Практично не одна річ облягаючого силуету не обходиться без виточок!
Виточки завжди актуальні, але є деякі тонкощі їх виконання, про які мова піде в цій статті.
Підготовчий етап
На виворітну сторону деталей крою перевести лінії виточок.
Важливо: Глибини виточок, (навіть самих великих) на паперових деталі викрійки не вирізати. У цьому випадку викрійки з тонкого паперу або кальки при наколюванні на тканину можуть дати перекіс. У результаті зміниться не тільки глибина виточок, але і посадка виробу на фігурі в цілому.
Опис роботи
Деталь крою скласти лицьовим боком всередину і, поєднавши лінії виточки, за ним сколоти і стачать. Почати рядок з боку максимальної глибини виточки, закріпивши її зворотними стібками.
Щоб з лицьової сторони не утворилася небажана «воронка», до вершини виточки сходинку звести нанівець і зворотними стібками не закріплювати, а просто зв'язати кінці ниток (1).
Виточки з вершинами на обох кінцях виконуються від середини в обидві сторони, в два прийоми: до вершин. Оскільки довжина рядки у цьому випадку завжди більше довжини виточки по згину, її глибину посередині розсікають впритул до рядку (2).
Спочатку приутюжить глибину виточки, потім запрасувати її у відповідну. сторону на деталь: виточки грудей, як правило, заутюживаются вниз, вертикальні виточки - назустріч один одному, тобто в сторону середини переду/спинки.
Витачками заутюживается від самого широкого ділянки по напрямку до вершини/вершин.
Глибини дуже великих виточок і виточок, виконаних на товстих матеріалах, зрізати уздовж рядка на відстані 1-1,5 см або розсікти посередині, не доходячи до вершини близько 5 див. Залишилися припуски заутюжте, на вершині глибину виточки приутюжить (3).
Для заокруглених виточок
Перед сметыванием і сточуванням глибину виточки розсікти посередині, не доходячи до вершини близько 5 див. Потім деталь крою скласти лицьовим боком всередину і, поєднавши лінії виточки, за ним сколоти і стачать.
Рядок прокладати по напрямку до вершини. Глибину зрізати до ширини припусків 1 - 1,5 см і запрасувати в одну сторону.
Інший варіант: припуски заутюжте і приутюжить глибину на вершині.
Виточки на тонких і прозорих тканинах
На виробах з тонких прозорих тканин пов'язані кінці ниток на вершинах виточок будуть видні з лицьового боку. В цьому випадку слід вчинити так. Верхню нитку з машини видалити. Нижню нитку заправити замість верхньої, але у зворотному напрямку, тобто почавши з голки. При цьому вище регулятора натягу нитки залишити вільний кінець довжиною трохи більшою, чий довжина самої виточки. Тепер рядок можна почати від вершини виточки і обійтися без закріплення її зворотними стібками, оскільки вона виконується однією ниткою, шов не распорется.
Додатково про особливості роботи з прозорими тканинами дивіться тут.
Виточки з подальшою декоративною строчкою
Для виточок з подальшою відстрочкою шов зміцнюється косою бейкой: з основної або підкладкової тканини викроїти косу бейку на 2 см довший виточки і шириною 3 див. Виточку сколоти, поверх лінії виточки з боку майбутньої відтермінування приколоти косу бейку (4).
Із зворотного боку виточку по розміченій лінії стачать. Глибину виточки і косу бейку запрасувати в протилежні сторони (5). З лицьового боку вздовж укріпленого шва прокласти строчку.
Поради щодо прасуванні
Щоб при заутюживании глибини виточки на її вершині не утворювалися складочки, деталь крою розкласти на прасувальній дошці так, щоб вершина виточки перебувала на її скругленном кінці.
Краще всього використовувати для цих цілей спеціальну прасувальну подушку (кравецькі окіст) (6), однак при її відсутності можна самостійно змайструвати щось подібне з махрового рушника, бинта і прасувальної дошки для прасування рукавів. Для цього складена навпіл рушник скочується в щільний валик і приматывается до прасувальної дошки бинтом (7).
Правильна обробка виточки – один із секретів гарної посадки моделі на фігурі.
|