Спідниця в клітку завжди в моді. Головне правильно вибрати фасон і виконати розкрій з урахуванням особливостей малюнка в клітку.
Особливості крою спідниці в клітку по частковій читайте тут.
У цій статті розглянемо особливості крою і моделювання спідниці в клітку з косою.
Вузька спідниця двошовний
Така спідниця, виконується їх 2 полотен з розташуванням швів з боків. (рис. 1, 1а, 16).
У цьому випадку клітини малюнка тканини повинні бути розташовані під кутом в 45°відносно середини передньої і задньої частин спідниці.
Тканину перед розкриємо складають удвічі з косою.
Важливо: розташувати деталі крою з урахуванням симетрії клітин.
Докладно про симетрії в картатих тканинах дивіться тут.
Середина передній і задній деталей розташовується на згині тканини, виконаному з косою.
У місцях бічних швів при такому розкрої малюнок зійдеться «ялинкою» (рис. 2, рис.3).
Така спідниця в клітку обов'язково виконується з вытачками по талії. Виточки можна розташувати по-різному.
На рис. 1, 1а, 16 представлені приклади спідниці в клітку, з кишенями або клапанами, з допомогою яких можна закрити некрасиві злами в малюнку клітини, які утворюються в місці виточок, а також прикрасити спідницю.
Для двухшовной спідниці з косим напрямком клітини краще використовувати тканини з симетричним малюнком клітини, хоча можуть підійти деякі малюнки несиметричних клітин.
Можна виконати шви не з боків, а з середини переду і спинки, тоді при правильному розкрої отримаємо гарний малюнок «ялинкою» по передньому і задньому швах.
Спідниця четырехшовная
Можна змоделювати спідницю з 4 полотен з косим напрямком тканини. (рис. 2).
Шви можна розташувати з боків, спереду і ззаду.
Розширення полотен спідниці має бути однаковим, що дає можливість отримати «ялинку», такий малюнок вийде при правильному розкрої з косою. Бажано шити таку спідницю з симетричною кліткою.
Виточки в четырехшовной спідниці розташовуються у швах.
Приклад розкрою для четырехшовной спідниці в клітку показаний на рис. 5, а для двухшовной – на рис. 5а.
Такий розкрій можливий з тканини з симетричною кліткою, але можуть підійти і несиметричною клітини, що утворюють «ялинку» по швах.
Один з варіантів четырехшовной спідниці показаний на рис. 3. Ця спідниця відрізняється від попередньої збірками по талії спереду.
На рис. 4 показана модель спідниці в клітку, в якій тільки частина переднього полотна викроєна з косою. Інша частина спідниці складається з трьох частин, викроєних по частковій.
Спідниця зі зборками чи складками
Косе напрям малюнка клітини дозволяє дуже красиво розташувати складки або складання. При цьому вони зазвичай краще лягають і виглядають м'якше, красивіше.Складки можуть бути замінені складками або защипами (рис.6).
Рекомендується конструкція спідниці в клітку зі збірками (або складками), зображена на рис. 6. Оригінальність цієї конструкції полягає в тому, що спідниця як не має жодного шва.
У цьому випадку розкрій виконаний також, як кроїться облямівки (рис.6а). Для цього на тканині намічають косе напрям, перегнув під кутом в 45° (див. жирні лінії на рис. 6а), відміряють довжину спідниці.
При ширині тканини 140-150 см можливий лише один шов, а при ширині 90-100 см вийде 2 шва. У цьому випадку викроюється полотора-два полотнища, що визначається кількістю збірок і об'ємом стегон.
На рис. 6а показаний відріз тканини шириною 90 см, на якому намічено розкрій двох косих полотен. Після розкрою полотна з'єднують по лініях а—б для сточування.
На рис. 6б показані два полотна, які слід з'єднати по лініях а—б для сточування другим швом. Готове полотно спідниці показано на рис. 6в.
Такий варіант крою можливий тільки при повному збігу малюнка по лініях швів, що обов'язково вимагає перевірки.
Важливо: будьте також уважні при суміщенні малюнка.
Порада: Якщо тканина в клітку при розкрої складена вдвічі, перевірте збіг клітин на обох шарах. Рекомендується заколоти додаткові шпильки, щоб не відбулося зміщення малюнка безпосередньо при розкрої.
Спідниця в клітку з косою може мати й інші варіанти крою. Про це читайте тут.
|