Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Технологія обробки буф
 

Буфи, волани, оборки, рюші, драпірування можуть стати оригінальною прикрасою вироби. Як правило, вони використовуються у жіночому і дитячому одязі, у чоловічій їх застосування обмежене. Розглянемо деякі варіанти обробки буф.

Обробка буф машинним способом

Зовнішній вид буф, оброблених машинним способом, показаний на мал. 1.

Для утворення зборок на деталі виробу необхідно прокласти кілька машинних строчок з лицьового боку. Попередньо слід намітити місця розташування рядків. Рядки повинні бути прокладені на швейній машині з ослабленим натягом верхньої нитки. На початку і наприкінці кожної машинної строчки залишити кінці ниток близько 10 див.

Деталь сосборить, стягуючи її нижніми нитками строчок і рівномірно розподіляючи складання.Закріпити збірку, зав'язуючи вузли в кінцях рядків.

Для запобігання буф від зсуву складок і розривів рядків при експлуатації вироби рекомендується розташувати з виворітного боку деталі підкладку з основного або підкладкового матеріалу (мал. 1). Відкриті зрізи підкладки потрібно обмітати. Настрочити деталь вироби з буфами на підкладку, закладаючи складки по бічних сторонах. Ширина рядків настрачивания 0,1—0,2 см від згинів складок. Під строчки настрачивания повинні потрапити кінці рядків буф.

Такий же зовнішній ефект можна отримати, застосовуючи інший спосіб обробки. В якості нижньої нитки в машинних рядках потрібно використовувати еластичну нитка. Це дозволить отримати рівномірну збірку вже в процесі прокладання строчок, виключаючи ручні операції.

Змінюючи натяг ниток у машинній рядку, можна регулювати величину сосбаривания. Даний спосіб обробки не вимагає використання підкладки, так як диміти, зібрані на еластичну нитка, більш рухливі і міцні. Кінці рядків буф слід додатково закріпити.

Обробка складок, що створюють ефект буф

Ефект буф на деталі можна отримати з допомогою односторонніх складок (мал. 2, 3). На основній деталі застрочити односторонні складки (рядки 1 на мал. 2 і 3). Впоперек складок прокласти кілька машинних рядків (рядки 2 на мал. 2 і 4), відстань між рядками повинна бути як мінімум 2 див.

Складки між поперечними машинними строчками відігнути в напрямку, протилежному до спочатку заданому, і зафіксувати це положення поперечними машинними строчками (рядки 3 на мал. 2), прокладаючи їх посередині між рядками 2 (мал. 2).

 

Обробка буф зі шнуром

Обробити буфи на виробі можна за допомогою шнура (мал. 5). З лицьового боку деталі намітити положення машинних строчок для утворення кулісок, які будуть просмикнута шнури. З виворітного боку в області буф потрібно прокласти смужку з основного або підкладкового матеріалу. Зрізи смужки попередньо обмітати. Прокласти машинну строчку по намічених лініях, утворюючи куліскі. У куліскі продернуть шнури. Деталь стягнути шнурами, рівномірно розподіляючи складання. Кінці шнура потрібно зафіксувати в цьому положенні.Якщо мотузка проходить через всю деталь, то його кінці можуть бути закріплені швами сточування з іншими деталями. Якщо ж ні, то шнур слід закріпити поперечними рядками, підгинаючи кінці підкладки всередину (мал. 5).

Залежно від модельних особливостей виробу кінці шнура можуть виходити по краях деталей (мал. 6). Тоді краю деталі і підкладки потрібно підігнути всередину, а по кінцях машинних строчок виконати закріпки.

Можливий варіант, коли кінці шнура виходять посередині деталі на лицьову сторону (мал. 7). У цьому випадку отвори для виведення шнура потрібно заздалегідь або обмітати, або обшиті, або обробити металевою фурнітурою (блочки, люверси).

Обробка буф ручним способом

Зовнішній вид буф, оброблених ручним способом, може бути дуже різноманітним. Найбільш популярні диміти в - вигляді ромбів (мал. 8), квадратів, прямокутників. Розглянемо спосіб обробки буф у вигляді ромбів (мал. 8).

З виворітного боку деталі нанести місця розташування буф точками, які повинні розташовуватися в певному порядку (мал. 9). Далі прокласти сметочные стібки так, щоб голка проходила по намічених точках і стібки розташовувалися в чіткому порядку один під іншим (мал. 9).

Деталь обв'язати нитками сметочных стібків, виправляючи складки на виворітну сторону деталі (мал. 10). Згини складок скріпити ручними стібками з виворітного боку в певних місцях (мал. 11), утворюючи буфи у вигляді ромбів. З лицьової сторони вийдуть диміти, показані на мал. 8.

Можна обробити диміти менш трудомістким способом, крім частина вищеописаних операцій — не прокладаючи сметочных стібків. Намітити з виворітного боку точками місця кріплення буф і, використовуючи по 4-5 ручних стібків, виконати закріпки.

Одним з основних складових гарного відпочинку і здорового сну є постільна білизнаВід його якості залежить також хороше самопочуття і прекрасний настрій вранці. При виборі постільної білизни особливу увагу слід звернути на склад матеріалу і на зовнішній вигляд. На сьогоднішній день популярні вироби з натуральних тканин, які не тільки приємні до тіла, але і дозволяють відчувати себе комфортно у спекотну літню ніч і не змерзнути в холодну пору року.



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 2049 | Рейтинг: 0.0/0