Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Тканини та їх застосування
Атлас

–> шовкова гладкофарбована тканина з блискучою і гладкою поверхнею атласного переплетення. Виробляється з тонких шовкових ниток. Використовується як для пошиття суконь, так і для підкладок на пальто, головні убори, взуття, а також для подстежек.

Ацетатний шовк

–> штучне волокно, тонке, м'яке, пропускає ультрафіолетові промені.

Оксамит

–> бавовняна, м'яка, блискуча тканина відноситься до ворсовим тканин. Поверхня її з густим невисоким ворсом. Ворс утворюється шляхом стрижки верхнього шару пряжі, Тканина буває гладкофарбована або візерунчасте. З оксамиту шиють вечірні сукні, ошатні накидки, плащі, дитячий одяг, штани.

Батист

–> бавовняна м'яка, щільна, легка і ніжна на дотик тканина, яка виробляється полотняним переплетенням з дуже тонкої гребенной пряжі в основі і качці. З батисту шиють дитяче і жіноче білизна, блузки, сукні. Батист використовується на носові хустки.

Брокат

–> шовкова тканина з ясно вираженим гладкардовым малюнком, зазвичай з золотою або срібною ниткою (люрексом). Новітні види цієї тканини виготовлені з синтетичних волокон. З броката шиють блузи, плаття, чоловічі вечірні піджаки.

Букле

–> груба тканина полотняного переплетення, з фасонної пряжі, має великі вузлики, розташовані на деякій відстані один від одного, в основі і качці або тільки в качці, в результаті чого тканина набуває шишковатую поверхню. Деякі види цієї тканини виробляються із крученої пряжі в основі і качці, мелкоузорчатым переплетенням. Букле рекомендують на дамські сукні і пальто.

Бурет

–> шовкова одноколірна тканина, що відрізняється грубою, на дотик жорсткої нерівною поверхнею, без блиску, важка, зазвичай природного кольору. З неї шиють жіночі костюми, блузки, сукні, спортивний одяг.

Бязь

–> бавовняна або лляна тканина полотняного переплетення, ніжна на дотик. Виробляється з кардной пряжі. З цієї тканини шиють постільну білизну.

Вельветон (мавпяча шкіра)

–> міцна, вітро–непроникна бавовняна тканина, з якої зазвичай шиють спортивний одяг. Має бархатисту поверхню, з лицьового боку начесанный заглаженный ворс. Нагадує замшу.

Велюр

–> загальна назва матеріалів, поверхня яких ворсиста і почасти нагадує оксамит. Сюди відносяться не тільки тканини (бавовняні, вовняні, штучний шовк), але і хутро, шкіру. У деяких країнах велюром називають оксамит і вельвет.

Віші

–> назва цієї картатої тканини походить від французького міста Віші, де вона вперше була створена. Так само називається і малюнок в дрібну клітку, зазвичай срібно – синя з білим, червоне з білим і т. д. Колись використовувався для постільної білизни та одягу сільських жителів. Зараз – для чоловічих сорочок, суконь у фольклорному стилі, нерідко в комбінації з тасьмою і мереживом, а також для фіранок, скатертин і серветок.

Вуаль

–> шовкова або вовняна тканина з гребенной крученої пряжі в основі і качці, напівпрозора, тонка, гладкофарбована, мелкоузорчатая. Характеризується підвищеною пружністю, жорсткістю, сипучістю. З шовкової вуалі шиють легкі жіночі блузи, одягу.

Габардин

–> бавовняна, вовняна або шовкова тканина діагонального або саржевого переплетення; вона тоненька, дуже щільна, пружна, м'яка і має гарну валкостью. Внаслідок підвищеної плотноси основних ниток утокові нитки майже повністю приховані, на поверхні тканини утворюються широкі круглі діагональні рубчики. Чистововняні габардины виробляють із крученої пряжі в основі і качці; підлозі–вовняні габардины – з крученої чистошерстяной (з віскозним або синтетичним волокном) пряжі в основі і качці з крученої бавовняної або штапельної (або змішаної) пряжі.Тканина зазвичай гладкофарбована. Габардины рекомендують на жіночі пальта, плащі і костюми.

Гленчек

–> цей термін, що позначає картату тканину, відомий більше фахівців, у побуті застосовується інша, більш поширена назва – «шотландка».

Гобелен

–> вовняна, на дотик м'яка тканина з довгим блискучим ворсом. Виробляється ця тканина складним крупноузорчатым переплетенням з трьох, чотирьох і більше систем ниток; вона двошарова, важка або середньотяжкий, крупноузорчатая, гладкофарбована або меланжева. З такої тканини шиють жіночі пальта, шкіряні чоловічі і жіночі костюми, спідниці, спортивні куртки.

