Питання. Доброго Дня Наталя. Допоможи, будь ласка, розібратися з викрійкою цієї блузи.
Відповідь. Світлана! Цікава модель з точки зору крою. Давайте розберемося в її конструктивних особливостях, перш ніж приступати до моделювання.
Формоутворення полички досягнуто за рахунок двох рельєфних швів, відрізного пояси по лінії талії. Хоча по фотографії не зовсім видно все ж відрізний пояс чи ні, здається, що через нього «просвічуються» рельєфні шви.Тому вибір за Вами. Можете запроектувати відрізний пояс, або настрачівать деталь зверху. Вийде якась імітація.Ще на поличці відрізна планка, а у верхній частині неначе видно шов. Значить, це переведений плечовий зріз в бік полички.
На спинці кокетка, відрізний пояс, рельєфний шов і центральна деталь з декоративною обробкою у вигляді вертикально застроченных складок.
На поличці проходить декоративний елемент у вигляді смуги, яка переходить на спинку і зводиться на мис в точці перетину лінії талії та середнього зрізу. Як мені бачиться по фотографічного зображення моделі, ця деталь окремо скроєна і притачана вже зверху. Бажано її викроювати під кутом 45 градусів до напрямку нитки основи, щоб забезпечити плавний перехід на деталь спинки. Хоча є сумніви. На поличці ніби ця деталь виглядає як краю отлетной кокетки. Я пропоную той же ефект, але меншими зусиллями – у вигляді смуги. Ви можете не погодитися.Це Ваше право.
Для моделювання ви можете скористатися базової конструктивною основою жіночого сукні або блузи.Заздалегідь оцініть глибину пройми, її можна зменшити щодо базової конструкції, оскільки модель без рукава.Можна підняти нижню точку пройми на 1...1,5 см вгору. Також можна трохи зменшити ширину плечового зрізу, в межах 2 див.
На схемі наведено модельні лінії, яких Ви можете дотримуватися. Оскільки схема наведена на конструктивній основі, виконаної в масштабі, можуть бути деякі пропорційні порушення. На кресленні в натуральну величину з заданими значеннями надбавок Ви отримаєте кращий результат і за пропорціями і лекальности ліній.
При проектуванні лінії кокетки спинки відходьте від швів (плечового і бічного) хоча б на 2 см (два припуску на шов). За правилами моделювання три лінії не повинні сходитися в одній точці, це ускладнює процес обробки.
Центральну деталь спинки слід паралельно розвести. Визначте бажане число складок, нанесіть допоміжні лінії і деталь за ним розріжте. Величина розведення в кожній лінії буде дорівнює подвоєній глибині складки. Приблизно 0,8...1,0 див.
Комір — стійка з загнутими кінцями в області полички. Будується на основі прямокутника. Довжина стійки дорівнює довжині горловини спинки. Втачивается стійка до рівня плечового шва, переведеного в бік полички.Кінці її на поличці відгинаються.
Ширина планки на поличці близько 3 див. Декоративні елементи, які притачиваются під планку, викроюють у вигляді прямокутників. Їх слід скласти навпіл і стачать один поздовжній зріз. Вивернути і приутюжить. В залежності від розташування цих елементів на планці їх відкритий зріз необхідно підрізати під кривизну планки.
По фотографії складно розкрити дійсні особливості моделі. Це моє судження про крої, яке ви можете змінити на власний розсуд.
Якщо виникнуть питання – пишіть. Обговоримо в рамках діалогу.