Дитячі шапочки з вушками – це прекрасний і милий аксесуар для дитини. Ведмедики, кицьки, зайчики – це так цікаво і креативно. Цей майстер-клас розповість, як конструювати і побудувати викрійки для шапочки-кицьки.
Як зняти мірки і побудувати викрійку
Для шапочки нам знадобиться фліс або полартэк і утеплювач.
Побудуємо викрійку. Нам потрібні мірки обхвату голови, обхвату особи і відстань від лінії брів, через маківку до підстави черепа.
Для прикладу у вас вийшло ОГ - 48, ОЛ - 52, 34

Тепер будуємо сітку креслення: прямокутник шириною дорівнює полуобхвату голови + 2 см, висотою рівний полуобхвату особи +2 см, так як шапка з утеплювачем, якщо будете шити без утеплювача надбавки можна не робити!
І так наш прямокутник 25 на 27 див.
Для зручності основні точки на кресленні позначаємо літерами, далі від точки А (у верхньому лівому кутку) — відкладаємо 6 см (в розмірах до 50го) і 8-9 см (у розмірах понад 50го). і отчерчиваем горизонтальну лінію.
Далі знаходимо точку З точки відкладаємо відстань дорівнює половині відстані від брів до підстави черепа. У нас воно 34/2 = 17 див. Проводимо ще одну горизонтальну лінію.
Потім ділимо прямокутник по вертикалі точно навпіл, на перетині з горизонталями виходять точки А1, В1, С1, D1
Сітка креслення готова.

Далі ділимо відрізок АА1 точно навпіл і проводимо вертикалі, теж робимо з сусіднім відрізком.

Тепер залишилося намалювати шапочку. Оформляємо наші відрізки плавними закругленими лініями — це виточки, щоб шапочка лежала кругленько по голові. Потиличну частину шапочки опускаємо на 2 см (Точка З) та оформляємо лицьову і потиличну частину плавними лініями, заодно окреслюючи вушко — довільно. Креслення готовий.

Вирізаємо викрійку, беремо шматок тканини — складаємо навпіл, накладаємо викрійку передньою частиною до згину, обводимо і вирізаємо з припуском 0,7. Деталі підкладали і утеплювача крім аналогічно, але на 1,5-2 мм менше верху. ++ Вирізаємо вушка тієї форми і розміру, який вам здається прийнятним.

Як зшити своїми руками
Зшиваємо деталі. Починаючи з передньої виточки. Не забуваємо отутюживать кожен шов, щоб готовий виріб виглядало ідеально.

Довільно намічаємо і отстрачиваем вусики.

Сточуємо потиличний шов і вушка. Потім вкладаємо вушка в бічні виточки, складаємо середини деталей і сточуємо одним рядком.

Потім беремо шматочок зазвичай в'язаної гумки, буквально 5 см. І приколює на відстані 3-4 см до потиличного шва, при цьому резиночку розтягніть на скільки це можливо.

Пришиваємо резиночку трехстопным зигзагом. У мене на машині це рядок №10. У кого такого рядка немає, можна просто зигзаг використовувати.

Ця резиночка потрібна щоб шапочка щільно прилягала з потилиці. Деталь верху готова.

Те ж саме проробляємо та підклад, попередньо з'єднавши його по контуру з утеплювачем.

Залишилося зібрати шапку.

Для цього вивертаємо підклад на лицьову сторону, а верх на виворіт і одягаємо верх на підклад. Ні в якому разі не навпаки!!! Інакше підклад буде вивертатися на обличчя! Складаємо і прошиваємо по контуру.

Робимо невелику дірочку за потиличного шва підкладали і вивертаємо шапочку.

Все майже готове, залишилося пришити мотузочку.

Прикрашаємо бантиком. Вирізаємо 2 шматочки різнокольорового флісу, прикрашаємо стразами сваровські і формуємо бант.

Готовий виріб
Ось така кицька тепер у нас живе.



|