Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 9
Гостей: 9
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Способи обробки накладних кишень
 

У сучасному світі кишені мають настільки широке застосування, що їх призначення та місцезнаходження може часом дивувати.Наприклад, для японця справжня катастрофа - відсутність візитних карток в потрібний момент. Тому у них стали дуже популярними плавки з пластиковими кишенями для візиток.

Кишені крім основного функціонального призначення і виконують естетичну функцію. За рахунок своєї оригінальної форми, використання нетрадиційних матеріалів вони можуть стати модним акцентом вироби.

 

Накладний кишеню без підкладки, з'єднаний з виробом стачного швом

Якщо модельні особливості вироби вимагають відсутності зовнішніх рядків навіть на накладному кишені, то можна прітачать його, прокладаючи строчку з виворітного боку кишені. Це складний спосіб, який вимагає певного розміру і форми кишені (нижні кути повинні бути обов'язково округлені).

Розглянемо обробку накладних кишень, притачанных до виробу з виворітного боку.

Накладний кишеню класичної форми без зовнішніх рядків, без підкладки (мал. 1)

Для обробки верхнього зрізу кишені потрібен припуск шириною 4 див По бічних і нижнього зрізів - припуски по 1 см. Ширина такого кишені повинна бути не менше 16 см в готовому вигляді, інакше буде неможливо прітачать його зсередини. Чим більше вхід і менше глибина кишені, тим легше його з'єднати з виробом даними способом.

У нашому випадку розміри кишені в крої складають (мал. 2):

  • глибина - 26 см (4 см припуск по верхньому зрізу і 1 см - по нижньому);
  • ширина - 22 см (припуски по бічних зрізах по 1 см).

Відповідно, розміри кишені в готовому вигляді: глибина - 21 см, ширина - 20 див. Нижні кути кишені мають округлу форму.

Продублювати припуск по верхньому краю кишені відповідним клейовим прокладним матеріалом, заходячи за лінію верхнього краю кишені на 1 см (мал. 3). Обмітати деталь накладного кишені по контуру на краеобметочной машині. Запрасувати припуск по верхньому краю кишені на виворітну сторону. Припуск по верхньому краю треба обов'язково підшити чи замітати, інакше можливе його зміщення при притачивании кишені. Бічні і нижні припуски перед настрачиванием запрасовуються не потрібно.

Вирізати з цупкого паперу шаблон кишені в готовому вигляді. Для визначення місця розташування кишені накласти шаблон на основну деталь і обвести його тонко заточеним крейдою або спеціальним олівцем. Потім усередині контуру кишені накреслити лінію, до якої будуть прикладатися зрізи накладного кишені при притачивании. Ця лінія прокладається на відстані 1 см від першої лінії. Накласти накладна кишеня на основну деталь по розмітці і поставити монтажні контрольні знаки на кишені і на основній деталі. Цих знаків повинно бути, як мінімум, 6 штук (по три на кожному нижньому куті кишені) - мал.4.

Нижні кути кишені заокруглені. Для полегшення подальшої роботи сосборить зрізи кишені на нижніх кутах, для цього прокласти строчки сосбаривания на відстані 0,3 см від зрізів і потім стягнути матеріал нитками.

Накласти кишеня на основну деталь, поєднуючи зрізи накладного кишені з внутрішньою лінією розмітки кишені. Починати приточування треба від верхнього кута кишені (мал. 5) і далі по контуру (мал. 6). Ширина шва приточування 0,8 см, а ширина припусків по бічних та нижньої сторін кишені по 1 див. Різниця в 0,2 см потрібна для того, щоб кишеню в готовому вигляді не затягував основну деталь.

Верхні кути кишені поки не закріплені (мал. 7). Слід поставити горизонтальні закріпки у верхніх кутах кишені (довжиною 0,5-0,8 см) - мал. 8. Кінці кишені також можна закріпити, виконавши закріпки вручну потайними стібками.

Такий спосіб з'єднання кишені з виробом можна використовувати і для накладного кишені в фантазійному стилі.

Накладна кишеня з куліскою по верхньому краю без підкладки в фантазійному стилі

Незвичайний об'ємний накладної кишені (мал. 9, 10) краще прітачать з виворітного боку, чим настрачівать з лицьового боку по сосборенным краях.

