Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Розкладка деталей викрійок на тканині

Перш ніж почати розкладати викрійку на тканину, давайте розберемося з малюнком, його розташуванням, який його характер, є смуги, є ворс і в яку сторону він спрямований.

Якщо перед вами однотонна тканина або тканина з невизначеним малюнком, тоді викрійку можна розміщувати в різних напрямках.

Якщо ви працюєте з ворсистою тканиною, такий як оксамит, велюр або вельвет, або тканина має односторонній малюнок, тоді викройки розкладають таким чином, щоб ворсинки або малюнок були спрямовані в одну сторону. Справа в тому, що тканина з ворсом дає більшу глибину кольору, якщо ворс буде спрямований знизу вгору. На вовняну тканину з коротким ворсом, на фланель або байку викрійки кладуть таким чином, щоб напрямок ворсу йшло зверху вниз.

Якщо розкладаєте викрійку на тканину в клітку або смужку, викрійку можна розташовувати не тільки уздовж кромки в залежності від фасону можна розташувати її впоперек або взагалі по косій. Найголовніше чітко стежити, щоб вся смужка і клітка, у всіх швах співпадала по ширині і кольором. Якщо тканина в смужку, смуга просто зобов'язана йти по середині, через весь виріб, або на абсолютно однаковій відстані від середини.

При виборі тканини з великим малюнком, доцільно центр цього малюнка розмістити по центру переду і спинки, але при бажанні можна цей центр розмістити на який ні будь деталі виробу.

Щоб більше дізнатися про тканинах для шиття, рекомендуємо прочитати статті – «Види тканин та їх властивості» а також «Вибір тканини для пошиття штанів».

Тепер, коли ви завдали фасон моделі на викрійку, потрібно пронумерувати деталі, вказати на них напрямок стрілками частковій нитки і відзначити лінії згину. Після цього розріжте викрійку з фасонним лініях і приступайте до викладання на тканину. Спочатку розкладіть всі великі деталі, а потім між ними розмістіть більш дрібні деталі.

Зверніть увагу, що для індивідуального виготовлення одягу, найчастіше викрійки роблять без припуску на шов, по цьому їх розкладку робіть з розрахунком під місце обмеловки припусків на самої тканини.

Використовуйте тканину економно, намагайтеся щоб просвітів між вашими деталями було як можна менше. Приколіть деталі викрійки до тканини шпильками в декількох місцях, обведіть тонкою лінією по всьому контуру і одночасно відзначте всі контрольні лінії.

Далі приступаємо до розкрою, залишаючи припуск на шов. Для зрізів горловини, для манжет, для пройм і пояси залишаємо по 0,7 - 1 див плечового зрізу – 2 - 3 см. Для бічних зрізів залишаємо за 2 - 3 см. Для рельєфних ліній залишаємо 1,5 - 2 см, також і для талевого зрізу штанів. На низ виробу залишаємо ще 2 - 6 см, все залежить від методу обробки.

далі, після того як ми розтрощили деталі, потрібно перенести всі лінії крою на симетричну сторону, для цього використовуємо копіювальні стібки. Далі потрібно відзначити серединку переду і спинки, також відзначаємо лінію грудей, стегон, талії і розташування кишень прокладочными стібками.

За допомогою розтинів на корпусі шва намічаємо розташування контрольних точок, таких як середина горловини, коміра, вершина відкату для того щоб вточить рукав в пройму.

Категорія: Різне | Додано: (21.04.2016)
Переглядів: 1836 | Рейтинг: 0.0/0