Рок-стиль в одязі в кожному новому сезоні має своє відображення в образах, костюми, аксесуари, які пропонують дизайнери. Ось уже протягом кількох десятиліть стиль рок не втрачає своїх лідируючих позицій. Кількість його прихильників постійно зростає.
Знайшов відображення в музиці рок передає дух свободи, причому часом бунтарський, що протистоїть загальноприйнятим поглядам на світ. Костюм в стилі рок також несе в собі ці риси.Через нього висловлюють свою індивідуальність, світосприймання. Костюм, власне, і з'явився під впливом музики.
Історія становлення стилю
Музичний напрям рок виник у 50-ті роки минулого століття.З'явився він завдяки винаходу електрогітари. Цей інструмент значно вплинув на зміну самого характеру» музики, а також текстів пісень, що відображали соціальну дійсність, політичні звичаї свого часу, причому, іноді, досить в критичному стані.
Рок-епохи змінювалися одна на іншу, з'являлися нові різновиди цього напряму, свої кумири, свої костюми.
Одним з перших виникло рокабіллі. Його по праву можна назвати стилем Елвіса Преслі.
Даного напрямку в костюмі притаманні такі ознаки як епатажність, яскравість, яскравість, екстравагантність.Тут дуже доречні яскраві кольори. Причому частіше костюм будувався на колірному контрасті. У чоловічому костюмі домінували звужені або розширені від лінії колін штани, мундири яскравих забарвлень, декоровані стразами, бісером. У жіночому костюмі були дуже жіночні сукні з плотноприлегающим ліфом, пишною спідницею з нижніх спідниць, або бриджі з вилогами і сорочка, яку зав'язували вузлом на лінії талії. Дуже яскравий образ цього стилю представлений в російському фільмі «Стиляги».
У 60-ті роки на піку популярності рок-н-рол. Відома група «The Beatles» стала головним поширювачем стилю — строгі чорні костюми, білі сорочки, краватки, черевики без шнурків. Але з часом класика змінюється більш сміливими варіаціями. У гардеробі учасників групи з'являються піджаки без коміра, светри-блузки, джинси, футболки.
В цей же приблизно час популяризується більш брутальний чоловічий стиль – хард-рок. В костюмі домінує декор з металу, причому у величезній кількості. Куртка-косуха, шкіряні штани, джинси, футболки з тематичними принтами, на яких зображені фото кумирів, логотипи груп, кельтські орнаменти — ось основні види одягу. Костюм доповнювався грубої взуттям, зокрема, гриндерсами. Аксесуари повинні бути в хард-рок з масивними металевими заклепками і шипами – ремені, нашийники, браслети. Основний колір – чорний.
У 70-х роках публіка дізналася ще про одному напрямку року – глем-рок. У перекладі з англійської мови «глем» (від glamorous) означає «ефектний».
Яскраві представники цього напряму Джим Моррісон, Девід Боуї. Вони з'явилися на публіці в екзотичних сценічних костюмах з яскравим макіяжем.
В стилі глем-рок вдало поєднуються гламур і брутальність. Основним кольором, як і в цілому в стилі рок, залишається чорний, але припустимі білий, жовтий, сріблястий, золотий, червоний кольори. Глем-рок – стиль дуже жіночний з незначними нотками недбалості. Костюм складають куртка-косуха, шорти, короткі спідниці, потерті джинси, панчохи, туфлі на шпильці.
Серед всіх різновидів року найбільш яскравий і зухвалий – панк-стиль. Щоб носити одяг в цьому напрямку потрібно бути сміливим, розкутим, особливо, якщо це стосується дам.
Основними складовими костюму жінки-панку є чорні панчохи у велику сітку, рвані джинси, футболки з анархістською символікою, жилети та куртки з металевою фурнітурою. У 80-ті роки панк-стиль став відомий світу завдяки Мадонні.
У молоді великою популярністю користується стиль інді-рок. Це свого роду «унісекс». Гендерних відмінностей в одязі немає абсолютно. Основний принцип, закладений в костюмі, простота і ергономічність.
