Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Шиємо самі подушку для годування малюка

Шиємо самі подушку для годування малюка

Подушка для годування (грудного вигодовування) і не тільки
Оди цій подушці вже заспівано, вірші написані. Є шанувальники, тобто захоплені користувачі цього винаходу сучасності. Є противники, вірніше ті, хто не зміг повною мірою зрозуміти і застосувати цю подушку у своєму житті. Від чого це залежить? Від форми подушки, від її розмірів, від наповнювача, від уміння користуватися... Кожен знаходить свою відповідь на ці питання. 
Як показує життєвий досвід, така подушка може стати в нагоді: 
- майбутній матусі (вагітній жінці) для сну і відпочинку;
- для годування дитини;
- для дитинки, коли він вчиться сидіти;
- можливо, знайдуться й інші варіанти застосування подушки.
Пошейте, випробуйте і придбайте свій досвід. 
Вам знадобиться
Тканина для напірника (чохла для наповнювача) – тік, сатин, сатин-жаккард або інша щільна тканина. При ширині 90 - 100 см витрата тканини 1,5 м.
Тканина для наволочки - можна використовувати ситець, бязь, сатин та ін. бажано натуральні тканини. Витрата залежить від ширини тканини. При ширині 90 - 100 см знадобитися 1,5 м.
Наповнювач для подушки –синтепон, синтепух, файбертек, камфорель та ін. 
Застібка-блискавка довжиною 50 - 60 див.

Виготовлення лекал.

Щоб полегшити виготовлення лекала для подушки, ми перекреслили його на квадрати по 5см. 30 – 40 хвилин вашої уваги і посидючості і лекало готово. 
При бажанні ви можете змінити його на свій розсуд (зменшити або збільшити, розширити, заокруглені і т. д.)

Креслення подушки для годування малюка

Деталі крою:
Чохол-напірник 2 деталі із згином;
Внутрішня вставка чохла 1 деталь із згином;
Наволочка 2 деталі із згином;
Внутрішня вставка наволочки 1 деталь із згином;
Зав'язки 6 см х 40 см (в готовому вигляді 2,5 х 38) 4 штуки.

 

Внутрішня вставка, яку ми вшиваємо по малому радіусу, робить подушку більш зручною – це вдосконалений варіант. Якщо для вас пошиття такої подушки здається складним можна цю деталь не вшивати. Від цього подушка не втратить своєї функціональності.
Це ж можна сказати і про застібку на наволочці. Якщо для вас це складний вузол, її можна не вшивати. Залиште незастроченным ділянку сантиметрів 40 - 50, а після того, як наволочка буде одягнена, акуратно зашейте вручну. У цьому випадку врахуйте, що випрати при необхідності наволочку, потрібно буде цей шов розпорювати і після прання зашивати назад. Так може, все-таки, опрацюємо застібку?
Ми пришиваємо 4 зав'язки для того, щоб можна було регулювати діаметр подушки. Ви можете обмежитися двома зав'язками або збільшити їх кількість і змінити їх положення на свій розсуд.

Подушка для годування малыша_синтепонВ якості прикладу ми будемо шити подушку із залишків тканини і обрізків синтепону.Чим і продемонструємо, що хороші, а головне дуже корисні речі, можна зшити з наявних під рукою матеріалів.
Ми використовуємо для чохла-напірника бязь білого кольору, а для наволочки бязь жовтого кольору і бязь з набивним малюнком. У якості наповнювача ми використовуємо обрізки синтепону, попередньо розділені на дрібні клаптики, що полегшить нам рівномірне наповнення подушки.
Кращий варіант - в якості наповнювача використовувати сучасні матеріали, спеціально для цього призначені. Це холлофайтекс - 100% поліестер, високоякісний наповнювач з порожнього силіконізірованного волокна, сильно звитого в спіраль, сформованного в кульки (сприяє більшої пружності), використовується для набивки подушок, меблів і м'якої іграшки.Наповнювач - файбертек, це гіпоалергенний, антистатичний нетканий матеріал, що складається з тонких пустотілих волокон, спеціально оброблених силіконом. Завдяки цьому волокна рухаються незалежно один від одного, і в результаті наповнювач не збивається, не злежується і зберігає форму після прання. Є й інші силіконізовані наповнювачі камфорель, файбербол... Якщо у вас є можливість придбати який-небудь з цих матеріалів, використовуйте цю можливість.

Важливо: Нашу подушку можна прати в пральній машині – автоматі.

Розкрій подушки для грудного вигодовування.

Складаємо тканину вдвічі. Маємо лекала, враховуючи мітки «згин» і «часткова». Зверніть увагу, що в даному виробі часткова нитка може бути розташована в двох варіантах, (Див.креслення) вибирайте оптимальний для себе, залежно від наявного відрізу тканини.

