Особистість кардинала Рішельє багатьом відома по знаменитому роману Олександра Дюма «Три мушкетери». Але в романі ні слова не сказано про те, що кардинал Рішельє весь свій вільний час проводив за рукоділлям.
Особливою любов'ю кардинала користувалася ажурна вишивка, що складається з великої кількості прорізів. Виник цей вид ажурної вишивки в епоху Відродження в Італії, але кардинал Рішельє довів цю техніку до досконалості, в результаті чого вона отримала широке розповсюдження і його ім'я.
Вишивка рішельє – це ажурний візерунок на тканині з прорізів, обметанных по краях. Якщо внутрішня частина прорізів велика, то вона заповнюється з'єднують стовпчиками — перемичками, які називаються бріди.
Бріди можуть простим або розгалуженим, з вузликами і петельками, перетин брід оформляється «павучками» («копеечками»). Крім вище перерахованого для створення красивого візерунка в техніці рішельє застосовується гладь з настилом, прикрашають шви (тамбурний, хрестоподібний...) і вирізані сітки.
Під ім'ям Рішельє ця техніка вишивки існує і розвивається донині. Вишивка рішельє використовується для прикраси столової і постільної білизни, носових хусток, жіночого та дитячого одягу. Якщо раніше її виконували тільки на тонких тканинах, то зараз вона використовується на будь-яких матеріалах, у тому числі і на шкірі.
Ця ажурна вишивка не особливо складна у виконанні, так як не вимагає попередньої підготовки, але разом з тим дуже красива.
Якщо ви бажаєте освоїти машинну вишивку, рекомендую підписатися на розсилку «Для тих, хто шиє і вишиває. Поради та секрети», де Людмила Ивашнева ділиться своїми секретами машинної вишивки.
|