Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Рібана: що за тканина і тонкощі обробки

Рібана є одним з представників бавовняних полотен, створеного за допомогою поперечного в'язання з подвійним переплетенням. Особливість техніки виготовлення даного матеріалу полягає в ідентичності зворотньої й лицевої сторін, завдяки чому одяг виглядає акуратною.

рібана

Що собою являє тканина рібана?

Рібана – це трикотажне полотно, в якому лицьові петлі чергуються з виворітними. У більшості випадків матеріал на 100 % складається з бавовни, в деяких випадках з додаванням 5 % лайкри (у тому рибаны є й інша назва - гумка).

Дана тканина, є натуральним матеріалом, приємним на дотик і не викликає алергічної реакції. Має добру вентиляцію, дозволяє шкірі вільно дихати, а також вбирає піт, при цьому не дозволяючи тілу перегріватися. Відповідно ця тканина ідеально підійде для пошиття дитячого одягу. З додаванням лайкри рібана підвищує свої показники еластичності і зносостійкістю, прекрасно зберігаючи свій первісний вигляд і форму.

Варто відзначити, що назвати рибану тканиною не зовсім коректно. Це трикотажне полотно, а, як відомо, на відміну від тканин, його отримують шляхом в'язання.

Де використовують рибану?

В основному такий трикотаж затребуваний при пошитті манжетів або комірців у швейних виробах.Комбінуючи натуральна бавовна з еластаном, продукт стає оптимальним для пошиття дитячого одягу. З рибаны такого типу виходять прекрасні сорочечки, кофтинки, штанці, шапочки та інше.

що шиють з рибаны?

Основне полотно використовують для пошиття комплектів нижньої білизни, піжам і нічних сорочок, як тканина для футболокНабагато рідше виготовляють верхній одяг. Готові вироби приємні тілу, гіпоалергенні і здатні зберегти свій відмінний зовнішній вигляд навіть після тривалої експлуатації.

футболки з рибаны

Різновиди та властивості

Існує кілька різних типів рибаны, відмінності яких полягають у чергуванні особового малюнка з виворітнім. Самі кіски йдуть як через одну, так і через дві або більше. Так само рібана відрізняється за складом: бавовняна (на фото зліва) – для виробництва використовують натуральне сировину; ластик (на фото праворуч) – з додаванням лайкри і іноді гумової нитки.

властивості рибаны

Позитивні характеристики рибаны:

  • Еластичність. Виходить за рахунок вплетення в матеріал гумової нитки, що сприяє збереженню форми готового виробу.
     
  • Довговічність. Трикотаж не сідає навіть після безлічі повторних прань. При коректному догляді і дбайливому зверненні він не деформується, зберігаючи свій первісний вигляд на довгий час.Завдяки поперечно вязанному подвійного плетіння матеріал придбав свою відмінну міцність, рібана не схильна до затяжки, не вимагає особливого догляду і оптимально підходить для повсякденних буднів.
     
  • Гігроскопічність. Так як одяг з рибаны має рифленою структурою, виріб чудово поглинає вологу. Натуральні бавовняні волокна забезпечують висококласну аерацію, наділяючи трикотажне полотно «дихаючими» властивостями.
     
  • Терморегуляція. Наповнені повітрям мікрополості полотна чудово зігрівають, однак не допускають перегріву організму.
     
  • Гіпоалергенність. Так як дану тканину виготовляють з натуральних матеріалів, вона не викликає алергічної реакції, свербежу або якого-небудь дискомфорту.

тканина рібана

Тонкощі розкрою і шиття виробів з трикотажної тканини рибаны

Новачкам рекомендується спочатку орієнтуватися на готові приклади, підлаштовуючи викрійку під задані розміри, а після, набравшись досвіду, можна моделювати і компонувати на свій смак, пустивши в хід фантазію.
 

  1. Обрану на свій розсуд модель слід в першу чергу розкроїти на кальці. В крайньому випадку, її можна замінити газетними листами. Після всі лінії переносять на тканину і вирізають необхідні форми.
     
  2. При розкрої полотно не слід розтягувати в поперечному напрямку. Важливо звернути увагу на напрямок петель. Їх стовпчики повинні відповідати напрямку часткової нитки, як правило, обозначающейся на паперовій викрійці стрілочками.
     
  3. Отримані деталі потрібно змітати вручну за допомогою нитки з голкою або скріпити шпильками.
     
  4. На наступному етапі необхідно приміряти виріб і скорегувати його по фігурі. Можливо, дана дія доведеться повторити. Тільки після цього можна приступати до обробки країв і з'єднання деталей.
     
  5. Незалежно від типу трикотажу рекомендується зшивати деталі з рибаны за допомогою трикотажного оверлока. Якщо такого обладнання немає в наявності, зшивати деталі можна на звичайній швейній машині, використовуючи вузький зигзаг, при якому довжина стібка близько 2,5 мм, а шириною всього півсантиметра. Такий шов хороший тим, що не стягує полотно. При роботі з тканиною слід дотримуватися інтервал приблизно 1,5 см від краю. Важливо врахувати, що не можна розтягувати полотно в процесі сточування.

    Зверніть увагу, що голка в швейній машині для зшивання рибаны використовується трикотажна, тобто з круглим кінчиком.

  6. Для зміцнення деталей, а також з метою запобігання розтягування швів, слід використовувати прокладочний матеріал для шиття, особливо це актуально для обробки плечових швів, комірів і застібки. При виборі прокладочного матеріалу перевагу варто віддати растяжимому у всіх напрямках тканому флізелін.

Як прати, сушити і прасувати вироби з рибаны

В цілому, немає чіткої інструкції по догляду за подібним трикотажем, однак варто дотримуватися певних умов, які дозволяють продовжити експлуатаційний період одягу.

  • Рекомендована температура для прання трикотажу становить 30°C.
     
  • Прати краще в мильній воді із застосуванням прального порошку для делікатних тканин.
     
  • При пранні тканина не терти, не викручувати. У пральній машині використовувати делікатний режим.
     
  • Не можна викручувати трикотажну тканину вручну, можна порушити однорідну структуру полотна, у зв'язку з цим виріб залишиться перекошеним і втратить свою привабливість. Якщо у вашій пральній машині відсутній делікатна сушка, можна висушити виріб за допомогою махрового рушника: загорнути і залишити на годину. При необхідності - змінити на інше сухе рушник. Досушувати одяг з рибаны потрібно в розправленому вигляді на горизонтальній поверхні, засталанной тканиною.
     
  • Сушіння речей з рибаны не повинна проходити під палючим сонцем. Це може викликати нерівномірне висихання, а також вигорання окремих волокон, що негативно позначиться на зовнішньому вигляді виробу. Сушіння краще здійснювати в тіні з хорошою продуваемостью.
     
  • Гладять вироби з рибаны слабонагретым праскою, краще всього на вазі і з відпарювачем.


Категорія: Різне | Додано: (19.08.2016)
Переглядів: 4749 | Рейтинг: 0.0/0