокладкою (флізелін кріпиться ультразвуковим методом). Має крок простежка 15 см, що дозволяє використовувати утеплювач у вільно підвішеному стані або з допомогою фіксування краю. Не накладає обмежень на розмір панелі крою.

При використанні матеріалу для утеплення виробів з тканин світлих кольорів необхідно переконатися в тому, що рядки выстежки не просвічують через зовнішню тканину.

2. Тип P — Дитячий одяг, повсякденна і професійна верхній одяг, рукавички.

Випускається в різних модифікаціях в залежності від товщини і щільності — Р 100, 150 Р, Р 230.

При використанні будь-якої з модифікацій втяжка можна проводити на звичайному обладнанні. Для виробів, простегиваемых наскрізь, рекомендується крок простежка від 11 до 25 див. Необхідно ретельно стежити за тим, щоб крок стібка не виходив за межі вказаного інтервалу.

3. Тип TIB — більш об'ємний порівняно з іншими типами утеплювач Тінсулейт, шиється спортивний одяг, ковдри, покривала, легкі ковдри, спальні мішки.

Випускається в різних модифікаціях в залежності від товщини і щільності — TIB 100, TIB 120, TIB 200.

Вироби рекомендується простегивать подвійний простежкой з кроком близько 30 см. Дизайн стібки визначається виробником. Рекомендується використовувати високоякісні пухонепроницаемые тканини, рекомендована щільність — не менше 270 ниток.

4. Тип B для взуття.

5. Тип FR — в своєму складі містить вогнетривке мета-арамідне волокно. Для зимової вогнестійкою одягу для людей, чия робота пов'язана з підвищеною небезпекою загоряння.

ХОЛЛОФАЙБЕР — екологічно чистий матеріал, сертифікат Еко-Текс Стандарт 100; — гіпоалергенний, абсолютно безпечний для навіть для новонароджених при зіткненні з шкірою; — вентиляційні властивості, пружно — еластична структура волокна є м'якою, дихаючої, яка не «упаривает» тіло при тривалому використанні; — тривалість експлуатації; — не вбирає вологи і запахів; — не підтримує горіння; — висока теплозахист, не поступається кращим і самим дорогим закордонним зразкам;— високий коефіцієнт восстанавливаемости і формостійкості (вертикальна орієнтація волокон, пружиниста структура порожнистих волокон); — високий опір на розрив — додаткова обробка поверхні полотна — каландрування, яке не дає волокон мігрувати, виріб можна не простегивать; — забезпечує красиві форми, як у виробах повсякденного попиту, так і індивідуальних;

Випускаються марки: Софт, Медіум, Хард.

Холлофайбер Софт — самий м'який і еластичний з усієї гами нетканих полотен і використовується при виготовленні сучасною, високоякісною одягу, що задовольняє смаки найвибагливіших покупців.

Забезпечує унікальні властивості терморегулювання, збереження «внутрішнього» тепла з можливістю тіла «дихати», збереження форми з можливістю розтягування, можливість прання із збереженням зовнішнього вигляду виробу після неї.

Об'ємні форми, практичність, легкість і зручність в роботі створюють нові можливості дизайнерам і модельєрам у створенні нових моделей одягу.

Можливість використання полотен у виготовленні верхнього одягу, туристичного спорядження без «стежки» істотно знижує трудовитрати.

Холлофайбер Медіум — неткане полотно, яке поєднує в собі м'якість і пухнастість натурального пуху, і довговічність і практичність синтетичного волокна.

Полотно особливо чутливо до мікроклімату людського тіла. Відмінною особливістю даного матеріалу є висока пружність одиничної складової волокна, швидка відновлюваність після зминання, що дозволяє робити високоякісні меблі без «промятых місць» і «зайвих складок» на оббивці після тривалого сидіння.

Проблеми екології, пов'язані з фільтрацією повітря і очищенням його від шкідливих викидів, домішок, великих і дрібних частинок пилу, кіптяви лаків, фарб і т. п. знаходять своє рішення при використанні в цій марці.

Самий зручний, екологічно чистий, неаллергичный матеріал, для виготовлення дитячих комплектів. Кращий наповнювач для створення м'якої іграшки.

Теплота, м'якість, довговічність, можливість забезпечувати індивідуально-анатомічну форму людини, можливість звичайного прання, комфорт відчуттів — основні критерії, що відрізняють цей матеріал від інших матеріалів, що використовуються в цій області.

Холлофайбер Хард — жорстке неткане синтетичне полотно, особливо ефективне в сильно навантажених елементах м'яких меблів, салонів автомобілів і т. д., при великих поверхневих густин — замінник поролону, відмінний матеріал для виготовлення матраців, чудовий звуко - і теплоізолятором.

Холлофайбер ПЕК — утеплювач для зимового спецодягу нафтовиків і газовиків.

Утеплювачі для одягу мають наступну щільність:

Тінсулейт: 100, 150, 230 г/м2

Холлофайбер: 100, 125, 150, 200, 250, 300 г/м2

При температурах від -15 до -30 градусів морозу у зимовому одязі у якості утеплювача досить використовувати Холлофайбер 250 г/м2, Тінсулейт 230 г/м2, синтепон ж має бути ну дуже «товстим», але все одно не забезпечить достатню теплозахист.

Я поки працювала тільки з синтепоном і шерстепоном. Холлофайбер бачила, чіпала, відгуки чула, але сама не використовувала.

А тінсулейт тільки зараз замовила, хочу утеплити їм пальто.

Дівчатка, у кого є досвід роботи з утеплювачами, напишіть, будь ласка, свої враження у коментарях.

Категорія: Різне | Додано: (14.09.2016)
Переглядів: 1268 | Рейтинг: 0.0/0