У домашньому шиття сама по собі викрійка тільки півсправи, наближає до заповітної мрії – новому одязі, але не гарантує її появу. Зупинитися можна буквально на кожному етапі будь то вибір тканини або шиття.
І навіть повністю пошивши нову річ не завжди буваєш незадоволений нею, і сидить ніби за тобою, і тканина приємна, але чогось не вистачає, нудна річ вийшла, нецікава. І починається болісний пошук вад, який заважає сприймати новинку з радістю. А між тим часто все впирається в обробку: або її немає, або вона присутня в надмірній кількості. Так як зшити за готовою викройкою красиву і неординарну річ?
Ви, ймовірно, помічали, що багато речей, зшиті на виробництві начебто і надзвичайно нагадують бур'ян, але є в них щось таке, що змушує вас довгими годинами милуватися ними? Створювати таку одяг надзвичайно складно, це практично мистецтво, повністю оволодіти яким можна тільки в умовах виробництва, в домашніх умовах це можна зробити тільки при казковому збігу обставин. Почнемо з того, що просто складно знайти дійсно гарну тканину. І не просто гарну, але і з заданими властивостями, і певного відтінку, і щоб до задуманої моделі підходила.
Не відкрию нікому великого секрету, якщо скажу, що в розробці моделі зазвичай беруть участь кілька осіб — автором є колектив, кожен член якого хоч і є професіоналом, але може мати свою спеціалізацію, помічаючи недоліки у моделі з точки саме своєї спеціалізації.
У домашньому шиття такого колективу немає.
Ці дві складові є головними при промисловому виробництві одягу. Проте не варто засмучуватися, адже якщо ви користуєтеся готовими викрійками, то модель за вас вже продумав колектив, який вам ці самі викрійки пропонує. Але що робити, якщо все-таки хочеться виділитися?
Симетрія і асиметрія
Симетрія і асиметрія використовується в кожній моделі одягу просто тому, що сама людська природа вимагає повної гармонії (симетрії один з її варіантів), але разом з тим відчуває потребу і в різноманітності (асиметрії). Більшість моделей одягу, які нам зустрічаються в повсякденному житті, конструктивно симетричні, для спрощення далі приймаємо всю одяг симетричною. Отже, ми маємо якийсь предмет одягу. У домашньому шиття рідко шиються складні речі, тому ми у своїх міркуваннях обмежимося спідницею, брюками, блузкою і курткою.
У стандартній прямої спідниці, наприклад, яких-небудь особливих способів обробки немає і майже не можна застосувати асиметрію. Офісний варіант однотонної прямої спідниці не передбачає обробку зовсім, але в даному вигляді одягу можна пофантазувати з пазами і розрізами. Простий розріз (рис.1) виконаний тільки в одному бічному шві, додасть вашої спідниці особливі, притаманні тільки їй риси. Розрізи можна доповнювати і різного виду бейко і стрічками, як і купленими, так і зробленими своїми руками.Але необхідно чітко з'ясувати для себе: чим менше видимих деталей в конкретному предметі одягу, тим більшу важливість набуває якість шиття. У тій же прямій офісної спідниці всього чотири видимих деталі (і то, якщо блискавка задньому шві, а не в бічному): дві задні половинки, передня і пояс. Якщо ж застібка в бічному шві і верхній зріз спідниці оброблений обтачкой, видимих деталей може бути всього дві. Тут вже дійсно немає місця розгулятися, так і саме призначення такої спідниці не дозволяє застосовувати помітну і чисельну обробку. Все повинно бути так напівнатяком, ніби й немає нічого.Тому, особливу увагу слід приділити якості пошиття та прасуванні.
Інша справа пряма спідниця, але не офісна, а, припустимо, річна. Тут і з кишенями вже можна попрацювати, і з оздоблювальними строчками, і з застібкою. І пояс вже можна доповнити шлевкамі. Але дуже багато буде залежати від обраної тканини, її кольору, складу, для кожної підійде, наприклад, перенесення застібки на передні половинки спідниці. Все-таки багато залежить саме від того, хто шиє, тобто від вас самих, від вашої здатності спостерігати, бачити і запам'ятовувати варіанти оздоблення одягу.
|