
Пошиття одягу власними руками в усі часи було одним з найпоширеніших занять більшості жінок. Багатьом поколінням добре знайомі старі прямострочные агрегати наших мам і бабусь. Сучасна техніка втекла далеко уперед і по функціональним можливостям, і по дизайну. Тому, вибираючи машинку, потрібно чітко уявляти, для чого вона потрібна.
Швейні машинки різних класів мають багато спільного:
- корпус з легкого металу або пластику;
- мають велику потужність в порівнянні з попередницями;
- здатні обробляти важкі тканини, шкіру;
- всі зразки оснащені вільної рукавної платформою;
- мають регульовану швидкість шиття;
Машинки будь-якого класу забезпечені набором змінних лапок і можуть робити не менше п'яти різних швів. Багато з них поєднують в собі функції швейної машинки і оверлока.
Разом з тим виробники наділяють свої дітища індивідуальними рисами, що відрізняють моделі того або іншого бренду від аналогів. Це може бути конструкція човника, автоматичне відключення голки або транспортер подачі тканини. Всі ці нововведення можна вважати скоріше не перевагами, а додатковими бонусами виробників. По конструктивним особливостям швейні машинки поділяють на 3 основних класу.
Електромеханічна машина
Апарати цього класу недорогі і прості в обігу. Всі необхідні налаштування (вибір шва, натяг нитки) здійснюються з допомогою коліщатка-перемикача, розташованого, як правило, на передній панелі. Всі підказки знаходяться безпосередньо на корпусі, звернення до інструкції необхідно в самому крайньому випадку.
Електромеханічна машинка хоч і проста в управлінні, має ряд удосконалень. Основна маса виробників постачає свої моделі вбудованою електронікою. Є великий вибір швів: функціональних і декоративних. Процес протягування ниток максимально спрощений.Машини цього класу найбільш затребувані у любительок шиття.
Комп'ютеризовані машини
Функціонал машин цього класу набагато різноманітніше, ніж у електромеханічних аналогів.Вбудована комп'ютерна плата забезпечує управління натисканням клавіш. Пам'ять такої машини розрахована на відтворення великої кількості комбінацій різних рядків, оздоблювальних або декоративних. З їх допомогою можна створювати композиції, що прикрашають одяг.
Панель управління оснащена цифрами і літерами. Рекомендації по налаштуванню відображаються на дисплеї. Машинка самостійно вибере потрібну голку для роботи і визначить довжину стібка. Управління таким апаратом не складніше, ніж робота на звичайному калькуляторі. Воно доступне навіть майстриням старшого покоління.
Швейно-вишивальні комп'ютеризовані машини
Це машини найвищого класу з функцією вишивки. Апарати оснащені декількома сотнями різних операцій. Весь функціонал продуманий до дрібниць. Більша частина робочих процесів автоматизована. Основна перевага машин цього класу – вишивка. Вона може вишивати хрестиком чи гладдю, виконувати мережки, квілтінг, рішельє.
При купівлі кожна фірма надає каталог вишивок, за яким можна замовити вподобану вишивальну карту. Якщо придбати відповідне програмне забезпечення, з допомогою домашнього комп'ютера можна вигадувати свої власні композиції для вишивок.
Придбання швейної машинки – це не тільки відмінний спосіб хизуватися обновками. Для багатьох умелиц це ще й джерело додаткового заробітку. У будь-якому випадку, придбання сучасного «розумного» апарату для шиття доставить його власницям багато радості і дозволить з користю реалізувати творчі здібності.
|