У цьому сезоні клітка, а також спідниця в кліткуна піку моди.
Для спідниці в клітку підійдуть різні фасони. Для того, щоб спідниця в клітку вийшла красивою, при моделюванні і розкрої дуже важливо враховувати малюнок клітини.
Крім цього, зверніть увагу на збіг лінії середини малюнка клітини з лінією симетрії фігури. Про симетричних і несиметричних малюнках клітини, а також інші особливості картатих тканин читайте тут.
Розглянемо особливості моделювання спідниці і розкрою тканини для різних варіантів спідниці в клітку з пайовою напрямком малюнка клітини.
Спідниця одношовная
Одношовная спідниця виконується зазвичай з одним швом по спині. Раппорт малюнка по шву повинен зберегтися без змін, що не завжди можливо виконати, наприклад, для великої клітини.
Можливий варіант спідниці з запахом. У цьому випадку спереду тканина розташована в 2 шари. Виточки виконуються як на одношовной спідниці, але запах виконується без виточки. Щоб запах лежав красиво, невелику величину, відповідну глибині виточки, зрізують.
Спідниця двошовний
Ця спідниця має два основних полотна (переднє і заднє), шви розташовані з боків вироби.(рис. 1,1 а, 1б).
Якщо Ви плануєте розширити спідницю внизу, то величина розширення повинна бути однаковою з обох сторін кожного полотнища спідниці і не більше 3-5 див.
При виконанні виточок малюнок клітини бажано підігнати в «ялинку», що не завжди легко виконати, особливо при великій клітці.
Можна замінити виточки складочками-защипами (рис. 16) або збірками (рис.2).
Ще одна ідея – щоб закрити виточки – можна зробити клапани або кишені.
На рис. 2 представлена спідниця з накладними кишенями і пристрочным поясом.
Напрямок малюнка клітин на спідниці і поясі -пайова, а на кишенях косе.
Для спідниць на рис. 1-2 підійде будь-який малюнок клітини.
Спідниця з чотирма і шістьма швами
Якщо ви хочете зробити спідницю в клітку розширеної донизу з пайовою напрямком малюнка, то її слід виконати не з двох полотен (переднього і заднього),
а з чотирьох або шести полотен, тобто четырехшовную або шестишовную відповідно.
Виточки (спереду і ззаду) в четырехшовной спідниці враховують в швах, а на бічних частинах необхідно зробити додаткову виточку або 2, що дозволить зберегти горизонтальне розташування малюнка клітини на лінії стегон.
При моделюванні спідниці з 6-ю швами, всі виточки виконуються по лініях швів.
Варіант розкладки для шестишовной спідниці при симетричному малюнку клітини (без ворсу), а також при деяких видах несиметричного малюнка, показаний на рис. 3б. Такий розклад дозволяє зробити економічним витрата тканини.
Але досить часто при несиметричною клітці доводиться розташовувати викрійки тільки в одному напрямку (див. рис. 3в). Така розкладка вкрай неекономічна, викликає велику кількість відходів.
Краще всього розташовувати малюнок клітини відносно середньої лінії кожної деталі однаково. Така спідниця буде виглядати набагато краще, ніж без урахування цього нюансу.
Як вже зазначалося у розділі про двухшовную спідницю), розширення кожної частини донизу також потрібно зробити рівним з обох сторін. Це дозволить створити малюнок «ялинку» по швах, що завжди виглядає красиво.
Розширення залежить від того, яку форму і ширину спідниці бажано отримати.
На рис. 3 показано, як правильно розташувати малюнок клітини при розкрої полотна спідниці.
На рис. 3а розташування малюнка тканини не враховує центральної лінії полотна спідниці, а також розширення полотна з одного боку і з іншого – неоднакове.
При розкрої, не забудьте звернути увагу на збіг малюнка клітини по горизонталі (див. рис.4 і 4а з правильно і неправильно розташованих малюнком).
Спідниця на рис. 4а має негарний, неохайний вигляд.
Многошовные спідниці моделюються і крояться аналогічно 6-ти шовного.
Спідниця в клітку зі складками
Складки можуть бути зустрічні, бантова, в одну сторону, вони можуть розташовуватися вкруговую, спереду і ззаду або тільки на передній або задній деталі, можливі асиметричні складки.
Для спідниці зі складками підійдуть різні клітини – і симетричні і несиметричні, у велику або дрібну клітку.
Але тут треба звернути увагу на вигляд і ширину складок.
Для тканини з дрібної кліткою підійдуть практично будь складки.
А ось ширина складок для великої клітки повинна бути узгоджена з розміром клітин. Більш красиво буде виглядати спідниця, у якій малюнок клітини на всіх складках розташований однаково (наприклад, рис.5а).
Можна створити «колірне пляма», розташувавши складки таким чином, щоб виділити якісь певні смуги в малюнку клітини (рис. 5г).
Якщо спідниця в клітку має колову складку, то кожну складку треба рівномірно збільшить до талії – розподіливши таким чином всі виточки по талії в складки.
|