Ефектний, але нескладний у виконанні декор - спіралі з стрічок - можна використовувати для прикраси одягу, головних уборів, рукавичок та ін.
Вимоги до тканин, з яких можна виконати такі спіралі: красивий зовнішній вигляд, мала вага, формостійкість, пружність, низька сминаемость. У нашому прикладі ми використовуємо шифон.
Викроїти стрічки в косому напрямку нитки основи. Це важливо, тому що стрічки, викроєні в поперечному або поздовжньому напрямку, у скрученому стані утворюють некрасиві заломи. На обробку країв стрічки додати 1,5-2 см до кожного зрізу. Від величини припуску залежить ширина «канта» в готовому вигляді: чим ширше припуск — тим ширше «кант» по краях.
Кінці стрічки викроюються закругленими (як показано на рис.01), якщо їх викроїти гострими, то в кутах ширини припуску буде недостатньо для обробки «канта».
Кант може оброблятися як з лицьового, так і з виворітного боку стрічки. Наприклад, якщо «кант» виконується з лицьового боку деталі, то стрічка розташовується на столі лицьовою стороною вгору.Підігніть на лицьову сторону стрічки припуск шириною 0,3—0,4 см і замітати його рядком дрібних прямих стібків. При цьому в кінці рядка не виконуються закріпки, але на кінцях нитки слід зав'язати вузол і залишити вільними кінці нитки завдовжки приблизно 3-4 см для подальшого видалення рядка (рис. 03).
Аналогічно заметывается другий зріз стрічки, також залишаються вільні кінці нитки для подальшого видалення рядка (рис. 02).
Двічі підігніть заметанный край стрічки на величину припуску і замітати (рис. 04). На схемі в розрізі підігнутий таким чином зріз нагадує виток раковини (рис. 05).
Підшивання підігнути краї слід виконувати ручної потаємний рядком справа наліво. Виконати прокол голкою усередині «канта» і вивести голку між основною деталлю і підігнутим «кантом». Потім голкою захопити 1-2 нитки тканини основної деталі, проколоти «кант» захоплюючи голкою 1-2 нитки і т. д. (рис. 06, 07). При цьому рядок зміщується всередину щодо внутрішнього краю «канта» на 1-2 мм.
Видалити рядки заметывания, обережно потягнувши за залишений кінець нитки. Спочатку видаляється зовнішня рядок заметывания, після чого — внутрішня рядок.
Перевернути стрічку нижнім краєм вгору і підігнути всередину правий кут стрічки на 0,3 см по напряму вгору (рис. 08). При необхідності можна заколоти підігнутий кут тонкої шпилькою (рис. 09). Потім підігніть нижній (тепер він став верхнім) край стрічки двічі так само, як виконувалося по верхньому краю, і замітати, залишаючи 3-4 см вільної нитки (рис. 10).
РАДА. Нитки для виконання потаємний ПІДШИВНОЮ рядки слід вибирати дуже тонкі, ідеально відповідні за кольором до тканини, з якої виготовляється стрічка. Також підійде тонка мононитка. Більш товсті нитки не годяться для цієї роботи, так як вони руйнують структуру тканини.
Підшити нижній (тепер - верхній) край стрічки, закріплюючи підігнуті кути, за аналогією з підшиванням верхнього краю стрічки (рис. 11). В кінці рядка виконати непомітну акуратну закріпки, прибираючи нитки всередину «канту» (рис. 12).Акуратно видалити рядки заметывания.
З'єднання спіралей із стрічок з виробом
Якщо стрічка пришивається до окремих ділянок вироби (низ рукавів, відліт коміра тощо), то виріб розташовується на столі лицьовою стороною вгору. Готову стрічку (якщо «канти» по моделі повинні розташовуватися на лицьовій стороні) перевертаємо виворітного стороною вгору, кут стрічки приколює шпилькою в заздалегідь зазначене місце, потім стрічка скручується у вигляді спіралі і укладається на виробі. При цьому слід приколювати кожен виток спіралі в тих точках, де пізніше стрічка буде пришивати до виробу (рис. 13, 14). Після цього вручну акуратними потайними стібками стрічка пришивається до виробу.