Викроїти деталь накладного кишені з урахуванням величини сосбаривания і модельного об'єму (мал. 11). Припуски по бічних і нижнього зрізів кишені – по 1 див. Верхній край кишені стягується вузької зав'язкою, яка протягується в куліску. Для куліскі слід додати припуск шириною 2,5 см і ще 1 см - припуск на шов. Таким чином, припуск по верхньому краю кишені складе 3,5 см. Для припуску куліскі шириною 2,5 см довжина петель для зав'язки близько 1,5 см.

Зміцнити деталь кишені з виворітного боку клейовими підсилювачами в області петель для зав'язки (мал. 11 і 12). Після заутюживания припуску по верхньому краю кишені підсилювачі не повинні бути видні. Намітити положення вертикальних прямих петель, обмітати і прорізати петлі.

Обметати бічні і нижній зрізи кишені на краеобметочной машині. Запрасувати верхній припуск кишені (1 см), потім запрасувати припуск куліскі (2,5 см) і застрочити куліску (мал. 12).

 

Виконати вузьку зав'язку для куліскі кишені шириною 0,5-0,7 см Довжина зав'язки визначається шириною кишені.

На основній деталі накреслити лінію, до якої будуть прикладатися зрізи кишені (після сосбаривания) при його притачивании.

Сосборить нижній зріз і нижні кути кишені до потрібної довжини.

Накласти кишеню лицьовою стороною вниз на лицьову сторону виробу, поєднуючи зрізи кишені з лінією прикладання. Починати настрачивание від верхнього надає перевагу кишені, далі по контуру. Ширину шва настрачивания в об'ємному кишені можна залишити дорівнює 1 см (на відміну від способу, показаного вище).

Верхні кути кишені закріпити рядками у вигляді трикутників (іл. 10 і 12).

Накладної кишені з підкладкою, настрочені на виріб

Якщо потрібно кишеня з підкладкою, настрочені на основну деталь (мал. 13, 14), то можна порекомендувати простий спосіб обробки такого кишені.

Головна особливість цього способу в тому, що на основну деталь спочатку настрочується підкладка кишені, а потім сам кишеню.

Відстань від країв кишені до рядка настрачивания 0,7 див. У цьому випадку припуски по бічних і нижнього зрізів кишені будуть становити 0,7 см + 0,5 см = 1,2 див. Припуск по верхньому краю кишені викроюється шириною 4 см (мал. 15). Верхні кути деталі кишені потрібно зрізати, як показано на мал. 15. Це потрібно для того, щоб після обточування верхніх кутів кишені рядки обточування були зміщені всередину (мал. 16). Контрольні знаки, поставлені по верхньому зрізу кишені, - це рівень пришивання підкладки кишені.

Підкладка кишені повинна бути менше накладного кишені, різниця між деталями показана на мал. 17.

Продублювати припуск по верхньому краю кишені клейовим прокладним матеріалом (мал. 18).Обметывать зрізи кишені не слід, так як кишеня з підкладкою.

У нашому прикладі нижні кути кишені закругленої форми, тому для полегшення обробки припуск на цих ділянках слід сосборить (мал. 16). Запрасувати бічні і нижній зрізи накладного кишені на виворітну сторону. Обшити верхні кути кишені (0,7 см), не доходячи до нижнього зрізу припуску по верхньому краю кишені 1 см (мал. 18 і 19). Відігніть припуск на виворітну сторону, виправити кути, приутюжить. Прітачать підкладку кишені до верхнього припуск (1 см) між контрольними знаками (мал. 20).

Намітити на основній деталі місце розташування кишені і лінію настрачивания підкладки кишені (на відстані 1 см всередину від першої лінії) - мал. 21.

Накласти підкладку кишені на основну деталь, поєднуючи зрізи підкладки з внутрішньої (другий) лінією розмітки, і приколоти шпильками (мал. 22) або намітати. Настрочити підкладку на виріб швом шириною 0,5-0,7 см, починаючи настрачивание від строчки пришивання підкладки до верхнього припуск (мал. 23). Приутюжить (мал. 24).

Накласти на підкладку накладна кишеня, поєднуючи краю кишені із зовнішньою (першої) наміченою лінією, приколоти шпильками до виробу (мал. 25) та/або намітати. Настрочити бічні і нижні краї кишені, прокладаючи строчку на відстані 0,7 див. Приутюжить (мал. 13).



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 5384 | Рейтинг: 0.0/0