Блузи зі складанням по горловині і рукавах ось уже який сезон не виходять з моди. Мені здавалося, що такі сорочки зшиті на основі звичайної викрійки. Як же я помилялася! Виявляється, існує особливий крій, заснований на багаторічному досвіді російських умільців. Ще в 17 столітті в місті Чобіток Рязанської області виникло просте народний "сапожковский крій".
Простота виготовлення викрійки, практично безвідходний розкрій тканини, мінімальну кількість швів, прекрасна посадка на будь-якій фігурі, безліч варіантів моделювання зробили сапожковскую сорочку особливо популярною серед рукодільниць.

Моделі на фотографіях – це все різновид сапожковского крою.
Сапожковский крій можна застосовувати в будь-якому вигляді одягу – від домашньої до весільної. Як вибрати весільну сукню – можна дізнатися практично на будь-якому сайті весільної тематики. А ось інформацію про те, як правильно зшивати деталі виробу сапожковского крою, знайдеш не на кожному рукодільній сайті. Я довго придивлялася" до сапожковской сорочці.На форумі "Сезон" прочитала кілька сторінок теми рукодільниці Фросі Бурлакової "Простота крою сапожковской сорочки", бурхливі обговорення форумчан про простоті такого крою і вирішила: "Буду шити!" Однак у той момент у мене не було підходящої нової тканини для пошиття сапожковской блузи, і я вирішила шити з залишків.Викрійка дійсно робиться буквально за п'ять хвилин. Я кроїла сапожковскую блузку з ось цієї викрійці (не зазіхаючи на авторське право):

Т. к. тканини у мене було мало, довелося поличку, спинку і рукав робити з деталей 2 – з середнім швом.
Як зшити сапожковскую блузу своїми руками
Шити сапожковскую блузу виявилося дуже легко - до певного моменту (поки я не приміряла блузу на себе і не вирішила пришивати гумки).
Стачала середні й бічні зрізи полички і спинки, обметала, приутюжила шви.

Стачала середні й бічні зрізи рукавів, обметала, заутюжила шви.

Втачала рукава в пройму одним рядком, поєднавши шви і контрольні точки.
За зрізів горловини прострочила дві паралельні строчки, послабивши на швейній машині верхню сходинку. Нитки стягнула. Розмірами складання по горловині, запропонованими у статті, я знехтувала і зробила за розміром обхвату голови плюс 2 см на свободу. Тут є один нюанс: по верхньому зрізу кожного рукава, з горловини полички і спинки я робила збірку окремо.
Викроїла з косою кант шириною 3 см і довжиною, що дорівнює обхвату голови плюс 2 см на свободу, плюс 2 см на припуски.
Притачала кант до виворітній стороні горловини, зробила перекантовку, потім заметала кант на лицьову сторону, попередньо підвернувши зріз.
Притачала кант на швейній машині.

Нижні зрізи рукавів обметала. Заметала припуск по низу рукава на виворітну сторону (ширина припуску – 0,7-1,0 см). Рукав захотіла зробити зі складанням по нижньому зрізу. Для цього на шпульку намотала гумку-нитку, верхню нитку в швейній машині трохи послабила і прострочила оздоблювальну зигзагоподібний рядок з лицьового боку рукава. Приміряла – рукав, вірніше гумка, стискала руку. Довелося підпороти сходинку і зробити ділянка в 12 см без гумки.
Підшила низ блузи швом вподгібку з відкритим зрізом, попередньо обметав зрізи.
І ось тут почалися мої мУки творчості... Блуза нагадувала мені розлітайку або одяг для вагітної.Вирішила пріталіть блузу. Для цього намітила на лицьовій стороні 6 крейдяних смужок (3 подвоєні (по два рядки на ширину лапки) паралельні смуги – відстань між ними 6 см), за яким проклала оздоблювальну строчку, а з нижньої сторони – нитку-гумку.

Особа:

Виворіт:

У мене вийшло ось така сапожковская блуза:

Результат мені знову не сподобався. Тканина виявилася не сильно драпірується, по низу блузи утворювалися стирчать в сторони фалди. Так і гумка, яку я прострочила, в деяких місцях рвалася при найменшому розтягуванні. Промучившись кілька днів, ночей, прийшла до висновку, що краще зробити короткий річний топік трохи нижче лінії талії.
Для цього відрізала 10 см по низу (зазначила від низу догори 10 см, прокреслила лінію, паралельну лінії талії), обметала зріз, заметала припуск по низу блузи на виворітну сторону (ширина припуску – 0,7-1,0 см). Тепер вже низ блузи захотіла зробити зі збіркою. Для цього на шпульку намотала гумку-нитку, верхню нитку в швейній машині трохи послабила і прострочила оздоблювальну зигзагоподібний рядок з лицьового боку. Потім прострочила ще дві оздоблювальні зигзагоподібні стрічки на ширину лапки.
На цей раз вийшла ось така сапожковская блузка:

На мій погляд, блуза вийшла більш стильною і під жакет річний підійде, і під штани і під спідницю полусолнце.
Після пошиття сапожковской блузи зробила свої висновки:
- наступного разу я буду шити блузу з більш м'якої, добре драпірується тканини;
- збірка по лінії горловини виходить нереальною – треба зменшувати за обсягом викрійку (у всякому разі на мою статуру);
- сапожковский крій – прекрасний одяг для вагітних;
- новачки в шитті можуть сміливо братися за таку роботу;
- вирішила зробити черговий майстер-клас про настрачивании нитки-гумки на тканину.
|