Будь-яке хобі починається з покупки необхідних інструментів чи матеріалів. Багато починаючі кравці, облаштовуючи свій перший куточок для шиття, бездумно скуповують половину асортименту професійних магазинів. З часом приходить розуміння, що більшість речей було куплено даремно, азначить, даремно були витрачені чималі гроші. У цій статті ми розповімо вам, які аксесуари та інструменти обов'язково знадобляться починаючої швеї, вже має в своєму арсеналі швейну машинку, тканина та нитки.
1. Шпильки.
Кілька наборів різного виду і розміру шпильок ніколи не будуть зайвими. Тим більше, що вони мають неприємну властивість постійно губитися. Краще купити відразу і тонкі, так і товсті, і англійські, ізвичайні, і з кольоровими голівками. Оцінити принадність цього розмаїття ви зможете, коли почнете працювати з різними видами тканин.
2. Сантиметрова стрічка.
Цей інструмент повинен бути найкращим другом будь швачки. Він виручить як вдома, щоб заміряти параметри клієнта, так і в магазині тканин, щоб розвіяти сумнів, чи вистачить обраного на бавовнисукню. Саме тому радять купувати відразу дві стрічки: одну, щоб тримати вдома, а другу - носити з собою в сумочці.
3. Розпорювач.
На жаль, кравця доводиться не тільки шити, але і розпорювати невдалі «шедеври». Навіть досвідчені майстри часом роблять помилки, тому розпорювач – це інструмент, який обов'язково повинен бути завжди під рукою. Розпорювач успішно замінюють манікюрні ножиці.
4. Лінійки.
Вам неодмінно знадобляться лінійки різної довжини, округлене лекало і пари трикутників. Вони необхідні для моделювання, побудови викрійок і намітки чітких ліній на обраної тканини під час розкрою.
5. Голки і игольниц.
Якісний набір швейних голок – це перше, що ви повинні придбати. Вони потрібні для різного роду ручних робіт. А игольниц нагоді ще й для зберігання шпильок.
6. Кілька ножиць.
Ножиці – це те, без чого не обходиться пошиття ні одного виробу. Краще придбати відразу декілька видів – маленькі, для обрізки ниток і зайвих припусків, і зручні великі-для розкрою тканини.
7. Папір для викрійок.
А саме міліметрівка і калька. Вона продається у великих зручних рулонах і коштує зовсім недорого. Наміліметровому папері дуже зручно креслити, а на кальці моделювати і переводити вже готові креслення. До речі, останню краще купувати в матовому варіанті, оскільки на ній олівець креслить набагато краще.
8. Інструменти для розмітки.
Щоб правильно поставити позначки і розкроїти виріб, вам обов'язково знадобиться «набір художника». У нього повинен входити спеціальний маркер, зникаючий у воді, прості та кольорові олівці, крейда за тканини декількох кольорів і пара обмылков.
9. Маленьке відро для сміття.
Здавалося б, навіщо воно потрібно? Насправді міні-урна обов'язково повинна стояти на вашому столі, якщо ви не хочете заповнити весь простір навколо обрізками тканини і ниток.
10. Проутюжильник.
Його роль може зіграти великий шматок звичайної марлі. Це незамінна річ для всіх володарів прасок не самої сучасної моделі, оскільки така техніка може залишати на тканині непотрібний блиск або ласи.
|