Наближення зими змушує задуматися про гардеробі, спонукає перевірити чи все готове до сезону,єнеобхідна верхній одяг. Якщо виявиться, що стара річ вже досить зносились і вийшла з моди, доведеться купувати нову. Наприклад, зимове пальто. Як правильно його вибрати? На що слід звернути особливу увагу?
Всім відомо, що сама по собі тканина мало гріє і, щоб пальто стало більш або менш теплим, потрібновшити в нього утеплювач. Це найважливіша частина зимової одягу, незважаючи на те, що її ніхто не бачить.
Утеплювач виконує найголовніше завдання – обігріває тіло. Ще зовсім недавно нікого не можна булоналякати вибором утеплювача на зиму, тепер же на етикетках з'явилося безліч іноземних слів, які викликають у покупця в нерішучість і ускладнюють придбання потрібної речі.
Які ж види утеплювача для зимової одягу пропонує текстильна промисловість? Розглянемо переваги інедоліки кожного з них більш детально.
Утеплювачі для одягу: види та характеристика
Утеплювачі бувають двох видів – органічні, тобто натуральні та синтетичні.
Натуральні утеплювачі
Пух, який належить до натуральним утеплювачам, є самим популярним, оскільки його легкість ітеплоізоляція залишаються на високому рівні.
Пухове пальто має невелику вагу і зберігає тепло при низьких температурах, до того ж якісний пух дуже довго служить. У будь-пухової одязі у складі утеплювача міститься перо. Це необхідно для рівномірності розподілу пуху по виробу.
Самий цінний пух – гагачий, далі – гусячий. Качиний пух найдешевший, зимовий одяг на такомуутеплювачі не витримує сильних морозів.
Недоліки: пухові утеплювачі можуть викликати алергію і тому повинні проходити обов'язкову антибактеріальну обробку (ніж деякі фірми нехтують); складність догляду (прання, сушка) домашніх умовах.
Ватин – напіввовняної утеплювач, який в середині-кінці минулого століття в радянській швейнійпромисловості використовувався при пошитті спецодягу, а також в якості утеплювач для зимових пальто.
В даний час ватин все менш популярним.
Недоліки: велику вагу і порівняно високі вологоутримуючі властивості.
Шерсть і хутро дуже часто використовують як підстьобування для зимового одягу - прекрасний натуральний матеріал, відомий високими зігріваючими властивостями, а також легкістю догляду за ним.
Вовна новозеландських овець Merino по праву вважається одним з найякісніших матеріалів для виробництва відмінних вовняних утеплювачів для дитячого зимового одягу.
Недоліки: висока гігроскопічність і все-таки чималу вагу.
Синтетичні утеплювачі
Синтепон – є одним з найпоширеніших синтетичних утеплювачів. Виробляється з поліефірних волокон, скріплених клейовим, голкопробивним або термічним способом. Легкий, теплий, об'ємний, дешевий – один час був такий утеплювач на піку популярності.
Однак, як показав час, синтепон має ряд недоліки: підвищена вологопроникність, повітронепроникність, швидка деформація і недовговічність матеріалу - все це призвело до того, що синтепон використовують в якості утеплювача для виробництва більш дешевої демісезонного і зимової одягу.
Холлофайбер Hollow fiber (порожнисте волокно) – неткане полотно, наповнене синтетичними волокнами у вигляді спіральок, кульок, пружинок і т. д. Саме така структура робить річ теплою,оскільки між волокнами зберігається багато повітря.
По праву вважається утеплювачем 21 століття. Легкий, теплий, волого - і формоустойчивый, гіпоалергенний - є прекрасним матеріалом для виробництва відмінних утеплювачів для зимового одягу.
Різновиди - полифайбер, термофайбер, файберскин, файбертек та ін.
Тінсулейт (Thinsulate) є одним з дорогих утеплювачів. Його також називають штучним пухом – такий самий легкий і теплий. Але на відміну від пуху тінсулейт не може викликати алергії і краще тримає об'єм, не збиваючись.
Фліс – виготовляють з полиэтилентерефталатного волокна. З нього шиють не тільки светри, кофти, толстовки, але і використовують в якості підкладки для куртки або пальто.
Головною характеристикою флісу є вражаюча легкість матеріалу при високих зігріваючих показниках.
Шерстипон (ваттелин) відноситься до змішаного виду утеплювачів. Він складається з вовни і поліефірних волокон різних співвідношеннях. Технологія виробництва цього утеплювача полягає в пропущенні матеріалу через чесальну машину, а потім через термопечь для фіксації вспушенных волокон.
Вибір утеплювача для пальто залежить від способу життя і призначення верхнього одягу, а також відмісцевості проживання. Для теплих міських зим і офісних буднів синтепоновим підкладки може бути цілком достатньо. Людям, тим, хто захоплюється активним відпочинком або працюють на відкритому повітрі взимку слід підбирати верхній одяг на сучасні синтетичні утеплювачі.
|