У цьому сезоні в числі модних трендів виявилася довга спідниця; практично до підлоги. Що робити, якщо вашої спідниці бракує кілька десятків сантиметрів до самої актуальної довжини?Існує безліч способів подовжити улюблене виріб.
ВИПУСТИТИ ПІДГИН НИЗУ
Якщо спідницю «врятують» кілька сантиметрів, подивіться, чи не можна випустити підгин по низу виробу.
НАДСТАВИТИ ПО НИЗУ ВИРОБУ
Підберіть контрастну тканину або тканину в тон спідниці. Тканина-компаньйон може поєднуватися з вашої блузкою або аксесуаром, які ви надягнете в комплект до нової спідниці.Для подовження також може бути використана тасьма або мереживо.
Не використовуйте тканину, яка товще і важче основний. Вона може порушити форму виробу.Якщо у спідниці незвичайна фактура або дизайн, можна зробити декоративну смугу (надставку), яка подовжить ваше виріб.
Підбираємо необхідні матеріали. В даному випадку білий бавовна і тасьма - шиття (мал. 1).Викроюємо з тканини смугу потрібної довжини і ширини, враховуючи всі припуски на шви і складки. Зрізи смуги обробляємо на оверлоці. Довільно застрачиваем кілька горизонтальних складок і заутюживаем їх. Маємо мереживо та тасьму у визначеному порядку; приколює, наметываем і настрочуємо поверх бавовняної смуги (мал. 2).Поперечні зрізи декоративної смуги сточуємо. Смугу притачиваем до низу спідниці. Видаляємо рядки тимчасового призначення. Прасуємо (мал. 3, 4).
ВСТАВКА МІЖ ПОЯСОМ І ПОЛОТНИЩАМИ СПІДНИЦІ
Отпарываем пояс, розпорюємо виточки і вставляємо смугу тканини потрібної ширини між поясом і спідницею.
КОКЕТКА
Цей спосіб підходить для спідниці в складку, спідниць з клинами рік, а також для будь-якої іншої спідниці. За рахунок кокетки можна «виграти» від 5 до 20 см. Вузька кокетка на спідниці візуально подовжує фігуру, а широка - вкорочує. Форма кокетки може бути різною, вона залежить від моделі спідниці і вашого бажання. Якщо ви не можете підібрати тканину, відповідну за кольором і фактурою, використовуйте для кокетки будь-яку тканину. У цьому випадку надягайте спідницю з блузкою навипуск.
Підготовка. Вывертываем виріб на виворітну сторону, отпарываем пояс або обтачку, выпарываем застібку-блискавку, розпорюємо виточки. Припуски швів разутюживаем. Вимірюємо обхват стегон на тому рівні, де буде знаходитися нижній край кокетки. На спідниці від лінії талії відкладаємо вниз кілька сантиметрів і проводимо лінію низу кокетки. Об'єм спідниці на цій ділянці повинен відповідати вимірюванням обхвату стегон на лінії кокетки. Надлишки тканини зрізаємо.
Кокетка. Вам знадобиться лекало основи прямої спідниці, відповідне вашим розмірними ознаками. Якщо лекала немає, скористайтеся вашою спідницею з распоротыми вытачками.
На задньому і передньому полотнищах спідниці відкладіть вниз від лінії талії бажану величину кокетки, проведіть лінію низу кокетки, паралельну верхнього зрізу спідниці (мал. 5).
Якщо лінія низу кокетки проходить ближче до кінців виточок, то бездоганна посадка облягає моделі гарантована. Таку спідницю можна шити з будь-якої тканини.
Якщо лінія кокетки розташована вище решт виточок (мал. 6а), то виточки на кокетці закривають. Посадка облягає спідниці буде хорошою, якщо нижню частину виточки закласти в складки або інтегрувати в рельєфи. Якщо обрана вами модель не передбачає ані рельєфів, ні складок, а розчин, що залишився ділянки виточки на спідниці невеликий, можна спробувати сутюжить слабину. В іншому випадку вибирайте модель із складанням у кокетки.
Якщо кокетка розташована нижче рівня решт виточок (мал. 6б), тоді треба продовжити лінію середини виточки до лінії нижнього краю кокетки і розрізати кокетку по цій лінії. Закрити виточку, при цьому у нижнього зрізу кокетки відкриється невеликий розчин (мал. 7). Відкрився розчин треба виміряти і зрізати біля бічного зрізу кокетки.
Відріжте кокетку по намічених лініях від лекал переднього і заднього полотнищ спідниці і закрийте на них виточки. Якщо ви моделюєте кокетку на виробі, то перенесіть знайдену форму кокеток переднього і заднього полотнищ спідниці на папір.
Викроївши кокетку з матеріалу. Праві бічні зрізи кокетки обметываем і сточуємо (мал. 8). Нижній зріз кокетки з'єднуємо з верхніми зрізами полотнищ спідниці, обметываем і заутюживаем (мал. 9).У лівому бічному шві спідниці обробляємо застібку-блискавку (мал. 10). Верхній зріз кокетки обробляємо подкройной обтачкой.
ПОЯС
Можна виграти кілька сантиметрів довжини спідниці за рахунок поясу. З тканини викроюємо смугу (= пояс) потрібної довжини і ширини, враховуючи припуски на шви і застібку. Заутюживаем пояс вздовж посередині, виворітною стороною всередину (мал. 11). Приколюємо і приметываем зовнішню сторону пояса до верхнього зрізу спідниці, складаючи деталі лицьовими сторонами всередину (мал. 12). Притачиваем, поперечні зрізи пояса обтачиваем. Видаляємо рядки приметывания. Шов пришивання пояса заутюживаем на пояс, вывертываем, виправляємо обтачанние кінці пояса.
Підгинаємо поздовжній зріз внутрішньої сторони пояси, наметываем і настрочуємо згин по шву пришивання зовнішньої сторони пояса (мал. 13). За рахунок поясу спідниця стала ще трохи довший (мал. 14). Рядки тимчасового призначення видаляємо. Прасуємо.
ВСТАВКА ПО НИЗУ СПІДНИЦІ
Викроюємо смугу необхідної довжини і ширини з тканини-компаньйона. Від низу виробу відміряємо приблизно 10 см, креслимо лінію (мал. 15). Відрізаємо по наміченої лінії і втачіваем смугу між частинами спідниці (мал. 16, 17). Вставка може бути фігурної, асиметричною або фантазійної. Спідницю можна подовжити, використовуючи відразу декілька способів.
ВОЛАН
З тканини-компаньйона викроюємо волан. Волан викроюються по формі кола або спіралі (мал.18, 19). Ширина волана може бути однаковою по всій довжині чи він може бути асиметричним, як у нашому прикладі. Обробляємо нижній зріз волана підходящим способом. Приметываем і притачиваем волан до зрізу низу спідниці в один або кілька ярусів (мал. 20). Зрізи швів обробляємо на оверлоці і заутюживаем (мал. 21).
Експериментуйте, змішуйте фактури, кольори і принти.