Подушка для годування малюка

Вимальовуємо лекала, даємо припуски на шви 1 – 1,5 см і вирізаємо. Обов'язково поставте надсічки (розріз довжиною 0,3 – 0,5 см) в місцях, позначених на лекалах і по лінії згину деталей. Це полегшить вам процес з'єднання деталей. Кількість деталей вказано на лекалах (дві великі деталі, одна маленька (внутрішня вставка), плюс зав'язки для наволочки). Але якщо ви ріжте із залишків тканини, можна розбити лекало на кілька частин, не забувши при цьому дати припуски для сточування на кожному розрізі.

 

Подушка для годування малюка

Це чохол для наповнювача, своєрідний напірник.

Тепер повторюємо аналогічну операцію з наволочкою. Тут додаються зав'язки, їх кількість визначаєте ви. Зробіть надсічки на деталях крою в місцях притачивания зав'язок відповідно лекалом.
Якщо ви вирішили пошити подушку з застібкою-блискавкою, не забудьте розширити припуск в місці її втачіванія. Оптимальний розмір застібки 50 - 60 див. Відкладіть по зовнішньому зрізу наволочки від середини до 25 (30) см і зробіть надсічки.
У нашому прикладі використовуються залишки тканини. Тому великі деталі наволочки ми робимо з двох частин зі швом посередині (по лінії згину), а ви виходите з своїх можливостей і бажань.

Подушка для годування малюка

З особистого досвіду. Коли дитина вчиться сидіти за допомогою такої подушки, йому дуже цікаво розглядати яскраві малюнки на наволочці. Можна спеціально для цього періоду пошити наволочку з клаптиків тканини або додатково нашити різнокольорові бантики, гудзики, намистинки. Тільки пришивати все це необхідно дуже ретельно, оскільки дітки обов'язково захочуть це все спробувати на смак.

Пошиття подушки для годування (грудного вигодовування)

Пошиття чохла
З'єднуємо внутрішню вставку з великою деталлю, сполучаючи кінці вставки з надсечками на великій деталі і надсічки по центру. Можна попередньо зафіксувати шпильками або пунктирним швом. Сточуємо, шов заутюживаем в бік вставки.

Подушка для годування малюка

З'єднуємо між собою великі деталі, попередньо сколів шпильками або скріпивши по периметру.
По зовнішньому діаметру залишаємо незашитым ділянку приблизно 20 - 30 см для наповнення подушки.

Подушка для годування малюка

Шов приточування закладаємо в бік внутрішньої вставки.

Подушка для годування малюка

Вивертаємо чохол на лицьову сторону. 
Наповнюємо подушку і акуратно зашиваємо відкритий ділянку.

Подушка для годування малюка

Виходить така подушка - «рогалик».

Пошиття наволочки.
Якщо великі деталі наволочки ви кроїли з декількох частин, то спочатку сточуємо всі частини між собою. Разутюживаем всі шви. Перевіряємо ще раз, накладаючи лекало. Якщо необхідно, підріжемо. 
Приготуємо зав'язки. Сточуємо, вивертаємо, приутюживаем. Можна для зав'язок використовувати готову стрічку.
І приступаємо безпосередньо до складання.
З'єднуємо внутрішню вставку з великою деталлю, сполучаючи кінці вставки з надсечками на великій деталі і надсічки по центру. Можна попередньо зафіксувати шпильками або пунктирним швом. Сточуємо, шов заутюживаем в бік вставки.

Подушка для годування малюка

Обробка застібки.
Від надсечек в сторони сточуємо невеликі ділянки по 10 – 15 див.

Подушка для годування малюка

Подушка для годування малюка

Стачайте ділянки швів разутюживаем.
П рипуски на застібку заутюживаем, попередньо заметавши.

Подушка для годування малюка

Приметываем застібку-блискавку.

Подушка для годування малюка

Подушка для годування малюка

Пристрочуємо застібку-блискавку. Витягуємо намітку.

Подушка для годування малюка

Складаємо наволочку лицем до лиця. Поєднуємо надсічки посередині і на кінцях вставки, закріплюємо шпильками (можна змітати).

Подушка для годування малюка

Попередньо не забудьте приколоти зав'язки, орієнтуючись по надсечкам.

Подушка для годування малюка

Подушка для годування малюка

Сточуємо по периметру, точніше від застібки до застібки. На ділянках з'єднання зав'язок прострочуємо кілька разів, ретельно закріплюючи їх.

Примітка: Щодо послідовності – спочатку стачать наволочку по периметру від надсічки до надсічки. Залишився відкритим ділянка втачать застібку-блискавку.

Важливо: Так як наволочку доведеться часто прати, внутрішні шви слід обмітати.

Подушка для годування малюка

Вивертаємо наволочку і одягаємо на подушку.
Виходить ось така краса.

Подушка для годування малюка

Подушка для годування малюка Подушка для годування малюка

Подушка для годування малюка

Мрії збуваються! Справа за вами!
Будьте щасливі.



Категорія: Різне | Додано: (22.08.2016)
Переглядів: 1012 | Рейтинг: 0.0/0