Пропоную зшити прекрасне ковдра для маленьких вундеркіндів! Так-так, саме для них, адже це ковдру можна використовувати і як розвиваючий килимок, викладаючи на нього малюка. І як панно, повісивши її на спинку ліжечка, щоб дитинка його роздивлявся і вивчав, ну і як просто ковдру для маленького щастя! Так що ковдра буде річ багатофункціональна і дуже красива!
Для початку розберемося з матеріалами. Нам знадобиться: бавовна хорошої якості (в моєму випадку італійський і корейська бавовна), який не линяє і майже не дає усадку.
1. Бавовна для лицьового боку, різного кольору і нарізані на прямокутники 16 см на 14 див.
2. Бавовна для виворітного боку, прямокутник 125 см на 100 см
3. Синтепон 2 см завтовшки.
4. Клейовий флізелін.
5. Готова вишивка.
6. Нитки білі.
7. Ґудзики.
8. Нитки муліне.
9. Викрійки для аплікації.
Вишивку я робила сама, вона, до речі, послужила мені шаблоном для прямокутників. Ви можете використовувати будь-яку іншу вишивку. Якщо вам подобається ця, то ось схема на неї:
Я зробила вишивку в таких кольорах, щоб вона підходила і хлопчикам, і дівчаткам.
Якщо прямокутники у вас вже нарізано, то підемо далі, якщо ні, то наріжте їх. Всього нам знадобиться 48 прямокутників плюс вишивка, загальна 49 шматочків.
Вам треба буде зробити попередню розкладку, щоб визначитися на яких прямокутниках будете робити аплікацію.
Я для себе малювала схему, а ви можете орієнтуватися в розташування аплікації на мою готовому ковдрі. Щоб не заплутатися, напишіть олівцем або маркером з зворотної сторони прямокутників, яке зображення на них буде.
Дивіться, у нас повинно вийти: 4 прямокутника з будиночком;
2 прямокутника з грибочками;
2 прямокутника з машинкою;
2 прямокутника з совами;
2 прямокутника з котиками;
2 прямокутника з жирафами;
2 прямокутника з пташками.
Всього 16 аплікацій.
Ними і займемося зараз з вами. Ось малюнки, з яких я робила викрійки аплікацій:
Я змальовувала викрійки прямо з монітора, збільшивши зображення до потрібного мені розміру, ви можете наслідувати мій приклад або роздрукувати їх на аркуші А4. Всі дрібні деталі пташки, машинки, будиночка і так далі потрібно змалювати і вирізати окремо.
Тепер підбираємо тканини для наших аплікацій і викроюємо їх з припуском в 0.5 див. Ось що повинно вийти:
Ще потрібно викроїти всі деталі аплікації на флізелін, але тепер ми вирізаємо їх без припусків!
Так так, ви праві, олівець на фото блакитного кольору, а викрійки намальовані на флізелін простим олівцем! Ну буває і таке, витрати виробництва.
Тепер приклеюємо вирізані фігурки флізеліну до наших аплікацій з тканини таким от чином:
Припуски на деталях можна запрасувати на виворітну сторону, я просто приглаживала їх пальцем, виходило майже так само.
На кожен підписаний прямокутник, потайним швом пришиваємо відповідну аплікацію.
Тепер детальніше про кожній картинці.
Деталі будиночка починайте пришивати зі стовбура дерева, потім крону дерева, підстава будиночка, дах, вікно з дверима. На двері міцно пришийте маленьку гудзик, це для моторики маленьких пальчиків малюка.
Тепер машинка, спочатку пришиваємо сам кузов машини, потім скло і колеса з фарою, не забуваючи, також міцно пришити в центр коліс по пуговичке для розвитку моторики дитини.
Відразу хочу попередити здивування і обурення! Ні, гудзички не будуть заважати і тиснути малюкові! По-перше, вони дуже гладенькі, по-друге, абсолютно непомітні, якщо ховатися або лежати на ковдрі, навіть праска не зацеплялся за них, коли я гладила заготовки. А ось цікаві пальчики дитини, я думаю, зацікавляться ними.
Пташку починаємо пришивати з тулуба, під нього треба пришити дзьобик, це складений вчетверо квадратик червоної тканини. Потім крило і очко, який теж пришиваємо ґудзик.Дзьобик у нас не пришивається повністю, це теж для дитини буде цікава деталька для вивчення.
Після того як пришьем тулуб жирафика, на бочок йому зробимо сердечко а ріжки і хвостик вишьем нитками муліне. Оченята йому я вишила французьким вузликом, вони вийшли об'ємні і помітні на дотик.
Кота починаємо пришивати з хвоста, а вже зверху і самого кота, оформляємо мордочку гудзичками і вишивкою.
З грибочками все просто, дві нескладні детальки починаємо пришивати з ніжки, потім капелюшок і на ній вишиваємо французьким вузликом комаха.Ну і травичку зелененьку вишиваємо петельками.
Сови, звичайно, буде складніше, але і з ними, я впевнена, ви впораєтеся. Першою пришивайте тулуб сови мами, потім маленької сови тіло. Ну і крильця один на одного треба пришити, оченята, дзьобики і ніжки вишиваємо муліне.
Ось і вийшли ми з вами на фінішну пряму!
Сострачиваем прямокутники по сім штук на смуги, уважно стежимо за послідовністю малюнків і чергування прямокутників! У вас повинно вийде сім смуг по сім прямокутників у кожній. Ось так:
Я зшивала смуги горизонтально, ви можете зробити це і по-іншому, як вам буде зручно.
Обов'язково разутюживаем всі шви, загортаючи припуски в різні боки, так виріб буде виглядати акуратніше і не буде видно заглаженных швів.
Зараз від вас буде потрібно трохи ретельності. При зшиванні смуг в ціле полотно дуже важливо, щоб куточки всіх прямокутників збігалися. Тому не лінуйтеся, беремо і складаємо шпильками кожен прямоугольничек в куточках. Так вам легше буде і строчити. Так що, скололи, зшили і так шість разів!
І знову розгладжуємо шви, акуратно і з любов'ю!
Викладаємо на рівну поверхню обличчям вниз тканина смугасту, яка у нас буде виворітною стороною ковдри, потім синтепон і зверху, обличчям вгору наше клаптиків полотно.
Нижній шматок тканини і синтепон повинні бути на п'ять сантиметрів більше з кожної сторони від клаптикового полотна.
Беремо голку з довгою ниткою і сметываем всі верстви від центру, по діагоналі до кутів. Я змітала від куточків вишивки до кутах ковдри, ось так:
Можна і стягують ковдру. Мені здалося що краще і акуратніше це буде зробити на машинці.Тому я відтермінувала все на самому широкому кроці машинної строчки починаючи від середини ковдри до кінців, інакше все буде перекошене. Ви можете зробити стежку і вручну.Ось результат:
Обрізаємо зайвий синтепон по краях ковдри. Залишається смужка нижнього полотна тканини і це добре, з неї ми будемо робити окантовку ковдри.
Отстрачиваем по периметру ковдру, відступивши від краю 0.5 см, ну або трохи більше.
Тепер беремо голочку з ниточкою, терпіння і підвертаючих виступаючий край виворітного тканини на обличчя ковдри, починаємо пришивати його потайним швом, повільно і планомірно! Жартую! У мене ця процедура зайняла дві години.
Спеціально зробила фотографію побільше. Так, забула додати, я в край додала синтепон, скручений руликом, так обшивка вийшла випукліше і красивіше.
От і все! Я сподіваюся, ви не сильно стомилися від мого майстер-класу.