Гомеспун

–> вовняна, груба, дрібнозерниста і еластична тканина, середовищ неважка, тверда, колюча на дотик, ворс без подальшої підстригання. Таку тканину виробляють зазвичай саржевим переплетенням. З гомеспуна шиють чоловічий одяг, піджаки, жіночі костюми, пальта.

Губертус

–> вовняна, легка, іноді середньотяжка тканина, м'яка на дотик. Поверхня тканини ворсована (з подальшою подстрижкой). Тканина зазвичай зеленого або оливкового кольору. Довгий, що прилягає до поверхні ворс робить її теплою і непромокаючої. З неї шиють дитячі, жіночі та чоловічі плащі для весняно–осіннього сезону (так звані губертусы).

Дамассе

–> у перекладі з французької «візерунчастий». Пластична шовкова тканина, на блискучій поверхні якої розташований матовий малюнок. Бавовняні тканини подібного роду називають дамаст. Дамассе, як і інші жакардові полотна, традиційно застосовувалися для підкладки, оббивки меблів, але в кінці 80–х років XX століття почали використовувати для виготовлення ошатних блуз та суконь.

Денім

–> дуже міцна, щільна бавовняна тканина для джинсів. Відома з кінця XIX століття, тоді й виникла її назва, яке в буквальному перекладі з французької означає «з Німа». Ним – місто у Франції, де придумали і створили цю тканину. Вона була призначена для робочого одягу. Скотарі–ковбої Америки, куди денім експортувалася, оцінили переваги тканини і з задоволенням носили штани і куртки, пошиті з неї.

Донегаль

–> вовняна тканина, жорстка на дотик, з характерною нерівністю, ворс без підстригання. Частіше тканина меланжева, іноді поверхню тканини у вузликах. З неї шиють чоловічу спортивний одяг, піджаки, куртки, жіночі пальта.

Драп

–> вовняна, м'яка на дотик тканина, гладка поверхня слабо уваленная, на ній войлокообразный застил майже повністю закриває ткацьке переплетення (діагоналі). Цю тканину виробляють з пряжі середньої товщини переплетенням посилений атлас. З драпу шиють нарядні костюми, жіночі легкі пальта і плащі, костюми.

Дубль

–> вовняна, груба і жорстка на дотик тканина, важка, гладкофарбована або меланжева. Виробляють її подвійним переплетенням. Фактура тканини буває як байка, повсть, велюр. Зазвичай з неї шиють жіночі і чоловічі пальто.

Дюшес

–> шовкова одноколірна щільна тканина з гладкою поверхнею, щільна на дотик. З натурального шовкового дюшесу шиють жіночі сукні, синтетичну тканину даного типу використовують як підкладковий матеріал, на підстьобування.

Жоржет

–> вовняна, легка, дуже тонка, напівпрозора тканина, жорсткувата на дотик. Виробляється полотняним переплетенням. Випускається гладкофарбовані і надрукованою. Ця тканина схожа на креп–жоржет. З жоржету шиють жіночі плаття, блузи.

Зефір

–> бавовняна, тонка тканина. Виробляється з тонкої гребенной пряжі полотняним або жакардовим переплетенням з поздовжніми довгими смужками, створюваними просновками з крученої пряжі або кольоровими нитками в основі і качці. Відомі зефіри гладкофарбовані, пестротканые, вибілені, мерсеризованные, в смужку, клітку. З цієї тканини шиють жіночі сукні, блузи, білизна, чоловічі сорочки.

Кашемір

–> тонка, легка вовняна або напівшерстяна, м'яка тканина, матовоблестящая, виробляється діагональним переплетенням. За характером забарвлення кашемір може бути гладкокрашеным, пестротканым, меланжевым, набивним. Малюнки на тканині різноманітні: зустрічаються з східними мотивами. З цієї тканини шиють жіночі сукні, блузки. З набивного кашеміру роблять хустки, шалі.

Канафас (білизняний)

–> бавовняна тканина, мелкоузорчатая в основі, зазвичай светлосинего, рожевого, жовтого, зеленого і нежнофиолетового кольору. Виробляється тканина жакардовим переплетенням. З неї шиють постільну білизну, нижню білизну, одяг.

Кепер

–> бавовняна або лляна груба тканина; фактура матеріалу – диагоналевые смуги (подібно габардину або вельвету–корду). З цієї тканини шиють робочий одяг – плащі, комбінезони.

