Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Шиємо одяг для новонародженого своїми руками

Щоб в очікуванні появи на світ малюка провести час з користю, потрібно знайти практичне заняття.Наприклад, можна зшити своїми руками необхідні речі для немовляти. По-перше, це дозволить заощадити бюджет сім'ї. По-друге, речі самостійного виготовлення вберуть в себе позитивну енергію.Ну і нарешті, шиття – це найцікавіше заняття.

Які тканини краще використовувати для пошиття одягу для новонароджених?

Ідеальними для виготовлення дитячих речей будуть бавовняні тканини. У такому одязі новонародженому маляті буде комфортно. Старшим діткам, які люблять рухатися, краще вибирати трикотажні тканини. Одяг з фланелевою тканини, махри, бавовняного сукна повинна бути оформлена комірцем і манжетами, виготовленими з еластичного трикотажного полотна рибаны.

Запам'ятайте, матеріал для виготовлення дитячих речей не повинен містити у своєму складі синтетичні волокна!

Поради по шиттю одягу для новонароджених

Спочатку потрібно визначити, що конкретно ви плануєте шити малюкові, і в якій кількості.Найпотрібніші натільні речі для тільки що з'явився на світ малюка – пелюшки, сорочечки, чепчик, і, звичайно ж, підгузки. Останні зараз з успіхом замінили памперси, тому шити їх не потрібно. Пелюшок з урахуванням використання памперсів достатньо 5-6 штук; сорочечок, чепчиків – 2-3 шт. одного розміру, не більше. Діти швидко ростуть, тому шити натільну одяг одного і того ж розміру у великій кількості не рекомендується.

Як визначити, якого розміру потрібно шити ту чи іншу річ? Вам допоможе таблиця:

Розміри одягу для новонароджених

розміри одягу для новонароджених

З таблиці видно, що мірки кожного розміру (обхват грудей, голови і зростання) відрізняються один від одного в кілька сантиметрів в залежності від віку дитини. Це варто враховувати при пошитті дитячого одягу «про запас».

Тканина вибрали, з кількістю і розмірами визначилися, що далі? Потрібно підготувати тканину до розкрою. Хоч сучасні технології дозволяють не декатировать тканина, все ж краще перестрахуватися і перед розкриємо випрати тканину у гарячій мильній воді. прополоскати. висушити і пропрасувати гарячою праскою з двох сторін.

Які шви слід використовувати для пошиття одягу для новонароджених? Обметочниє: ручні (петельні або косі), або машинних (зигзаг або оверлочный).

Як зшити одяг для новонародженого своїми руками

Пелюшки

Пелюшки можуть бути теплі і тонкі. Тонкі пелюшки виготовляють з м'якого і не дуже яскравого ситцю.Тонка пелюшка являє собою прямокутник розміром 90 на 120 см або на 80 110 см. Для виготовлення десяти пелюшок потрібно придбати 12 метрів ситцю. Товсті пелюшки виготовляють з байки або фланелі. Готове полотно може бути різної ширини, від 80 см до 180 см Тонких пелюшок необхідно шити більшу кількість. Деякі майбутні мами шиють відразу понад 10 пелюшок.

Наявність особливих знань для шиття пелюшок не потрібно. Наявну тканину потрібно розмітити на 10 частин, на кромці за допомогою олівця зробити позначку в сантиметр. Зробити надрізи ножицями по мітках. Розрізати тканину на 10 рівних частин, рівних за розміром. Шиється пелюшка дуже просто - краю обробляють зигзагом або за допомогою оверлока. Неприпустимо для новонароджених виготовляти пелюшки зі швом в підгин. Якщо немає оверлока, пелюшки потрібно обмітати вручну.Потім обов'язково потрібно пелюшки випрати і з обох сторін пропрасувати праскою.

зшити пелюшки

Сорочечка

Для пошиття сорочечки потрібно купувати м'яку натуральну тканину. Перед розкриємо тканину випрати і пропрасувати. Викрійку можна побудувати самостійно (у цій статті ми докладно розповідали, як легко це зробити), або ж завантажити в інтернеті, роздрукувати і збільшити до необхідного розміру.

Щоб зшити розлітайку, тканина потрібно скласти вдвічі, прикласти викрійку і обвести крейдою. Без припусків викроїти цілісну спинку, 2 деталі поличок. Всі шви робити назовні, обметывая на оверлоці з лицьового боку. Можна обійтися в цьому випадку навіть без швейної машини. Виворітною стороною всередину скласти спинку і полички і приколоти шпильками. Зрізи всіх деталей сколоти. Обмітати верхні шви рукавів, потім бокові шви. Нижні зрізи сорочечки обметуються разом із горловиною та передніми зрізами поличок. Всі шви необхідно пропрасувати. Сорочечка готова!

