Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Слинявчик з аплікацією своїми руками

Діти у віці від півроку намагаються їсти "по-дорослому". Якщо малюк ще не вміє користуватися столовими приладами, то час його годування доставляє багато клопоту. Головна проблема: як зберегти чистоту одягу? Найпростіше рішення – пошити дитячий нагрудник (інша назва – слюнявчик) своїми руками. Швидко, дешево, практично!

слинявчик своїми руками

Види дитячих нагрудників

В залежності від віку малюка і його вміння поводитися з виделкою або ложкою, можна використовувати «слюнявчики»:

  • звичайні із зав'язками, застібками, липучками;
  • з додатковими лямками для ручок;
  • з загином – наколенником;
  • нагрудники – майки;
  • жорсткі, з кишенею для харчових продуктів.

Як вибрати матеріал для слюнявчика

Слинявчик – це той випадок, коли не потрібно особливого підходу до вибору тканини. Можна використовувати ситець, бавовна, льон, трикотаж або навіть звичайну клейонку. Однак слід враховувати ступінь жорсткості тканини, щоб малюк не відчував дискомфорту. Крім того, не слід шити слюнявчик з сітчастою або занадто м'якої тканини, щоб уникнути наскрізного намокання.

нагрудник своїми руками

Майстер клас для початківців: як просто зшити слюнявчик своїми руками

Для шиття звичайного слюнявчика з зав'язками потрібно:

  • тканина – 60 х 30 см;
  • коса бейка – 1,5 м;
  • швейна машина;
  • швейні приналежності;
  • викрійка слюнявчика.

Розкрій

Тканина складаєте вдвічі. Виходить квадрат розміром 30 х 30 см З одного боку робимо поглиблений виріз для шиї. Інші сторони зрізаємо, формуючи півколо. Виходить дві деталі нагрудника. Викрійка слюнявчика може змінюватися в залежності від віку і статури дитини. Для точного розкрою необхідно зробити примірку на дитину.

викрійка слюнявчика

Пошиття

  1. На одній деталі нагрудника настрочуємо аплікацію - тобто вподобаний малюнок. Тим, хто добре володіє мистецтвом малювання, досить зробити начерк. Можна нанести малюнок на тканину через копірку, або обвести через підсвічене скло. Можна також паперовий малюнок пристрочите до тканини (прошити прямо по папері, накладеним на тканину, а потім акуратно відірвати папір.

    слинявчик своїми руками

  2. Складаємо обидві деталі нагрудника виворітними сторонами один до одного.
  3. Обшиваємо косою бейкой косий зріз (виріз для шиї) нагрудника. Край бейки повинен збігатися з краєм нагрудника. Як працювати з косою бейко, див. тут.
  4. Відміряємо косу бейку так, щоб її вистачило не тільки на окантовку самого нагрудника, але і на довжину зав'язок з двох сторін. Складаємо бейку навпіл, лицьовими сторонами назовні. Верхній край бейки загортаємо всередину на 0,5 см. Відступаємо кілька сантиметрів косою бейки для майбутньої зав'язки. Сметываем обидві її сторони по внутрішньому краю.
  5. В продовження косою бейки вкладаємо нагрудник. Приметываем бейку до краю нагрудника, обворачивая його.
  6. Решту бейки сметываем, формуючи зав'язку. Верхній край бейки не забуваємо згорнути всередину, щоб лямка не зношуються в процесі використання.
  7. Прострочуємо косу бейку (і вкладений в неї нагрудник) по всій довжині з внутрішньої сторони.
     
    слинявчик зшити
  8. Відступивши сантиметр від шва, по периметру всього нагрудника робимо декоративну строчку.

От і все. Такий слюнявчик буде не тільки вірно служити за призначенням, але ще й радувати малюка цікавою картинкою. Крім того, він допоможе дитині навчитися акуратності. Адже доведеться правильно тримати ложку, щоб менше бруднити улюблених героїв!



Категорія: Різне | Додано: (19.08.2016)
Переглядів: 2501 | Рейтинг: 0.0/0