Клоке

–> вовняна або шовкова тканина, гладкофарбована, з нерівномірно ворсистою поверхнею. Тканина легкосминаема, що сприяє швидкому її зносу, деформації. З цієї тканини шиють нарядні сукні, жіночі літні пальто.

Креп

–> бавовняна або вовняна тканина, гладкофарбована, зазвичай яскравих кольорів, з ясно вираженим креповым переплетенням з одиночної пряжі в основі і качці. Поверхня тканини дрібнозерниста завдяки переплетенню і використання пряжі підвищеної крутки. З бавовняного крепу шиють чоловічі сорочки, постільну і нічну білизну, сукні, блузи; вовняний креп рекомендують на жіночі сукні, блузи.

Крепдешин

–> шовкова тканина з помірним блиском, поверхня дрібнозерниста внаслідок застосування в качці поперемінно крепу лівої і правої крутки. Виробляється тканина полотняним переплетенням з шовку-сирцю в основі і крепу в качці; вона може бути гладкофарбовані і надрукованою. З крепдешину шиють блузки, сукні, виготовляють шалі.

Креп-жоржет

–> шовкова тканина, тонка, напівпрозора, більш блискуча, чим крепдешин. Виробляється полотняним переплетенням з крепу в основі і качці, відрізняється твердістю, пружністю, сипучістю. З цієї тканини шиють сукні, блузки, використовують для обробки.

Кримплен

–> один з синтетичних полотен, об'ємне, пластичне, м'яке, не мнеться, легко стирається. Перший час користувався неймовірною популярністю, проте потім поступився місцем різноманітним смесовым тканин, які більше нагадують натуральні тканини з усіма їх достоїнствами.

Круль

–> вовняна, середньотяжкий тканина, м'яка на дотик; рельєфна фактура тканини, з вузликами, спіралями. З цієї тканини шиють жіночі костюми і плащі.

Лоден (або леден)

–> вовняна тканина, важка або середньотяжкий, груба на дотик. Поверхня тканини увалена, застил закриває ткацьке переплетення. Зазвичай тканина мелиорируется. З неї шиють спортивні плащі і суцільнокроєні комбінезони. Тканина нагадує сукно, але м'якше і тонше його

Манчестер (оксамит, вельвет, уточно-ворсового переплетення)

–> бавовняна тканина з вертикально розташованим ворсом на поверхні. Грунт цієї ворсової тканини виробляється з бавовняної крученої пряжі. За характером забарвлення тканина може бути гладкофарбовані і надрукованою (набивний). Ворсова тканина гарна, але не дуже теплопровідності, при прасуванні необхідно відпарювати, так як ворс часто заминается. З цієї тканини шиють дитячий одяг, костюми, куртки, плащі, легкі пальта, брюки.

Маренго

–> сукно чорного або темно-коричневого кольору з білими прожилками. Меланжева вовняна тканина, яка може бути використана для пальто, костюмів. Нерідко так називають і сам колір: темний волокно з невеликими добавками білого.

Матлассе

–> штучний або натуральний шовк з жакардовим немов вишитим малюнком. Тканина дуже нагадує клоке.

Мохер

–> вовняна тонка еластична тканина, колючий на дотик, з шовковистим блиском, зазвичай гладкофарбована. Виготовляється з овечої вовни з додаванням вовни ангорської кози (мохеру). З цієї тканини шиють дитячі та жіночі сукні, пальто.

Муліне

–> бавовняна щільна тканина, з характерним шовковистим блиском, зазвичай гладкофарбована. З неї шиють жіночі сукні, одяг для дівчаток, фартухи, робочий одяг, використовують для технічних потреб.

Муслін

–> бавовняна, шовкова або вовняна тканина полотняного переплетення, дуже тонка, легка, м'яка, пухка, трохи більшої щільності ниток на основі, ніж за качку, повітронепроникна. Може бути гладкофарбовані, меланжевої. З мусліну шиють сукні, блузи.

Нате

–> вовняна і шовкова тканина з характерною пластичною поверхнею. Виготовляється з товстої в основі і тонкої пряжі в качці, завдяки чому утворюється рівномірно повторюваний малюнок. З вовняного нате шиють жіночі пальта, плащі і костюми, із шовкової тканини – жіночі сукні.

Омбре

–> легка шовкова тканина з характерними періодичними поздовжніми лініями колірної гами. Виготовляється з тонкого натурального або кольорового віскозного шовку. З цієї тканини шиють одяг, краватки.

