Багатьом рукодільниця знайома ситуація, коли результати їх творчої багатогодинної роботи припадають пилом без діла в шафі. Адже далеко не всі вироби користуються попитом у любителів ручної роботи, а всі стіни своїми вишивками або панно не завешаешь, так і різні бісерні брязкальця у такій кількості просто не потрібні. Так що можна або продовжувати в тому ж дусі, або ж зайнятися більш практичним видом рукоділля.
Порівняно недавно дуже поширеним серед рукодільниць стало виготовлення всіляких виробів з фетру. У даного виду творчості є дві основні переваги: дешевизна і простота виготовлення. Фетр – матеріал не з дорогих, а виготовити забавну фетровий дрібничку зможуть навіть ті люди, які в житті не займалися творчістю.
Що знадобиться для виготовлення виробів з фетру?
- фетр різних кольорів (для початку роботи можна придбати всього 2-3 кольори в залежності від ваших потреб);
- нитки (краще всього для роботи з фетром підійдуть яскраві різнокольорові нитки-муліне, щоб шви виглядали акуратно);
- голки;
- синтепон (наповнювач знадобиться вам в тому випадку, якщо ви вирішите робити об'ємні фігурки);
- прикраси і фурнітура.
Вироби з фетру своїми руками, процес виготовлення в 5 кроках
Процес виготовлення виробів з фетру гранично простий. Його умовно можна розділити на 5 пунктів або кроків.
- Придумуємо майбутню річ.
- Малюємо викрійку на папері.
- Викроюємо деталі.
- Зшиваємо деталі між собою.
- Прикрашаємо саморобку.
Для початку потрібно придумати, що ви будете майструвати: квіточки, звіряток, янголят, сердечка, лялечок – обмежувачем тут виступає тільки ваша фантазія. Якщо ж ви ніяк не можете визначитися, зверніться за допомогою до глобальної мережі – в інтернеті ви знайдете масу ідей, викройок, а також майстер-класів і покрокових уроків по роботі з кольоровим фетром.
Далі вам потрібно буде зробити викрійки деталей виробу. Найкраще робити викрійки з картону або щільного паперу, щоб можна було використовувати їх багаторазово (наприклад, роблячи однакові вироби в різних колірних рішеннях). Заведіть невеликі конвертики, де будуть зберігатися викрійки кожного виробу і підпишіть їх, щоб не плутатися.
За лекалами виріжте деталі з фетру. Використовуйте кілька кольорів, щоб вироби здавалися більш яскравими і об'ємними. Готові деталі з'єднуються між собою кольоровими нитками-муліне (або будь-якими іншими нитками, з якими вам буде зручно працювати) в тон матеріалу. При необхідності виріб набивається синтепоном або іншим наповнювачем.
Завершальним етапом роботи є декорування виробу намистинками, бісером, гудзиками, стрічками – підійде все, що ви вважаєте за доцільне.
Через свою простоту, вироби з фетру своїми руками – це просто ідеальне заняття для спільної творчості з дітьми. Головне – це стежити за тим, як дитина звертається з голкою. Малюк ні за що не залишиться байдужим до того, як із шматочків кольорового матеріалу з'являються кумедні мавпочки, слоники, ведмедики, зайчики. Змайструєте разом брелки для всієї родини, а також для друзів.
Як вже говорилося раніше, фетрові вироби – це те, що можна активно використовувати на практиці. Прикрасьте свій гардероб брошками з яскравих фетрових квітів, прикрашені намистинками, бісером, стеклярусом. А може бути, в ролі брошки виступить божа корівка, яка прикрасить ваш светр, жилетку, шарфик або шапочку. Для прикраси дитячого одягу змайструєте, наприклад, кораблик (якщо у вас хлопчик), або милого зайчика (щоб прикрасити одяг дівчинки).
|