Стачной шов також може бути виконаний вразутюжку, тобто припуски шва при цьому розкладаються на дві сторони і приутюживаются. Розрізняють стачные шви вразутюжку з обметанными зрізами і без.
Зрізи зазвичай обметують в тому випадку, якщо вони згодом залишаються незакритими підкладкою. Послідовність шиття стачного шва вразутюжку у цих двох варіантів відрізняється.
Техніка шиття стачного шва вразутюжку без обметуванням зрізів
Скласти деталі, що з'єднуються, зрівнюючи зрізи.
Змітати деталі ручними прямими, косими або разметочными стібками.
Прокласти машинну строчку.
Видалити тимчасові ручні стібки.
Приутюжить стачной шов. В залежності від тканини може знадобитися проутюжильник.*
Припуски стачного шва розкласти на боку і заутюжте.*
Приутюжить через проутюжильник шов з лицьового боку виробу.*
Техніка шиття стачного шва вразутюжку з обметанными зрізами
Зрізи деталей, що з'єднуються обмітати оверлком або зигзагом.
Обмітають зрізи приутюжить не витягаючи при цьому зрізи.*
Змітати з'єднуються деталі, зрівнюючи зрізи, прямими, косими або разметочными стібками.
З'єднати деталі на швейній машині.
Видалити тимчасові ручні рядки.
Приутюжить стачной шов.
Розкласти на боку припуски шва і заутюжте.
Через проутюжильник приутюжить стачной шов вразутюжку з лицьового боку виробу.*
*** При роботі з праскою, при проведенні СОТ, прийнято використовувати проутюжильник, часто навіть з виворітного боку виробу, то ж вірно і для стачного шва вразутюжку. Тут багато чого буде залежати від вашого праски. Якщо у вас сучасний праска з антипригарній підошвою, то проутюжильник можна в більшості випадків не застосовувати. Якщо у вас праска без покриття, то краще використовувати проутюжильник постійно — він обереже від нагару. При проведенні СОТ дуже важливо отримати велику кількість пари, ваш праска може не дати необхідну величину, а намочивши пульверизатором проутюжильник пара буде достатньо.
При обметування зрізів оверлком і тим більше зигзагом тканина завжди більшою чи меншою мірою деформується нитками. Тому після обметуванням рекомендується пригладити зрізи, так буде зручніше з'єднувати деталі, буде менше утворюватися посадка, хвилі, тканина краще контролюється, якість стачного шва вразутюжку виростає. При обметування зрізів побутовою швейною машиною зигзагом або спеціальними рядками деформація її більше, зріз йде хвилями, тому потрібно не тільки приутюжить шов, але і сутюжить утворилася слабину.При цьому довжина стачного шва повинна залишитися тією ж, що і при розкрої.
Дуже багато залежить від товщини вибраної вами тканини. Деякі тканини вперто не хочуть разутюживаться, заминається під праскою і т. д. При приутюживании стачного шва вразутюжку з лицьової сторони вироби з тканин великої товщини припуски можуть стати добре помітними. При виконанні цієї операції без проутюжильника можуть утворитися ласи або, якщо неправильно виставлена температура нагріву, опали. Обов'язково зробіть пробний стачной шов вразутюжку на деталях з використовуваного матеріалу перед початком шиття, щоб переконатися в можливості застосувати ту чи іншу технологію.
Перед початком шиття завжди, а не тільки для виконання стачного шва, уточнюйте температурний режим обробки тканини.
|