зшити розлітайку

Чепчик

З перших же днів появи на світ малюка необхідний чепчик. Шиють чепчик, як і інший одяг для новонародженого, досить м'яких натуральних тканин. До того, як розкроювати тканину, потрібно її випрати і випрасувати з парою. Викрійка складається з двох деталей (як побудувати викрійку чепчики для новонародженого, ми розповідали тут). Для викроювання деталей, потрібно скласти тканину лицьовою стороною всередину. Деталі чіпця крояться, виключаючи припуски на шви.

Зшити чепчик дуже просто. Бічні частини виробу потрібно прітачать до середньої деталі. Якщо тканина недостатньо м'яка, шви краще робити зовні. Смужку рибаны потрібно викроїти шириною 5-6 см, попередньо вимірявши бічну частину чіпця і віднявши 2 див. Скласти смужку вдвічі і трохи розтягуючи прітачать до бічної частини чіпця. По нижньому краю слід пришити таку ж смужку, залишивши для зав'язок з кожної сторони по 10 див. Шви можна прикрасити оборками або призібраним мереживом.

зшити чепчик

Повзунки

Літні моделі повзунків краще шити з тонкого трикотажу. Для початку потрібно побудувати викрійку повзунків. При відсутності навичок побудови викройок, можна зняти мірки зі старих повзунків. Деталі отриманої викрійки потрібно перенести на тканину, попередньо складену вдвічі виворітною стороною назовні, додавши по 1,5 см припусків на шви.

Передню і задню деталі повзунків і ластовицею зшиваємо, потім потрібно виконати кроковий шов і шви з боків. «Лапки» пришиваються до низу повзунків. Обробку виконує швом «зіг-заг», зайву тканину потрібно попередньо зрізати. Шви на одязі повинні бути виконані акуратно. При можливості виконання красивих швів, краще шви робити зовнішні і обробляти за допомогою оверлока. Верхню частину повзунків потрібно підігнути і прострочити. На поясі залишити отвір для затягання гумки.Довжина гумки визначається по колу животика малюка і віднімається 2 див.Гумку втягається шпилькою, кінці гумки зшиваються один з одним. Викрійка і технологія шиття повзунків з бретелями представлені в ційстатті.

зшити повзунки

Царапки

Комфорт і безпеку малюкові забезпечить царапки. Зшити їх дуже просто і швидко. Ніжній шкірі малюка переважно натуральні тканини з бавовни (кулірка або футер). Розглянемо варіант пошиття царапок з зовнішніми швами. Для двох царапок викроївши 4 деталі з основної тканини (кулірка) і 2 деталі в якості гумок з рибаны. Розмір деталі на гумку 6 на 10 см. Не потрібно забувати про припуск на шов – 0,5 див. Деталі потрібно скласти лицьовими сторонами назовні і скріпити голками або пришити і потім обробити оверлком. Гумку необхідно зшити збоку, вивернути і складе навпіл.Тепер гумку потрібно пришити до основної частини, попередньо вставивши її в основну частину. Обробити шов оверлком. Так просто і царапки готові!

царапки

Нагрудник-слюнявчик

Нагрудник, в побуті – слюнявчик, знадобиться діткам приблизно з 3-х місячного віку. В інтернеті можна знайти два варіанти викрійок для немовлят – на липучках і на зав'язках (наприклад, ось такий).Тканину потрібно вибирати таку, яка легко переться і вбирає в себе рідину. Виворітну сторону можна виконати з клейонки, а слюнявчик виконати з декількох шарів тканини (див. майстер-клас по виготовленню непромокального нагрудника). Потрібно обов'язково підібрати розмір, добре підходить для шиї, щоб нагрудник не був занадто вільним і тугим.

нагрудник

Що ще можна зшити для новонародженого своїми руками?

Конверт для прогулянок і випискибортики в ліжкопостільна білизна - цілком під силу зшити своїми руками навіть початківцем швеї. Детальний опис виготовлення перерахованих речей (викрійки і технологію пошиття) можна подивитися за посиланням. Для швачки з досвідом цілком під силу зшити комбінезон для прогулянок.

зшити ліжко новонародженого

Виготовлення одягу для новонароджених дітей своїми руками – цікаве і корисне заняття. Можна заощадити час на походи по магазинах, врахувати всі потреби дитини і свої бажання. Безсумнівно, такий одяг буде краще пропонованої дитячими магазинами.



Категорія: Різне | Додано: (19.08.2016)
Переглядів: 5636 | Рейтинг: 5.0/1