Питання. Підкажіть, як зшити таку блузку?
Відповідь. Формоутворення даної моделі досягнуто за рахунок складок по лінії горловини. На моделі з синьої тканини не зовсім зрозуміло, які складки «закладені», тому довелося пошукати фотографію більш кращої якості.На моделі тієї ж блузки від російського виробника Remix видно, що по лінії середини переду – зустрічна складка, а трохи далі ліворуч і праворуч від лінії середини деталі по одній односторонньої складки.
Перш ніж приступити до моделювання, необхідно внести корективи в базову конструктивну основу. Орієнтовні значення параметрів наведено на схемі.
Необхідно виконати розширення і поглиблення лінії горловини. Кінець плечової лінії можна зрушити відносно базового положення, оскільки модель без рукава. З цієї ж причини слід оцінити глибину пройми, яка в базовій конструкції розраховувалася під модель з рукавом.
Якщо витачками на опуклість грудних залоз відкрита плечової лінії, то її потрібно перевести в проміжне положення, наприклад, лінію пройми. Тоді лекально оформити всі модельні лінії буде набагато зручніше.
Глибину односторонньої складки отримаємо за рахунок переведення розчину виточки на випуклість грудних залоз.Намічаємо допоміжну лінію, яка відстоїть від лінії середини деталі переду приблизно на 3...4 см (на глибину зустрічної складки).
Виточку закриваємо і розкриваємо її в новому положенні. Якщо розчину виточки на формування складки буде недостатньо, тоді слід більше розвести деталь. Глибина складки 3...4 см, тобто величина розведення 6...8 див
Зустрічну складку добудовуємо. Від лінії середини деталі переду відкладаємо 6...8 см, що дорівнює подвоєному значенню глибини складки 3...4 див.
На наступному малюнку наведена деталь переду в розворот.
Для отримання складання по лінії низу бічні лінії щодо їх положення в базовій конструкції проектуємо з відведенням. Якщо хочеться отримати більше складання, тоді відведення може бути більше, ніж показано на рисунку. Але небажано викроювати зрізи по напрямку нитки основи. В процесі обробки це може призвести до стягання рядки. Тому оберіть для себе оптимальний варіант. Можна розвести більше, якщо складання виявиться багато, зрізати зайву ширину.
Після того, як відкориговані бічні зрізи, визначаємо параметри притачного пояса. Деталь із згином, ширина в зігнутому вигляді 4,5...5 див.
Комір – хомут. Він досить широкий, порядку 15....16 см у зігнутому вигляді. Викроюють як прямокутник, довжина якого дорівнює сумі довжин горловини спинки і полички.
Представлені на схемах значення зразкові. В процесі примірки Ви самостійно зможете відрегулювати параметри горловини, глибину пройми, ширину по лінії низу. Можна запроектувати тільки одну зустрічну складку по лінії горловини, композиційно модель від цього не постраждає.