Питання. Допоможіть будь ласка з викрійкою))
Відповідь. Формоутворення даної моделі жакета досягнуто за рахунок відрізного бочка полички і імовірно (оскільки на фотографії не видно) бочка спинки. Цікавий по конструкції рукав з відрізний центральною частиною.
Для моделювання потрібно базова конструкція.
1 етап. Зменшуємо ширину плечової лінії на 2,0...3,0 див. Це виконується для того, щоб рукав зовні не збільшував ширину плечового пояса фігури.
2 етап. Визначаємо положення відрізного бочка полички. По перпендикуляру до отриманої лінії проводимо допоміжну лінію з центру виточки на випуклість грудних залоз. Виточку закриваємо і відкриваємо її в новому положенні. Якщо обхват грудей невеликий, то вытачкой можна проігнорувати. Її розчин, який може скласти менше 1,0 см можна на цій ділянці сутюжить. Для великого розміру краще виточку залишити.
3 етап. Згідно фотографічному зображенню оформляємо лінію горловини, що переходить в край борту.
4 етап. Оскільки на кресленні стану була зменшена плечова лінія, то змінилися параметри пройми, які необхідно врахувати при коригуванні конструкції рукава. Необхідно переоформити зріз оката, збільшити висоту оката рукава (див. схему).
Можна використовувати конструкцію двухшовного рукави більш прийнятного для жакета, або одношовного.
5 етап. Оформляємо центральну деталь (сірим кольором показана на схемі).
6 етап. Щоб рукав був продовженням плечової лінії, як це видно з фотографії моделі, слід виконати перетворення верхньої частини рукава за вирахуванням центральної деталі. На деталях наносимо допоміжні лінії по зрізу оката (показано червоним кольором) і деталі розводимо таким чином, щоб зріз втачіванія був прямою лінією.