Органді

–> дуже тонка, дуже прозора, досить жорстка бавовняна тканина, виготовлена з тонкої пряжі. У далекому минулому була завезена зі Східної Індії. Використовувалася як підкладковий матеріал, що зберігає форми одягу (нижні спідниці, чохли під плаття). У недалекому минулому з цієї тканини шили весільні вбрання для наречених і блузи для урочистих випадків, а також блузони і жакети вечірнього одягу, які носили поверх топів або бюстьє.

Панама

–> гладкофарбована бавовняна або вовняна тканина, типу рогожки, м'яка на дотик, блискуча. Виробляється подвійним або потрійним переплетенням, в результаті чого на поверхні тканини утворюються чергуються прямокутники з основних і уточных перекриттів, розташованих у шаховому порядку. Бавовняна панама використовується на жіночі сукні та блузки. З вовняної панами шиють жіночі сукні та костюми.

Пепіта

–> тканина в дрібну чернобелую або коричневобелую клітку. Її виготовляють, використовуючи для основи і качка пряжу різних кольорів. З вовняної тканини шиють жіночі костюми, чоловічі піджаки, пальто, зокрема, дитячі.

Піке

–> бавовняна або шовкова тканина, лицьова сторона якої у вигляді рубчиків або сот. Виробляється складним переплетенням. Випускається в двох варіантах: гладкофарбована і набивні. З цієї тканини шиють жіночі сукні, блузи, костюми, широко використовується в дитячому одязі, а також як оздоблювальний матеріал. З неї за традицією шиють класичні білі коміри.

Полубархат

–> бавовняна тканина, имеюшая на своїй поверхні вертикально розташований ворс, який отриманий завдяки уточно–ворсовому переплетенням. Тканина підвищеної щільності по утоку, середньотяжкий, ворс хорошою густоти, невисокий, рівномірно покриває всю поверхню тканини. Полубархат має ефектний зовнішній вигляд, виробляється пестротканым, гладкокрашеным (забарвлюється в готовому вигляді в шматку) або надрукованим (прикрашений способом друкування). Цю тканину рекомендують для домашнього одягу, спортивних блуз, сорочок.

Поплін

–> бавовняна, шовкова або вовняна тканина (так звана ложнорепсовая або рубчиковая), щільна, блискуча, гладка, м'яка. Виробляється полотняним переплетенням. Внаслідок того, що утокові нитки распрямлены, а щільність основних ниток більше, ніж уточных, лицьова сторона і виворіт тканини створені з основних ниток, що утворюють дрібний поперечний рубчик. Поплін може бути вибіленим, гладкокрашеным, надрукованим і пестротканым. З нього шиють чоловічі сорочки, піжами, жіночі сукні та блузи. З шовкового попліну роблять нарядні сукні.

Репс

–> блискуча, щільна на дотик тканина, з ясно вираженим рубчиком на поверхні. Виробляється полотняним переплетенням із крученої гребенной пряжі в основі і качці. Щільність основних ниток значно більше в порівнянні з щільністю уточных ниток. Поверхня тканини повністю утворюється з основних ниток, а утокові нитки виявляються в середині і розташовуються майже прямолінійно – на поверхні утворюються поперечні рубчики. З бавовняної, шовкової і вовняного репса шиють жіночі сукні, пальто.

Саржа

–> шовкова або вовняна тканина. Шовкова саржа з характерним приємним блиском виробляється саржевим переплетенням. Цей матеріал рекомендують на підкладку. Вовняна саржа – легка тканина, колючий на дотик, з помірно блискучою поверхнею. З цієї тканини шиють жіночі сукні, костюми, спідниці.

Сатин

–> бавовняна, шовкова і вовняна гладка тканина з блискучою поверхнею сатинового переплетення. Бавовняний сатин виробляють з кардной і гребенной пряжі; є гладкофарбовані, надруковані, рідше вибілені сатин. Цей вид тканини рекомендують на жіночі сукні та халати, а також робочий одяг. З вовняного сатину шиють ошатну жіночий одяг.

Сукно

–> вовняна тканина, м'яка на дотик, щільна. Поверхня тканини помірно блискуча. Виробляється переплетенням посилений сатин з кардной середньої товщини пряжі в основі і апаратної товстої пряжі в качці. В обробці тканина піддають ворсованию, потім ворс стрижуть і запресовують. З сукна шили жіночі костюми і пальто. Назва походить від чеського слова «сукать» (soukat) – м'яти, валяти. Тканина відома здавна, вона виготовлялася в домашніх умовах.

