Питання. Будь ласка, допоможіть розібратися з моделюванням цього жакета.
Відповідь. Власне моделювати тут нічого. Головне правильно оформити всі модельні лінії. Ви можете скористатися базової конструктивною основою жіночого жакета.
На фотографії не видно, чи є формотворчі засоби на поличці. Можна виточки на випуклість грудей залишити, перевівши їх, наприклад, бічний зріз. Вони будуть не помітними. Або можна розробити жакет сплощеного крою, тобто без виточок.
Рукав по моделі втачной, завдовжки три чверті. З точки зору моделювання в ньому нічого немає.
Тому зупинимося на деталі полички. На поличках фігурний край борту. При проектуванні краю бота зверніть увагу на довжину жакета, тобто до якої точки лінію привести. Щодо лінії середини у верхній частині полички заходять одна на іншу. Можна оформити лінію кривий, тільки стежте за тим, щоб не вийшов дуже гострий кут. Глибина горловини полички невелика, можна залишити її таку ж, як у базовій конструкції і відкоректувати вже в процесі примірки.
На схемі виточки на випуклість грудей залишені. Вони переведені в бічний зріз. В процесі обробки виточку можна не дотачать до центру опуклості на 1,5...2,0 см, щоб не було гострого кінця. Потім добре приутюжить.
Комір у даній моделі асиметричний. Правий його кінець за типом шарфа, який протягується в притачную петлю правої полички (показана на схемі зеленим кольором). Комір втачівают щодо лінії середини лівої полички, потім в горловину спинки, потім частина горловини полички. Залишився кінець коміра-шарфа обточують. Вільний кінець протягується в петлю.
Спинка може бути з середнім швом, але якщо дозволяє витрата тканини можна і без шва. Спинка пряма.