Серед усіх названих різновидів року велику «армію» шанувальників має глем-рок. Не кожна дівчина зможе носити костюми в стилі «важкого металу» або бути панком. У глем-рок можна одночасно висловити свою приналежність до прекрасної статі, але в той же час в ньому є твердість, брутальність, яка характерна для року в цілому. Це рок з включенням гламурних елементів.
Основні ознаки стилю глем-рок
Переважаючі в гардеробі види одягу – куртка-косуха, плотнооблегающие брюки зі шкіри, деніму з рваним ефектом і кілька потерті, короткі шорти, майки, футболки з принтами, можливі строгі сорочки, блузи з бантом або рюшами, туніки.
Силует повинен бути прилеглим і полуприлегающим, що підкреслює всі вигини жіночої фігури. Акцент на жіночність!
Особливе значення приділяється кроєм і деталей. Чіткі, строгі лінії домінують, а та недбалість, яка має місце в костюмі, створена штучно завдяки комбінації різних видів одягу, аксесуарів, декору. Дуже популярною є асиметрична застібка, як у куртки-косухи. Безліч кишень, защипи і складки, необ'ємна оригінальна драпірування, оздоблювальні шви з великої рядком – ось, що полюбилося представникам стилю. Фурнітура застосовується виключно металева. Застібка-блискавка обов'язково повинна блищати.
Для створення костюма використовують натуральну і лаковану шкіру, мереживні полотна, шовк, денім, трикотаж, шифон. Особливою популярністю користуються тканини, розшиті паєтками. Слід зазначити, що топ з такої тканини є обов'язковим атрибутом у костюмі дівчата в цьому трендовому напрямку.
Колірна гамма представлена традиційним чорним кольором, а також білим, чорнильним, червоним кольором срібла і золота. Ще припустимо рожевий колір, але його потрібно використовувати дуже обережно, щоб не перетворити костюм в щось банальне.
Аксесуари. Їм відводиться одна із значущих позицій. Кільця, ланцюжки, браслети з хрестами, черепами, шипами, трояндами, сумки та ремені з заклепками, бандани, темні окуляри — все це додає особливий шик, розкіш і епатажність.
Взуття на низькому або високому каблуці, але обов'язково оригінального дизайну з клепками, металевою фурнітурою.
Класика глем-року – чоботи-ботфорти. Без них просто неможливо створити жіночний образ. Носять і більш важку взуття за типом гриндерсов, яка ще більше підкреслює тендітність соєю власниці.
Важливим в довершення образу є макіяж. Він може взагалі бути відсутні або бути дуже непомітним, або навпаки дуже кричущим з яскравими губами, аж до чорноти. Очі найчастіше підводять чорним олівцем, на додаток чорні або темно-сірі тіні.
Мейк-ап в стилі глем-року став вельми популярний серед зоряних знаменитостей, навіть на «червоних доріжках». Екстравагантний макіяж і елегантне плаття стали невід'ємним доповненням один одного.
Цільова аудиторія
Саме представниці прекрасної статі більш схильні вибирати даний стиль одягу. Тут більше варіацій на тему комбінації речей в одному комплекті.
Глем-рок віддають перевагу дівчата дуже сміливі, вільні, готові кинути виклик суспільству. Вони шукають різні способи для вираження власної індивідуальності. Це стиль для тих, у кого рок-н-рол і в душі і в житті.
Жінка в костюмі а-ля глем-рок – це «фатальна красуня». Вона завжди приваблює чоловіків своїм кілька зухвалим чином, але не позбавленим жіночності, сексуальності і шику.
Зіркові особи, прихильники глем-року
Яскрава «зоряна» представниця глем-рок стайл Елісон Моссхард. Відома музикант з Америки описує так свій стиль: «золоті черевики, вузькі джинси, довгий шарф, незграбна поза, сигарета, трошки Детройта, трошки Нью-Йорка, трошки Далстона».
Образи Тейлор Момсен також відносять до глем-року, хоча багато оскаржують це судження, вважаючи більш доречним в даному випадку стиль гранж. Її переваги віддані шкіри, поєднанню в одному костюмі чорного і білого кольорів і незмінно високі підбори.
У наш час серед відомих виконавців у глем-рок стилі виступають Ріанна, Леді Гага.