Тафта

–> шовкова гладкофарбована або пестротканая, щільний на дотик, з характерною, ясно вираженою структурою – рубчиком на поверхні (відноситься до так званих ложнорепсовым або рубчиковым тканин), помірно блискуча. З тафти шиють вечірні, бальні сукні, блузи, плаття. Використовують на чохли під сукні, на нижні спідниці.

Твід

–> вовняна тканина, еластична, середньотяжкий, м'яка на дотик, з невеликим ворсом. Буває меланжева, мунилированная тканину, частіше з кольоровими вузликами. З твіду шиють жіночі сукні, спідниці, костюми, пальто, а також чоловічі піджаки і брюки.

Трикотин

–> легка вовняна тканина, еластична, гладкофарбована, з характерною структурою (смужками), що нагадує в'язання. Назва походить від французького слова «трико» (tricot) – в'язання. З цієї тканини шиють жіночі сукні та костюми.

Фламінго

–> шовкова, зазвичай гладкофарбована, іноді надрукована (набивна), на поверхні тканини опуклі рубчики типу репсового переплетення. Тканина виробляється саржевим переплетенням. З неї шиють літні жіночі сукні.

Фланель

–> м'яка на дотик і щільна тканина репсового (уточного) або саржевого переплетення з двостороннім рідкісним начосом, крізь який проглядається переплетення. Бавовняна фланель середньотяжка; фланелі, які виробляються із застосуванням в качці штапельного волокна, блискучі. З бавовняної фланелі шиють чоловіче, жіноче та дитяче білизна, спортивні сорочки, блузи. Вовняна фланель легка, іноді середньотяжкий. З неї шиють жіночі костюми, чоловічий одяг.

Флауш

–> вовняна, м'яка на дотик тканина з довгим, частково лежачим ворсом. Вона середньотяжкий, рідко меланжева. З цієї тканини шиють жіночі і чоловічі пальто.

Фреска

–> вовняна еластична пориста тканина, тверда, колюча на дотик; структура тієї тканини, що виробляється полотняним переплетенням, рідкісна, добре помітна, якщо дану тканину накласти на інший матеріал більш яскравого кольору. Поверхню тканини (рідкісна, проглядається на просвіт) нагадує настінні фрески. З цієї тканини шиють жіночі костюми або чоловічий одяг.

Фроте

–> та сама бавовняна тканина, з якої роблять махрові рушники, халати, простирадла, яку в побуті ми називаємо «махрою», махровою тканиною.

Бавовна зимовий

–> так називають бавовняні тканини з начосом: фланель, байка, чортову шкіру і т. д. З такої тканини шиють тепер блузки, брюки, жакети.

Шанжан

–> тканина бавовняна, пестротканая, середньотяжкий, з контрастною фактурою основи і качка. Застосовуючи по-різному забарвлені нитки для основи і качка при виробленні гладких тканин, отримують ефект блискучого кольору, так званий ефект «шанжан». З цієї тканини шиють жіночі пальта, сукні, спортивні блузи, куртки, річну чоловічий одяг.

Шантупг

–> тканина з характерною нерівною поверхнею: її виготовляють з грубою, нерівною пряжі (в основі або качки). Шовковий шантунг – це легка тканина; з неї шиють сорочки, блузи, сукні, костюми. Вовняний шантунг рекомендують на жіночі сукні та костюми.

Шифон

–> дуже тонкий, легкий шовк, гладкокрашеный або набивний. Зазвичай шифон використовується на блузки, шарфи, нарядні сукні, а також просторі жакети.

Шотландка

–> вовняна або бавовняна пестротканая картата тканина саржевого або мелкоузорчатого переплетення пряжі середньої або нижче середньої товщини, м'яка на дотик. Шотландку виробляють іноді з пряжі фасонної крутки, мелкоузорчатым переплетенням. Тканина використовується для виготовлення жіночих суконь, спідниць, сорочок, костюмів, пальто, дитячих суконь.

Эпингель

–> вовняна тканина з поперечною смужкою (ребристою, рельєфною поверхнею), причому смуги різної товщини і ширини. Це дуже легка, іноді середньотяжка тканина, гладкофарбована, частіше темних тонів. Виробляється з тонкої гребенной пряжі. Шиють з цієї тканини жіночі костюми і пальто.

Этамин

–> бавовняна прозора, редкотканая, легка, повітропроникна тканина. Виробляють її з дуже тонкої пряжі. Тканина буває візерунчастої або з вишивкою, виконаною машинним способом. З этамина шиють жіночі легкі сукні та блузи.

Категорія: Різне | Додано: (22.08.2016)
Переглядів: 2998 | Рейтинг: 0.0/0