Павловопосадские хустки відрізняються великою кількістю яскравих кольорів і орнаментів, відповідних російським народним традиціям. Використовувати їх можна не тільки за прямим призначенням - як головний і шийну хустку.
Павловопосадские хустки користуються великою увагою у рукодільниць. І це не дивно.
Адже павлопосадські хустки - справжнє джерело для творчості та шиття різних моделей тунік, суконь, блузок, пончо, виробів з обробкою хутром і реставрацій старих шуб і пальто. Варіант створення образу російської красуні і гостинної господині своїми руками.
Як зшити плаття з павлопосадских хусток?
Павловський хустку — чим не нарядна тканина, прекрасна альтернатива модним тканин з квітковими принтами? З 2-3 хусток вийде оригінальне і шикарне літнє плаття. Шити його потрібно, обігруючи орнамент і форму сукні. Досить скласти навпіл хустку розміром 80*80, вирізати округлу або квадратну горловину, обробити її обтачкой або косою бейко, щоб вийшов ліф сукні. Бічні шви можна скріпити кількома намистинками або ґудзичками.
Спідницю можна зшити сонце або полусолнце. Або ж поєднати вертикальними два сосборенных зверху хустки. Більш оригінальне рішення: два хустки покласти один на інший так, щоб вийшов восьмикутник, і в центрі вирізати отвір, окружність якого повинна бути в півтора рази більше розміру талії. Низ ліфа пришивається з цієї окружності. Шов закривається куліскою, в яку вдергивается гумка або пояс.
Ефектно виглядає сукня з хусток з бахромою. Якщо хустки невеликого розміру і без бахроми, краще пошити з них домашню туніку. Хустку, утворює перед блузи, розрізається вздовж посередині і обробляється планкою з застібкою. З надлишків ширини викроюється рукав — прямокутники довільної довжини. Блуза прикрашається бавовняними мереживами або оборками.
Експериментуючи і фантазуючи при роботі з павловопосадскими хустками можна здивувати навіть сучасних упереджених модниць.
|