Спідниця-трапеція підходить абсолютно всім дівчатам, з будь-яким типом фігури. Класична форма цієї спідниці - геометрична постать, суворо сидить на талії і розширюється до низу. Довжина і розширення можуть бути різними.
Для того щоб зробити викрійку спідниці-трапеції, потрібно побудувати основу двухшовной прямої спідниці і вже на її основі робити моделювання.
Зняття мірок
Необхідно зняти три мірки:
Ст – напівобхват талії,
Сб – напівобхват стегон,
Дизд. – довжина виробу.
Для прикладу візьмемо такі мірки:
Ст=35см (об'єм талії 70см)
Сб=50см (об'єм стегон 100см)
Дизд.=95см
Надбавки
Далі визначаємося з прибавками на свободу руху. По талії додаємо від 0,5 см до 1 см (Пт), по стегнах - від 1 см до 2 см (Пб).
Величина прибавки залежить від тканини і від бажаного прилягання. Якщо у нас тканина добре тягнеться, і ми хочемо, щоб по талії спідничка сиділа щільно беремо мінімальні надбавки.
Побудова основи прямої спідниці
Беремо великий аркуш паперу (я будую на старих шпалерах можна склеїти разом кілька аркушів) і згадуємо геометрію.
З лівого краю вгорі будуємо прямий кут. Вершина кута точка Т. Горизонтальна лінія – це лінія талії.Вниз від точки Т ми відкладаємо нашу бажану довжину і отримуємо точку Н.
ТН=Дизд.
Ширину основи знаходимо по стегнах, тому потрібно знайти лінію стегон. Для цього вниз від точки Т відкладаємо від 16 см до 20 см. Якщо фігура у нас умовно пропорційна беремо 18 див. Так миотримуємо точку Б і проводимо від цієї точки лінію, паралельно лінії талії.
ТБ=16 – 20 см
По лінії стегон від точки Б відкладаємо суму напівобхват стегон і надбавки по стегнах. Отримаємо точку Б1.
ББ1=Сб+Пб
У нашому випадку ширина основи викрійки спідниці 51 див.
З точки Б1 проводимо лінію вгору до талії і вниз, отримуємо точки Т1 і Н1 відповідно.
ТН – середина заднього полотнища, Т1Н1 – середина переднього полотнища.
Визначаємо, де буде проходити бічний шов. Для цього ширину спідниці ділимо навпіл, від отриманої величини віднімаємо 1 див. Відкладаємо від точки Б отримане число, одержуємо точку Б2. Через точку Б2 проводимо вертикальну лінію до перетину з лініями талії і низу.
ББ2=ББ1/2-1 см
У нашому випадку ББ2=24,5 див
Для хорошої посадки спідниці бічній зріз по лінії талії піднімаємо на 1 – 2 см, отримаємо точку Т2.
Будуємо виточки спідниці
Загальний (сумарний) розчин виточок по лінії талії знаходимо за формулою:
ΣВ=(Сб+Пб)-(Ст+Пт)
Підставляємо наші значення: ΣВ =(50+1)-(35+0,5)=15,5 див.
Бічна витачками спідниці:
Половину ми забираємо в бічний шов. Для цього від точки Т2 відкладаємо в обидві сторони по ¼ від загального розчину. У нашому прикладі виходить за 3,87 див. Від отриманих точок проводимо плавно-вигнуті лінії до лінії стегон (В9 і В10).
Витачками заднього полотнища спідниці:
Розчин виточки заднього полотнища знаходимо, помноживши сумарний розчин на 0,35.
В6В7= ΣВ*0,35
Для визначення місця розташування виточки довжину відрізка ББ2 множимо на 0,4. Отриману величину відкладаємо від точки Б, отримуємо Б3.
ББ4=ББ2*0,4
З точки Б4 проводимо перпендикуляр до лінії талії. Це середина виточки. Від точки перетину з талією відкладаємо вліво і вправо отриману величину розчину виточки поділену навпіл.
В7Т4=Т4В6=В6В7/2
Витачками не доходить до лінії стегон на 2 – 4 див.
Витачками переднього полотнища спідниці:
Розчин виточки переднього полотнища можна знайти, віднявши від сумарного розчину бічну і виточку заднього полотнища:
В1В2= ΣВ-В7В6-В9В10
Або за формулою:
В1В2=ΣВ*0,15
Місце розташування виточки переднього полотнища визначаємо аналогічно задньому полотнищі:
Б1Б3=Б1Б2*0,4
Попереду витачками не доходить до лінії стегон на 3 – 6 див.
З'єднуємо всі точки лініями. Викрійка основи прямої спідниці готова.
Моделювання спідниці-трапеції
Щоб спідниця придбала форму трапеції, нам необхідно зробити розширення знизу. Розширити можна, відклавши від бічного зрізу по лінії низу 3 – 7 см, в залежності від довжини спідниці і від бажаного розширення.
Для більш гарної посадки розширити краще іншим способом.Для цього лінії середини виточок продовжуємо до низу і розрізаємо викрійку за ним. Після виточку закриваємо, і низом у нас виходить розширення. Це і буде готова викрійка нашої спідниці.
Але розчин виточок у нас різний і якщо закривати обидвівиточки повністю, то розширення вийде різним, заднє полотнище буде ширше, і бічний шов буде переходити наперед. Щоб цього уникнути, задню виточкупотрібно закрити тільки на величину передній. Тобто переднє полотнище в нас виходить без виточки, а на задньому витачками залишиться, але менше, ніж було спочатку.
Викрійка спідниці трапеція готова.
Розкрій спідниці-трапеції
Основа
Тканину перед розкриємо краще зволожити і пропрасувати. Складаємо удвічі лицем до лиця.Укладаємо викрійку серединою переднього полотнища до згину тканини. Якщо дозволяє ширина тканини, то заднє полотнище теж можна кроїти без шва посередині, але за умови, що застібка буде в бічному шві.
Переводимо викрійку на тканину, даємо припуски на бічні шви 1,5 – 2см, на подгибку низу 2 – 4 см, на обробку верхнього зрізу 0,5 – 1 див. Крім.
Пояс
Ще нам потрібно викроїти пояс. Пояс може бути притачной. В цьому випадку криється смужка тканини довжиною дорівнює обхвату талії плюс 4 сантиметри на застібку і на обробку. Ширина смужки дорівнює дві ширини пояса плюс 2 см на обробку.
Можна обробити верхній зріз обтачкой. Для цього після того як викроїли спідницю, від лінії талії відкладаємо вниз на викрійці 3 – 4 см, відрізаємо, з'єднуємо виточки, викрійка обтачку готова.Переводимо на тканину, даємо припуски на шви, крім.
Можна приступати до пошиття спідниці-трапеції.
|